Skocz do zawartości

[E46]320i auto,wypadanie zaplonu,za wolne obroty


Rekomendowane odpowiedzi

E46 Automat Silnik 2.2 M54 B22 ,dziwna sprawa z wypadaniem zaplonu.dziwna bo blad zawsze pojawia sie na zimnym silniku,Missfire cylinder 4 wyraznie telepie silnikiem.jak wykasuje blad to pracuje rowno, az do do kiedy znowu ostygnie i zeby jazdzic musze wykasowac blad.do tego jeszcze ma za niskie obroty 500rpm. i jak skrzynia zapnie bieg to na tych zaniskich obrotach zapala sie kontrolka cisnienia oleju,to chyba normalne?ale ostatnio bylo jeszcze inne zjawisko obroty byly w normie 800rpm,nawiew powietrza wlaczony i tu cos dziwnego ,jak wylaczam nawiew to obroty spadaly na 500rpm i mrugala kontrolka cisnienia oleju.na przyzadzie pokazuje skoki temperatury chlodziwa z 97 stopni na 30.czy te skoki temperatury moga byc powodem tych niskich obrotow?Swiece sa czarne i mokre ale tylko na gwincie przy podkladce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

bylem na kampie,gosciu podniusl mi troche te obroty,co do wypadania zaplonu powiedzial ze moze cewka swieca ,wtrysk etc.tyle to ja wiedzialem zanim do niego pojechalem.cewki podmieniane,wymieniane i bez skutku.zaraz jak odpale silnik to pracuja wszystkie gary,ale jak zchodzi z ssania to zaczyna telepac buda i po 50 sek pojawia sie check engine.

nie wiem moze ten wtrysk na 4 zalewa na ssaniu i komp odcina cewke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.