Skocz do zawartości

E83 swap skrzyni 5L40E na ZF6HP26 lub 28


Radek80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem niedawno moje pierwsze BMW. Niestety ze skrzynią 5 biegowa w automacie ( podobno problemowa ) a marzyła mi się 6-biegowa która do tego jest dobrze oceniana. O samochodzie i rozwiązaniach BMW na razie niewiele wiem dlatego potrzebuję pokierowania czy da się to zrobić i na jakie problemy mogę natrafić lub co oprócz skrzyni muszę podmienić. Czy jest na tym forum ktoś ogarnięty, kto rozpisałby się na ten temat.

Co do skrzyni którą posiadam obecnie w aucie mam też podejrzenia że nie działa ona właściwie. Trudno mi jest to jednoznacznie ocenić bo i marka samochodu i sam automat jest dla mnie nowością. Skrzynia przeciąga go trochę na biegach, prawie każde przyśpieszenie kończy się redukcją mimo że silnik duży i moment obrotowy od niskich obrotów jest. Gdy przestawię na manuala skrzynia niezależnie od tego żyje jakby swoim życiem, tj poza zmianą biegów w górę gdzie przeciągnie je jeszcze bardziej to cała reszta działa jakby w trybie automatu. Gdy po rozpędzeniu auta do około 100 km skrzynia wbije 5 bieg ja przełączę na manuala żeby przy byle dotknieciu gazu nie redukował to on i tak zredukuje, a jak chcę szybciej niż automat by to zrobił, wbić bieg na wyższy to on i tak nie wbije choć na wyświetlaczu pokazuje już wyższy bieg. Generalnie ja wolę jeździć na niższych obrotach rzędu 1600-2200 a on 2000-2800 mimo delikatnego dotykania gazu. Wiem że powinno sie delikatnie odjąć gaz żeby automat szybciej zmienił bieg ale jakoś to nie działa a jak już zadziała i zmieni bieg to po dodaniu gazu i tak zredukuje. Czy coś robie nie tak??? Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.