Skocz do zawartości

BMW M5/M6 E60/E63 V10 S85 - co wymienić po zakupie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Sprowadzam BMW M6 e64 z USA z przebiegiem 110 tys km. regularnie serwisowany.

Moje pytanie jest co wymienić po zakupie BMW M5/M6 V10 z mocno wadliwym silnikiem S85.


Przeczytałem "całe" forum i w planach mam panewki bo to obowiązkowy element. Olej z najwyżej półki MILLERS NANODRIVE CFS NT+ 10W60. Dodatkowo chce dodać rewitalizator XADO czyli coś jak ceramizator. W teorii przyczepia się do metalowych elementów i zmniejsza tarcie szczególnie przydatne zimą. Używam tego w każdym aucie i nie miałem nigdy z silnikami problemów (może taki fart, że dobre egzemplarze). No ale wyczytałem, że tarcie w tym silniku jest problemem więc może pomóc.


Ale co jeszcze wymienić/zrobić żeby można było bezawaryjnie cieszyć się jazdą i czy w ogóle taka opcja istnieje? Czy vanos może uszkodzić silnik i lepiej profilaktycznie je wymienić/zregenerować czy można poczekać na to aż ewentualnie będą do tego symptomy/powody?


Mocno zastanawiałem się nad tym autem bo jest rewelacyjne pod względem stylistycznym, przyspieszenia i komfortu ale ten silnik...

Jak zrobić żeby cieszyć się jazdą a nie wkur... z ciągłej awaryjności? Jakieś pomysły, podpowiedzi, wskazówki?


Z góry dziękuje.

Pozdrawiam

Marcin

Edytowane przez marcin@atlanticmoto.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że to awaryjny silnik to piszą tylko ci co takiego auta nie mieli a wiedzę czerpią z forum, gdzie Kowalski z pojęciem zerowym o samochodach wylewa żale, że silnik się zatarł a on olej zmieniał zgodnie ze wskazaniem komputera, czyli co 25 tys km plus przekraczanie serwisów :)

Problemem wszystkich starszych modeli M są panewki korbowodowe. Należy je wymienić szczególnie jeśli ma się auto z pierwszych lat produkcji. Nowszy model panewek jest już z twardszego materiału. Z tego co się orientuje powinno się wymienić w e60 co około 80k km. Olej wymieniać na dobry 10w60 co 10k km i będzie ok.

Wiadomo auto jak każde inne się zużywa i moga być jakieś inne problemy, typu Vanos, czy jakieś czujniki. Jest to auto zaawansowane technicznie ale nie ma co przesadzać.


Znam przypadki zatarć panewek w tych i nowszych Mkach i zawsze przyczyną była długotrwałe niepoprawne dbanie o auto, tj. przeciąganie serwisów olejowych, kręcenie auta na nierozgrzanym oleju, itp.


Sam mam od blisko 3 lat auto z niby wadliwym silnikiem S63b44. Wymieniłem panewki, autem jeżdżę na codzień po mieście. Zdarza mi się trasa na drugi koniec Polski gdzie w dwa dni robię 1200km i nic się z autem złego nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.