Skocz do zawartości

Wymiana silnika M43TU B19 na M43 B18 w BMW E36


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Już od pewnego czasu nie jeżdżę autem marki BMW ale moją miłość do aut ze niebiesko białym śmigłem, kultywuje moja narzeczona.

Ja zdradziłem BMW na inną markę z Bawarii, która ma w moje ocenie trochę lepszy napęd na cztery buty :)

Niestety pech chciał iż ostatnio jej Compact zaliczył poważna awarię, konkretnie obróciła się panewka i tym samym do roboty jest silnik :(

 

Wpadłem na pomysł aby nie bawić się w naprawy, szlifowanie wału, planowanie głowicy itp. a wymienić cały silnik.

Problem w tym iż Bunię mojej narzeczonej, napędzało serce M43TU B19 1.9i czyli 1895cm3 pojemności, a o ten motor jest dosyć trudno dostępny w sensownych pieniądzach.

Znalazłem ładny silnik M43 B18 1796cm3 pojemności, po który mogę podjechać i zobaczyć go na własne oczy.

 

Tylko teraz rodzi się pytanie czy takie "swap" jest możliwy bez dokonywania jakiś przeróbek ? Czy elektronika "zgada się" ze starszym "nowym" silnikiem ?

Czy też będzie potrzebna wymiana komputera ?

 

Czy ktoś z Was przerabiał ten temat i może podzielić się swoimi doświadczeniami ?

Lub zwyczajnie coś doradzić.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

m43tub19 rozni sie od m43b18 walkami balansujacym/wyrownowazajacymi (jak zwal tak zwal) plastukowy kol ssacy, inny termostat no i oczywiscie pojemnoscia (skok, srednica tloka)

 

swap zapewne mozliwy, osprzet zalozysz ze swojego(b19)

zmiana 5% pojemnosci powinna zalatwic adaptacja fabrycznego ECU

ale pewnie nikt takich swapow nie robil wiec ciezko bedzie o konkrety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Temat dawno zamknięty ale jeśli kogoś by to interesowało to korzystniej wyszło poszukanie takiego samego silnika niż zabawa w starszy typ i jakieś modyfikacje.

Chwilę trzeba było poczekać aż coś się pojawiło w rozsądnych pieniądzach potem już tylko przekładka i wszystko hulało.

Nawet udało się ogarnąć silnik z dużo mniejszym przebiegiem niż ten który był w aucie od nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.