Skocz do zawartości

E63 - zestawy obniżające a systemy...


filas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Zastanawiam się nad jakimś zestawem delikatnie obniżającym do E63, wyboru nie ma zbyt dużego na rynku ale trafiłem na taki kit:

1. Bilstein+Eibach - https://eibach.pl/zawieszenie-obnizajace-eibach-b12-pro-kit-bmw-6-e63-e90-20-012-01-22-pi-1366.html


Sytuacja jednak trochę się dla mnie komplikuje ponieważ nie mam wiedzy jak to się ma do systemu 0229 Dynamic Drive, w dodatku według innego zestawienia z vin wychodzi - 000225849 AKTIVE ROLLSTABILISIERUNG E70. Jak to wszystko interpretować, czy można zastosować jakiś zestaw obniżający przy aktywnych stabilizatorach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeglądnij wszystkie tematy podforum i odpowiedz sobie sam. Kupiłem sprężyny H&R do e53 i byłem ciekawy, czy wystarczy regulacji kąta pochylenia koła przy obniżeniu -30, tu nikt nie odpisał, ale dystrybutor H&R odpisuje w ciągu 2 godzin :norty:

Pisz do bilstein polska lub do Eibach, na pewno pomogą, może jeszcze jakiś rabat wytargujesz :mrgreen:

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam czasu przeglądać wszystkie tematy, ale rozumiem, że to może być powodem braku odzewu ;)


Pisałem do Eibach'a, jedynie do dystrybutora w Polsce - niestety ich odpowiedź śmierdzi mi brakiem wystarczającej wiedzy, dostałem odpowiedź, że producent w karcie technicznej nie zawarł informacji aby ten zestaw nie nadawał się do mojego modelu samochodu :(


Czyli informacja niby jest ale mało precyzyjna bo informacji, że na pewno pasuje też nie ma. Spróbuję jeszcze do Bilstein napisać ale też mam mieszane oczekiwania.


Miałem nadzieję, że ktoś posiada taka wiedzę na forum i zwyczajnie pomoże, niestety tak nie jest. Być może moje obawy są bezpodstawne ale ten samochód za bardzo kieruje się elektroniką i nie potrafię sobie wyobrazić co będzie jeżeli obniżę mu zawieszenie. Dla mnie jako laika zmienią się parametry pomiędzy aktywnym stabilizatorem a miejscem w którym jest zamontowany - ale czy to ma znaczenie? być może system przetwarza jedynie różnicę pomiędzy prawą a lewą stroną podczas skręcania - nie wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dziwna sprawa, z brakiem odpowiedzi, mam wrażenie, że na forum jest sporo osób z obniżonym zawieszeniem w e63...

w 645 mam sprężyny obniżające Eibacha pro-kit 30/25-30mm. Zakładałem do seryjnych amortyzatorów. Po przejechaniu 15-20kkm mam parę spostrzeżeń:

-jest komfortowo, nawet przy 20"

-na oko finalnie auto obniżyło się więcej niż podaje producent

-montaż sprężyn bez odpowiednich amortyzatorów to nie jest dobry pomysł - komfort jest OK ale zdarza się, że amortyzatory dobijają- na tych samych nierównościach, gdzie w w e46 na gwincie, przy tej samej prędkości było OK. Będę zmieniał amortyzatory, pewnie na takie Bilsteiny jak są w zestawie.

-działanie Dynamic Drive bez zmian, auto się nie przechyla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.