Skocz do zawartości

E92 M3 jakie niespodziewane koszty?


Rekomendowane odpowiedzi

Breras to troll który wypisuje bzdury w każdym temacie i o każdej generacji nawet jeśli oglądał ją tylko w Auto Świecie.

I wielki hejter ASO tak dla zasady. Szkoda Waszej polemiki panowie.

 

Nazywasz mnie trollem gdyż nie onanizuję się razem z Wami. Czas na ban, prawda?


A teraz pokaż mi palcem, które to są te "bzdury"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW jak najbardziej ma procedure wymiany panewek w instrukcji serwisowej, i kazdy autoryzowany dealer powinien to zrobic. J

 


Aż chciałbym aby się ktoś wypowiedział kto poszedł do Dealera i powiedział "wymieńcie mi panewki". Co wtedy usłyszał.

 

Usłyszałem takie coś:


Dzień dobry,




na cenę 4775 PLN brutto składa się wymiana oleju silnikowego z filtrem (10W60 wg zaleceń producenta), wymiana świec zapłonowych, wymiana filtra powietrza, mikrofiltra, oraz kompleksowa kontrola pojazdu na podnośniku (ogólne oszacowanie stanu technicznego pojazdu wg. wytycznych BMW).




Powyższa cena nie zawiera weryfikacji panewek w Pańskim pojeździe. Ze strony producenta nie ma żadnego zalecenia związanego z terminem lub przebiegiem kontroli tego elementu. Przy okazji serwisu olejowego oczywiście możemy to zaproponować, ale taka wizyta wiążę się z koniecznością pozostawienia pojazdu na dłuższy czas. Przybliżony koszt takiej operacji to 18 500 PLN brutto (robocizna), który zapewne wzrośnie o części konieczne do użycia podczas ponownego montażu elementów silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawka godzinowa plus VAT - oczywiście olej i wszelkie filtry są sprowadzane na "zamówienie" z Niemiec :mrgreen:


Tak wyglądała moja rozmowa z BMW Park Royal w Londynie


- Dzień dobry chciałbym zarezerwować termin na serwisowanie

- Dzień dobry dziś mamy awarię systemu telefonów, proszę zostawić numer telefonu oddzwonimy



To było w grudniu 2019

ca3ce5661f36a63d48edf0560b41db87.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mam 58tyś przebiegu, u mnie od przebiegu 24tyś z rzeczy które były do wymiany to uszczelki wydechu, paski z napinaczami i teraz zauważyłem że paruje jedna lampa, reszta to eksploatacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.