Skocz do zawartości

Filtr stożkowy K&N 57-0206 do M43B16 - proszę o opinie.


Krzysieksz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym się poradzić, czy takim filtrem (http://www.knfilters.com/search/product.aspx?prod=57-0206 +olej K&N do niego), przede wszystkim nic nie popsuję (spadek mocy, nagłe awarie itp.) w E36 Coupe M43B16, wszystko seria, prawdopodobnie brak katalizatora, nie sprawdzałem, ale na przeglądzie spaliny wychodzą nie za czyste, które wskazują na jego brak. Nie mam zamiaru robić z tego silnika rajdówki, chciałbym wymienić, żeby pod maską ładniej to wszystko wyglądało :D i może jakiś fajny dźwięk by doszedł (za jakimś tłumikiem też się będę za jakiś czas rozglądał, oglądałem kilka wstępnie i ekonomicznie to nowy Ulter ~700 zł, jakościowo to Eisenmann za ~2500, ale to na inny temat), jeśli chodzi o moc to ważne, żeby nie zamuliło go do 3 tys. obrotów, przeważnie do tylu jeżdżę, fajnie by było jakby z 5 KM dorzucił. W planach chodzi mi po głowie M52B28, ale to jeszcze na spokojnie, muszę przemyśleć, czy chcę prawie wszystko wymieniać (dopiero co kupiłem nowe hamulce bębnowe ATE na tył, a musiał bym przejść na tarcze), prościej pobawić się w taki mini tuning :mrgreen: , w dodatku silnik bez zarzutu chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zamuli, jeśli nie doprowadzisz do niego dolotu zimnego powietrza i odseparujesz go od gorącego powietrza z komory silnika Jeśli chcesz filtr sportowy to zainwestuj w k&N ale wkład w ori obudowę daje lepszy efekt . Zrobisz jak uważasz. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zamuli, jeśli nie doprowadzisz do niego dolotu zimnego powietrza i odseparujesz go od gorącego powietrza z komory silnika Jeśli chcesz filtr sportowy to zainwestuj w k&N ale wkład w ori obudowę daje lepszy efekt . Zrobisz jak uważasz. :cool2:

W zestawie jest rura doprowadzająca zimne powietrze pod sam stożek, ale osłony brak. Na stronie K&N podałem dane samochodu i taki zestaw wyskoczył, jest z nim ilustrowana instrukcja montażu w E36. Dostępny jest taniej niż wychodzi z przeliczenia na stronie K&N.

 

A może wkładka http://www.knfilters.com/search/product.aspx?prod=33-2733, w opisie ma, że podnosi przyspieszenie i moc, stożek tylko moc, więc może wkładka nic nie pogorszy a polepszy ? Wkładka w dodatku jest tańsza, co myślicie ?

 

Kupiłem tą wkładkę, cena 214 zł. W zestawie z wkładką są naklejki K&N, będzie bajer pod maską :D :8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr zamontowany, pasował idealnie, myślę, że wpłynął pozytywnie na przyspieszenie w dolnych obrotach, szybciej reaguje na gaz i płynniej przyspiesza, ale oczywiście nie są to ogromne różnice. Wkładka najwięcej powinna dawać przy obrotach od około 4 tys., ale póki co nie sprawdzałem.

 

Aktualizacja: po modernizacji układu zasilania powietrzem (opis http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=68&t=314355&p=2315831#p2315831), zdecydowana poprawa w przyspieszeniu w całym przedziale obrotów, jakbym się przesiadł na większy silnik :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.