Skocz do zawartości

328i -> 330i | tuning E90


Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo silniki na stany n52k są to jednostki 3 litrowe r6, modelowe oznaczenie 328i z racji mniejszej ilości mocy (231hp) niż wersje europejskie, modelowe 330i (258hp). Zastanawia mnie jedno, czym się różnią ? Jest opcja przekładki np samego kolektora ssącego i zgrania map paliwowych od Eu tak by zyskać podobny wynik do 258hp ?

 

Zawsze można dłubnąć również dolot (np simoty) Ktoś sprawdzał porównanie przed i po montażu na hamowni ? czy prócz dźwięku polepszył się wykres ?

 

Nurtuje mnie jeszcze pytanie odnośnie katalizatorów, jest możliwość wywalenia kata w e90 328i ? Wiadomo że ekologia na minus, jednak każdy katalizator dusi auto, zwłaszcza w większych silnikach gdzie budowania jego jest dość restrykcyjna. Po takim wywaleniu kata zapewne by trzeba emulować sondy lub którąś z nich wyłączyć (nie kojarzę ile sond ma to auto)

 

Moje pytania są na tyle poważne, bo chciałbym od czegoś zacząć by dojść chociaż do tych 240hp. Liczę na rozsądne komentarze.

BMW na Facebook'u. Zapraszam !


http://www.facebook.com/MojeCzteryKolka


http://imageshack.com/a/img823/3112/rtzr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Członkowie klubu
Wszystkie znaki na niebie wskazują, że wystarczy wymienić kolektor ssący + przeprogramowanie sterownika i po robocie :cool2:

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Przerabiał to ktoś już u siebie ?

Przerabiał ale z 325

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 7 lat później...

Ja to zrobiłem. Wymiana kolektora + 2 disy + uszczelki + soft w Bimmerlab = REWELACJA

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.