Skocz do zawartości

M5 Competition F90- wibracje- problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od lutego 2019 posiadam m5 competition F90. Auto uzytkowane glownie w miescie. Od 6 tys kilometrow przebiegu pojawil sie problem z wibracjami przy predkosciach 130< W serwisie oczywiscie powiedziano, ze to opony (wtedy jeszcze Pirelli. Kupilem Michelin homologowane przez BMW i problem jest ten sam. Co wiecej wibracje pojawiaja sie juz przy malych predkosciach przy przyspieszaniu. Czuc to na kierownicy, podlokietniku, pedale gazu. Kola oczywiscie wywazane, proste felgi. W servisie obawiam sie, ze nie procz sprawdzenia ponownie zbieznosci i wywazenia kol nie zrobia nic wiecej. Ma ktos moze jakies sugestie, doswiadczenie z podobnym problemem?

Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry nie pomogę ale w głowie się nie mieści żeby kupić tak porządny samochód a serwis BMW ma to tak w dupie ta marka schodzi z roku na rok na psy.Pozdrawiam i życzę powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem z wibracjami w 5GT 535xd. Na szczęście miałem drugi komplet kół na którym tych wibracji nie było. To mnie naprowadziło, że problem jest w kołach. Serwis, w którym koła wyważałem kombinował na wiele sposobów, wyważali kilkukrotnie koła ale bez sukcesu. Dwa razy reklamowałem usługę montażu nowych opon. Po drugiej reklamacji nic się nie poprawiło. Właściciel serwisu sam jeździł moim autem i sam stwierdził, że faktycznie wibruje. Serwis oczywiście sugerował mi, że to problem z xDrive, z wałem napędowym itp. co jest bardzo trudne do zdiagnozowania. Oddałem auto do innego serwisu na wyważenie kół, powiedziałem jaki mam problem i jak ręką odjął. Uważam, że musisz znaleźć dobrą wulkanizację i człowieka, który będzie chciał Ci pomóc. Obstawiam, że to problem z wyważeniem kół. Niestety na oponach niskoprofilowych, do których nasze serwisy nie są przystosowane jest to częsty przypadek.


Skąd jesteś? Może warto zmienić wulkanizację, wydać 150zł na ponowne wyważenie kół i sprawdzić czy to faktycznie nie koła? Wydaje się to być najtańszą opcją. Jak coś to mogę polecić wulkanizację w Gdańsku i Sopocie.


EDIT: aha, u mnie jeszcze był taki objaw, że jadąc autostradą z prędkością 100-120km/h oparcie fotela przedniego pasażera strasznie się trzęsło/wibrowało. Na kierownicy jakos mocno nie czułem, ale 5gt to ponton więc może dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje, za rady! Do tej pory wymienialem kola wielokrotnie (opony rowniez), nie tylko w serwisach BMW ale i prywatnych firmach. Efekt ciagle jest ten sam. Dzis po raz kolejny odbieram auto z ASO z Trojmiasta. Od wczoraj rana nic nie znalezli. Jestm w trakcie umawiania sie do servisu w Berlinie. Jesli wizyta u nich nic nie da, bede szukal rzeczoznawcy i sprawa trafi do prawnikow...


Znalazlem watek na forum w USA gdzie kilku uzytkownikow M'ek mialo podobny problem- przed wydaniem auta nie usunieto plastikowych pierscienie zabezpieczajacych zawieszenie podczas transportu.... Natomiast u mnie to nie ten problem, a szkoda... Dam znac jak sie sprawa zakonczy- moze przyda sie komus w przyszłosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia. Patrząc na zdjęcia tych plastikowych zabezpieczeń transportowych opublikowane na bimmerpost to szczerze wątpie czy w ASO w Trójmieście wpadną na to :)

https://f90.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1544001&page=2

Pokazywałeś im tej zdjęcia z bimmerpost?

W katalogu ETK nie ma nic takiego przy amortyzatorze https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=JF01-EUR-01-2019-F90-BMW-M5&diagId=33_2162

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia. Patrząc na zdjęcia tych plastikowych zabezpieczeń transportowych opublikowane na bimmerpost to szczerze wątpie czy w ASO w Trójmieście wpadną na to :)

https://f90.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1544001&page=2

Pokazywałeś im tej zdjęcia z bimmerpost?

W katalogu ETK nie ma nic takiego przy amortyzatorze https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=JF01-EUR-01-2019-F90-BMW-M5&diagId=33_2162

 

Dokladnie na tym forum znalazlem o tym wzmianke i zdjecia... Wczoraj oddajac samochod do ASO odrazu pokazalem cala dyskusje i zdjecia....niestety tych zabezpieczen u mnie juz nie bylo. Wyjatkowo zimno dzis w Trojmiescie (2 stopnie)- na zimnym silniku wibracie przy przyspieszaniu (60km< ) robia sie wyjatkowo mocne.... masakra....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a sprawdzales czy wibracje sa tez przy napedzie tylko na tyl ? Nasilanie wibracji przy przyspieszaniu sugeruje przegub wewnetrzny , ewentualnie skrzynke VTG ( Xdrive ). Odlacz przedni naped i sprawdz koniecznie.

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś walczyłem z mocnymi wibracjami przy przyśpieszaniu i nikt nic nie mógł znaleść, tylko była to inna marka i inny przebieg. W końcu okazało się, ze to przegub wewnętrzny po wymontowaniu półosi. Może warto iść w tę strone.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mała aktualizacja.


Servis ASO (wizyta nr 7 w servisie nr 2 w Trojmiescie) skonczyła się tym, ze auto stało u nich dwa dni- przez ten czas sprawdzili: wywazenie kól, test drogowy.... Kiedy wspólnie z doradca i mistrzem doszlismy do wniosku przed oddaniem auta, ze zajma sie zawieszeniem, ukladem kierowniczym i napedem. Jednym słowem olali sprawe, wiecej, nie wiedza jak sie zabrac za wersje M... Wczoraj oddałem samochod do berlińskiego serwisu BMW zapisujac i opisujac. wszystkie dolegliwosci przy przebiegu 25.000km. Nowa rzecz- ubywajacy plyn chlodniczy (to juz 3 dolewka w mojej historii uzytkowania) przy braku wyciekow!


Zobaczymy co zdziałają w DE.


P. S. Oczywiscie odłączałem napęd z przodu- wibracje bez zmian.


Dziki za wszystkie wczesniejsze rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Liczę na pozytywne rozwiązanie sprawy dla Ciebie. Płacisz wymagasz i mają za przeproszeniem zasrany obowiązek dostarczyć nowy produkt bez wad, a nie się uczyć na użytkowniku - co się spierdzieli. Chciałbym, aby całą kwotę zwrócili i poszedłbyś do Mercedesa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam jakieś wieści od okupanta ?

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Jacob.go.now i jak temat rozwiazany :?: :?: :?:

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.