Skocz do zawartości

BMW X5M 4.4 S63B44a remont generalny czy wymiana silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie do znawców tematu, posiadam BMW x5m 2012r przebieg 43.000km silnik został standardowo przegrzany i lekko przyłapało na panewkach, moje pytanie jest następujące czy robić generalny remont mojego silnika, ( moze ktoś poleci dobrego i zaufanego mechanika, który ogarnia te silniki) czy druga opcja kupno kompletnego silnika ( tylko z kupnem używki rożnie bywa, niby przebieg 40.000 a zaraz moze sie okazac to samo co z moim silnikiem. Może ktoś podpowie coś mądrego, kto już przerabiał ten temat w swoim aucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o remont to wszystko zależy od poziomu zniszczeń w silniku. Naprawa wału to często prowizorka i nie wystarczy w tych silnikach. Napisz skąd jesteś to polecimy dobry warsztat, który uczciwie pomoże w naprawie.

Jak kupisz kolejny silnik to koniecznie wymień panewki na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wczoraj rozmawiałem z facetem który prowadzi serwis boscha bodajże miejscowość Nawojowa i odradza mi wymiane silnika na używkę twierdząc ze do takiego silnika nie wystarczy wymiana panewek, tylko o razu razem z panewkami, uszczelniacze, pierścienie, gumki głwic, uszczelniacze i wiele innych, pompe oleju, a to robi juz kolosalną kwotę i raczej mało opłacalną. doradza aby zregenerować mój silnik robiąc szlif wału, ( a z tymi szlifami tez bywa różnie). koszty remontu też wydają mi się trochę wysokie. znalazłem silnik kompletny , facet twierdzi ze 44.000 przebiegu. najchętniej założył bym taki, wymianił panewki a mój sprzedał na części
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Też mam ten sam problem, tylko u mnie nie poszła panewka, a powierzchnia 2ch cylindrów jest przytarta. Znacie kogoś kto by ogarnął blok i wstawił tuleje alusil? Warto w ogóle się w to bawić? Chciałbym kogoś kto mi ogarnie cały dół silnika tzn. regenreacja bloku, nowe pierścienie i tłoki, inspekcja wału i dobór nowych panewek. komu to najlepiej zlecić i jakie są koszta?


Co do Twojego silnika to nowy wał i panewki tyle w temacie. Tłoki do sprawdzenia i na pewno nowe pierścienie. Tak czy inaczej silnik do wyjęcia, czapki itd. Daj znać co zrobiłeś ze starym blokiem, chciałbym pobawić się trochę w tuning tego silnika chętnie odkupię uszkodzony. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie warsztat do naprawy bloku silnika?


Chcę rozhonować wszystkie cylindry +0.25 (mój pomysł chętnie dogadam z warsztatem co oni o tym myśla) + 2 tuleje alusil


Co do wału panewki mam ok, nie rozbierałem ale na pewno żadna nie jest obrócona, nie ma opiłków w oleju, stukania itd. Jeśli wał jest uszkodzony to leci nowy wał i tutaj nie ma oszczędzania


Jestem z Lubelskiego, mam firmę i mieszkam w Montrealu. Wysyłka to nie problem wysyłam killka kontenerów tygodniowo do Polski, jedyny koszt to powrót. Chcę ogarnąć ten silnik i nawiązać spółpracę, mogę mieć dużo klijentów na naprawy.


Jakie tłoki przy odbudowie polecacie? Oryginał? Widziałem na ebay komplet po 1000$ tylko nie wiem co to jest, niby ori ale z Chin ktoś testował?


Czy ktoś moze polecić warsztat DZIAK?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.