Skocz do zawartości

Swap e39 M62B35 na M62B44 bez vanosów.


Arclight

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, od jakiegoś czasu czytam forum, dziś dopiero założyłem konto, próbowałem znaleźć odpowiedź na pytanie, albo źle szukam, albo mam problem z oczami. Wracając do tematu.


Posiadam E39 '97 (początki roku), samochód ma silnik 3.5 bez vanosów w 5b manualu, niestety nie jestem przekonany co do kondycji aktualnego silnika, zmierzyłem kompresję i mogłoby wyjść lepiej, dlatego chodzi mi po głowie swap.

Mam do was pytanie, są jakieś mniejsze lub większe komplikacje w przypadku swapu z M62B35 na M62B44 <- 4.4, również bez vanosów?



#edit

Szukałem jeszcze po forum, znalazłem chociażby takie:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=265651&p=1988079&hilit=m62b44+m62b35#p1988079


Niestety nie otrzymałem póki co żadnej odpowiedzi pod tematem, w międzyczasie zastanawiałem zacząłem się zastanawiać nad dodatkowymi rzeczami, być może będzie łatwiej odpowiedzieć na te pytania. Ogólnie ten temat jest dla mnie dość nowy dlatego wybaczcie jeśli zadaję głupie pytania.


1. Jakie są różnice konstrukcyjne e39 pomiędzy: 3.5 535i 235KM 173kW (1996-1999) bez vanosów a 4.4 540i 282KM 207kW (1996-1998) również bez vanosów. Zawieszenie, elektyryka, w zasadzie cokolwiek? Wydaje mi się, że gdzieś kiedyś przeczytałem, że to w zasadzie identyczna konstrukcja, niemniej jednak byłoby świetnie gdyby ktoś potwierdził czy faktycznie tak jest.

2. Wydaje mi się, że swap silnika z w.w. 3.5 na w.w. 4.4 jest w zasadzie "plug & play", ale ciągle mnie zastanawia aspekt skrzyni biegów, aktualnie rozglądam się za zakupem 4.4 i tutaj chciałbym wiedzieć czy owy 4.4 musi również pochodzić z auta z manualem czy jest to bez znaczenia?

3. Zakładając, że swap jest "plug & play", jeśli moja e39 jest z początków 97', z jakich lat musi pochodzić 4.4? Wiem, że nie może mieć vanosów, pytam o to ponieważ czytałem gdzieś (nie chce tu podawać konkretów, próbowałem znaleźć tamtą wypowiedź by ją zacytować ale niestety mi się nie udało), że pod koniec 97' została drastycznie zmieniona instalacja elektryczna w tym modelu.


Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.