Skocz do zawartości

E90 318d/320d Jaka wkładka filtra powietrza


kuba369

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w temacie jaka wkładka filtra będzie najlepszym zamiennikiem oryginalnego filtra. Chodzi mi głownie o to aby można było go czyścić.

Znalazłem kilka filtrów dostępnych w Polsce który wybrać a może jakieś inne propozycje macie.

http://allegro.pl/stozek-kn-bmw-e46-e39-e60-x3-520d-320d-318d-i2188774289.html

http://allegro.pl/filtr-pipercross-bmw-1-e81-e87-bmw-3-e46-e90-i2209571584.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
No tak myślałem a zastanawiałem się bo np k&n jest bez owijki i gdzieś też kiedyś przeczytałem ze ktoś ściąga owijki z papierowych filtrów ale to były chyba pojedyncze osoby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witajcie drodzy klubowicze!

 

Mam kolejne pytanie odnośnie filtra powietrza. Otóż właśnie czekam w swojej E93 320d 2010 na zamontowanie Performance Kit'u i wydechu Performance w ASO BMW. Jak mi wiadomo moc wrośnie z katalogowych 184 koni do około 205 koni i moment z 380NM do 420NM przy dobrych wiatrach. Czy zalecacie w takiej sytuacji o poprawienie również przepływu powietrza? Zastanawiam się czy zamontowanie stożkowego dolotu powietrza K&N 57-0680 poprawi jeszcze nieco parametry pracy silnika? Czy będą to pieniądze wyrzucone w błoto? Z góry dziękuję za podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Osobiście moge polecić Pipercrossa, zakładam ten filtr - wkładkę w każdym swoim samochodzie. Raz na 15-20 tyś km trzeba tylko wyjąć i wyczyścić najlepiej latem.

 

Myjesz detergentem Pipercrossa koszt 25-30 zł starcza spokojnie na dwa-trzy mycia, na gorący nagżany od słońca parapet i jak się wysuszy + olejek starcza minimum na dwa czyszczenia. Mam u siebie w 318D 122@na 163. Rużnicy nie widzę sppecjalnej, ale w benzynach po włożeniiu da się odczcuć z obudowy filtra powietrza taki syk miły.

 

Tak czy siak jak dobrze poszukasz kupisz od 100-150 zł i na cały żywot auta masz spokój niż wymieniać co roku na zwykły Mann-Knecht-Filtron....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.