Skocz do zawartości

E60 N52B30O0 padnięty silnik, wymiana


arcyadam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Bmw e60 525Xi 218 PS 2005 rok, silnik nie ma mocy, słaba kompresja. Po numerze vin moim oznaczeniem motoru jest kod N52B30O0 gdzie na serwisach ogłoszeniowych generalnie rzadko spotykany motor. Proszę o podpowiedź czym się różnią, motory N52B30O0 od np N52B30AF. Motor potrzebuję wymienić, po vinie mam numer silnika N52 b30, a b30 przecież to trzylitrówka, a ja mam 2,5 , nie rozumiem. Proszę o porady co mogę zamontować do tego auta, mam na myśli nowy motor na wymianę. Mam 3 auta do jazdy, a to e60 odkupiłem od znajomego, wiedząc że silnik lada dzień wyzionie ducha, brak mocy, pompa wody uszkodzona. Jaki motor mogę tu zamontować? Z góry dziękuję za wskazówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, post wyżej napisałem, że motor ma słabą kompresję, postawiłem dziś auto na warsztat do kolegi aby mi sprawdził tą słabą kompresję, tak mówił mi sprzedający, okazuje się, że kompresja jest, a mianowicie

1- 13,5

2-12,5

3- 12,5

4-12,5

5-12

6-13

 

To może teraz ktoś podpowie gdzie szukać przyczyny, że auto jest słabe? na prostej jezdni nie jestem w stanie rozpędzić do 90, jadąc już te 90, wjeżdżając na górkę auto słabnie i zwalnia do 30, jadąc tak osłabionym kiedy wcisnę kick-down zaczyna migać check, i auto drży, zapłon wypada. Gdzie szukać przyczyny na słabą moc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziś z innej beczki, odpaliłem auto, odpinałem kostki od cewek na pracującym motorze, i była jedna po której odpięciu nie widać zmian że silnik kuleje, przełożyłem ją i okazuje się że na innym miejscu działa, i z powrotem ją na miejsce poprzednie, i? działa, i nie działa, przekładam w zupełnie inne miejsce i z inna cewka tak też samo się dzieje, raz działa raz nie, ale widać że raczej nie jest to wina cewek tylko sterowania nimi? co steruje cewkami? sterownik silnika? może kupić i zamienić? może pomóc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.