Skocz do zawartości

Kupno E91 z gwintowanym zawieszeniem


gościue91

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Na wstępie zaznaczę, że niniejszy post nie ma na celu zapytania o konkretną poradę dot. samego tuningu.


Od około 1.5 roku poluję na wymarzone E91 w unikalnej konfiguracji. Dziś rano pojawiło się jedno ogłoszenie - samochód jest idealny, ale jest jedno ale. Zamontowany jest w nim gwint, a ja szczerze mówiąc nie szukałem samochodu z gwintowanym zawieszeniem. W temacie tego rozwiązania znam tylko podstawy więc chciałem w skrócie zapytać czy jest sens zastanawiać się nad kupnem takiego samochodu.

Czy zawieszenie gwintowane da się wyregulować do ustawień fabrycznych?

Czy da się je tak po prostu wymontować i założyć zawieszenie fabryczne?

Wiem, że gwint to spora ingerencja w samochód. Dużo zależy też pewnie od jakości samego zawieszenia. Zakładam że przy oględzinach takiego samochodu, niezbędna jest osoba, która zna się na gwintach, żeby rozpoznać z czym ma się do czynienia.


Nie chcę żeby wydźwięk posta byk taki, że unikam zawieszenia gwintowanego jak ognia. Nie znam po prostu tego tematu, a auto miało być moim daily więc nie chciałbym żeby z powodu gwintów generowały się dodatkowe problemy. Wizualnie, obniżone auto wygląda lepiej niż oryginalnie. Zdaje sobie sprawę, że teoretycznie powinno być sztywniejsze. Słyszałem też, rożne historie o słabych, nie odpowiednio wyregulowanych gwintach i ich przykre zakończenia. Prosiłbym o wszelkie porady dot. ewentualnego zakupu takiego samochodu, nawet te typu: "chłopie daj sobie spokój, nie ogarniesz tego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedasz gwint jak dobry za więcej niż seryjne zawieszenie. Ogólnie gwint z wyższej półki wyregulujesz lepiej niż serię, będzie porównywalnie komfortowo a lepiej będzie się prowadzić. Jak chinczyk to zakładasz używaną serię i jeździsz :cool2:
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.