Skocz do zawartości

BMW M4 Problem


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :) Mam pewien problem w moim M4..od kilku dni przy odpuszczaniu pedału gazu słychać bardzo dziwne, metaliczne dźwięki spod maski..dosłownie jakby auto miało się zaraz rozsypać...Serwis umówiony ale terminy dopiero na następny tydzień, a z natury nigdy nie potrafię poradzić sobie z ciekawością :D

Czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z podobnym problemem w aucie? Dodam, że moc jest..błędów żadnych nie ma...mega dziwna sprawa...

Wrzucam filmik jak to brzmi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Słaby filmik ale ja bym tym autem nie jeździł bo możesz narobić więcej szkód. Może to być zawór turbiny ale nie wiem jak to do końca jest zbudowane w M4 może być też problem z panewkami trudno powiedzieć za słaby film. Jaki przebieg? Na postoju jak wkręcasz auto nic nie słychać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postoju nic nie słychać. 25k km przejechane..świeżo po 3 wymianie oleju. Panewki były niedawno sprawdzane..wszystko ok.

Kompresje tłoków też ostatnio sprawdzałem to na drugim cylindrze o 1.0 ciśnienie niższe od pozostałych ale to na bank nie od tego...

Nie mam jak nagrać za bardzo lepszego filmiku bo wczoraj ten dźwięk był tak tragiczny, że 30-40 km/h max i odstawiłem auto do garażu.

Auto pięknie jedzie do czasu odpuszczenia pedału gazu(zabawny wybryk :D) - tak jakby przy hamowaniu silnikiem coś się zepsuło...i im większa prędkość tym dźwięk głośniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam f30 2015, 2.0 diesel, miałem taki dzwięk (po puszczeniu gazu, ale tylko chwile), po czym się coś zapaliło - kolektor ssący, do wymiany egr itp auto odjechało na lawecie.

Wiem że to całkiem inna bajka, ale zawitał bym na serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Cześć :) Mam pewien problem w moim M4..od kilku dni przy odpuszczaniu pedału gazu słychać bardzo dziwne, metaliczne dźwięki spod maski..dosłownie jakby auto miało się zaraz rozsypać...Serwis umówiony ale terminy dopiero na następny tydzień, a z natury nigdy nie potrafię poradzić sobie z ciekawością :D

Czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z podobnym problemem w aucie? Dodam, że moc jest..błędów żadnych nie ma...mega dziwna sprawa...

Wrzucam filmik jak to brzmi:

Kolego i udało się rozwiązać problem/

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.