Skocz do zawartości

niskie sprężyny i coś się tłucze :(


25jacko

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Witam!

 

A jakie masz amortyzatory i jakie obniżenie sprężyn? Kupiłeś nowe czy używane? Osłony i odboje oraz poduszki zmieniałeś?

Ja chce właśnie kupić H&R do mojej buni na wiosnę, i mam pytanko czy są twarde? na stronce H&R http://hrsprings.pl/sprezyny-obnizajace--ets-m-8.html piszą że Wszystkie sprężyny H&R produkowane są ze specjalnej stali (hf) 54SiCr6 więc to znaczy właśnie że są twarde?

Dodatkowo znalazłem takie sprężyny 29824-2 które maja obniżenie -40/-15mm myślicie że fajnie się obniży? bo nie chce aby tył się za bardzo obniżył, bo i tak już jest nisko. Nadmienię że amortyzatory mam prawie nowe Bilsteiny B4 więc nie wymieniam. Myślę że Twoje tłuczenie nie jest winą sprężyn, bo tam nie ma się co popsuć, chyba że masz -60 i seryjne amorki to wiadomo że będzie tłukło.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

wszystko zależy jak bardzo obniżyłeś i czy dobrze dobrałeś spręzyny , jak obniżyłeś za bardzo i nie wymieniłeś łączników to może właśnie to ci pukać ale powodów może być kilka po walący wydech :)

Jeśli chodzi sztywności H&R to w e46 sprawdzają się bardzo dobrze i nie ma mowy o taczce , jest łagodne i wyraźne tłumienie zwłaszcza że piszesz o stosunkowo niedużych obniżeniach. Do takich H&Rów potrzeba ci tylko sprawnych amortyzatorów i prowadzenie będzie eleganckie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.