Skocz do zawartości

Zmiana mapy + wymiana turbo


Maniak2525

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie. Ostatnio zamarzyłam zwiększyć moc w mojej e46 320d CR. Umówiłam się wiedz do fachowców w okolicy wgrywających nowe mapki na zwiększenie mocy. (przerabiają stary program ponoć nie maja gotowców). Dodam, ze turbinkę mam do wymiany od spodu cala w oleju już w 2 warsztatach to stwierdzili. Pora wiec wymienić turbo przed mapowaniem. Mam pytania:

 

1. czy jest możliwość wsadzenia troszkę mocniejszej turbiny? Trochę czytałam o tym wiem ze z 330d raczej zbyt wiele zmian i zachodu, ale możne turbo z 320d 163km będzie pasowała? jest mocniejsza od wersji 150 km? Mozę wychodziły jakieś mocniejsze dmuchawki dedykowane dla mojego silnika?

 

2. Oprócz tego chciałabym zrobić kilka mechanicznych rzeczy przed chipem , tj zaślepić egr, wyciąć kata ( ponoć to daje troszkę więcej możliwości do programu) prawda to?:)

 

3. Fachowcy maja sprawdzać czy auto trzyma seryjna moc. Jak to zrobią? Chyba sprawdzą ciśnienie turbo, ciśnienie na Cr i co jeszcze powinni sprawdzić ( niestety nie maja hamowni tylko jakieś tam ustrojstwo do mierzenia niutków)

 

4. Wydaje mi się ze auto nie ma tej mocy co kiedyś, jak fachowcy powinni prawidłowo poszukiwać seryjnej mocy przed mapowaniem? na co powinni zwrócić uwagę?

 

Przepraszam za brak "fachowość" w zadawanych pytaniach, jedyne co mam na swoja obronę to to ze jestem kobietą:) Pozdrawaim:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.