Skocz do zawartości

M4 vs CLA45s (samochód za 300 tys )


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że nie kupiłem nadal M4 a w głowie od dawna siedzi mi Mercedes mam do was pytanie czy w ogóle warto brać pod uwagę te samochody.



Jeśli o mnie chodzi czemu biorę pod uwage.Kwota to 300 tys


Merc

+ Nowy za 300 tys

+ Przepiękny przód (gorzej z bokiem i tyłem)

+ Środek 15 lat przed BMW (może się nie podobać ale jest nowocześniejszy )

+ - Ciężko powiedzieć czy to plus ale napęd na 4 koła więc realny czas 3.9s w przypadku BMW M4 to ten czas to trochę z rolki


- dźwięk silnika jeszcze do końca nie wiadomo jak będzie ale pewnie nie za kolorowo (nowe normy go dopadły) czy wydech np akrapowicza lub mg może mu pomoże

- silnik 2.0 (trochę mały) baby AMG



M4

+ już w sumie klasyka

+wygląd po lifcie daje rady (mam na myśli światła )

+Bandyta na drodze męski samochód

+Silnik 3.0 i dobra baza na mody

+Pewnie lepszy dźwięk ale daleko mu do prawdziwego dźwięku rasowego samochodu


-Cena duża jak za stary samochód dość dużo

-Tragiczny media mam na myśli wyświetlacz i wszystko co związane wiecej opcji ma mój zegarek niż to gówno. BMW lata 90 w tym systemie wszystko jest słabe.



Trochę dziwne jest to że nowe BMW 335i jest tak mocne jak aktualne BMW M4 i czy za parę lat nie okaże się że to wcalnie nie jest taki super samochód z napędem na tył gdzie będą go obrabiać seryjne samochody.



Znów CLA45s zastanawiam się czy to nie jest taka wydmuszka niby sportowy samochód ale taki bez duszy taki szybki komputer na kółkach.



Trochę się rozpisałem ale jeśli ktoś chce kupić aktualnie szybki samochód za +- 300 tys na pewno się zastanawiał nad tym wyborem.



Ps: proszę popatrzeć na to nie przez pryzmat fanboya BMW :p chociaż to forum bmki


-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Martwisz się że M4 zostanie objechane przez 335i a CLA to niby szybsze? Powyżej 100 nie ma podejścia przepaść na korzyść m4.

Utrata wartości też na korzyść bmw. Nie wiem czym jeździłeś do tej pory ale jeżeli mocnym rwd to 4x4 jest nudne musi mieć +50% mocy od rwd żeby fun był taki sam. Jeżeli myślisz o mercedesie bardziej kieruj się w stronę C63 amg to wg mnie ciekawsze wyjście od M4 zwłaszcza jeżeli chodzi o dzwięk. Cla możesz sparować z M2 choć też nie bezpośrednio ale nowe M2 też kupisz w tej kasie. Zależy też do czego potrzebujesz auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód ma być 100% do zabawy na codzienne mam inny.C63 to mój ideał ale niestety z nim są jaja chodzi o przełożenie napędu zupełnie nie trzyma trakcji.


M4 jeździłem ale dosłownie 10 minut i to na mokrym cla45s nie bo to nowość ale właśnie bardziej jestem przekonany do M4 z racji tego właśnie co kolega pisze że to jest samochód bardzo sportowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

M4 też ma bardzo duże problemy z trakcją zwłaszcza jak przekroczymy 500KM robi się bardzo nieprzewidywalna.

W c63 to tylko takie pierwsze wrażenie wynajmij takie auto na kilka dni przed zakupem i wtedy ocenisz. Najlepiej wynajmij c63 na dobę i m4 na drugą dobę wtedy będziesz wiedział co wolisz.

Cla to zwykłe auto na codzień słaba z tego zabawka będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dla większości nie ale jestem gadzeciarzem po prostu lubię najnowsze telefony telewizory i inne gówna co dla większości nie grają roli więc połączenie dwóch moich pasji.Kazdy ma jakaś banie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Mam poprzednią wersję CLA 45 AMG i jest to fajne auto dla kobiety. Jak na miejskie warunki nawet szybkie, ale do prowadzenia jak ////M sporo brakuje. Gorzej hamuje, słabiej trzyma się drogi, kierownica chodzi za lekko i ciężko auto wyczuć w szybkich zakrętach.

CLA 45s kup kobiecie, a sobie męskie auto jakim jest M4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam poprzednią wersję CLA 45 AMG i jest to fajne auto dla kobiety. Jak na miejskie warunki nawet szybkie, ale do prowadzenia jak ////M sporo brakuje. Gorzej hamuje, słabiej trzyma się drogi, kierownica chodzi za lekko i ciężko auto wyczuć w szybkich zakrętach.

CLA 45s kup kobiecie, a sobie męskie auto jakim jest M4.

 


I chyba właśnie takiej odpowiedzi szukałem dokładnie to samo moja żona powiedziała jak jej pokazałem CLA45s spytała czy to dla niej :D i po dyskusji wyszło że cła taki kobiecy a M4 dla faceta.



(Jednak te forum się przydaje :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem gla 45 AMG I rzeczywiście trochę puchnie powyżej 150km/H. Jest za to przewidywalny i też szybki na mokrym. Audi Rs3 400KM jest jeszcze szybsze i przez większą pojemność lepiej idzie przy wyższych prędkościach. Pisze o rs bo.temu chyba najbliżej do cla 45s. Ja chyba wziął bym nowe M2 w tym budżecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można dołożyć wydechu z Mg czy coś później? To chyba nie jest jakiś wielki problem. Seryjne m4 też brzmi tragicznie. W M-cars Kraków mają 7 sztuk M2 na stocku z dużymi rabatami do końca września.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie polecam cla45. Jak ktoś wcześniej wspomniał do miasta dla kobiety fajne bo ładnie wyglada i się błyszczy ale jakość wykonania wnętrza w porównaniu do M4 to patola. Dwa różne światy. CLA niewygodne z tylu strasznie a jak ktoś ma powyżej 190cm i okno dachowe to nie zmieści się z przodu na wysokość. Wyciszenie takie sobie. Silnik idealny do miasta jako mały wojownik i genialnie brzmi. Mówię tutaj o poprzedniej generacji (moim zdaniem ładniejsza) bo taka użytkuje. Wybrałbym zdecydowanie M4/M2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.