• Reklama

BMW M2 - realny koszt utrzymania?

Sprawy mechaniczne dotyczące wyłącznie BMW napędzanych silnikami M-POWER, oraz podzespołów mechanicznych (np. zawieszenie, hamulce) dedykowanych modelom ///M. Forum nie dotyczy pakietów stylizacyjnych (tzw. M-pakiet, M-technic, M-line) przeznaczonych dla BMW spoza serii M-Power.

Moderator: trzastek

BMW M2 - realny koszt utrzymania?

Postprzez Detch » 08 Sty 2019 11:48

Hej,

W mojej głowie powstał "pomysł".
Zawsze chciałem mieć pełnoprawną e-Mkę. Teraz, jako iż kończy się powoli "świeżość" M2 (wyszła 3-series, niedługo pewnie M3, wyszło M2 Competition), ceny aut z minimalnym przebiegiem (po kilka tysięcy kilometrów), ciągle jeszcze kilka lat na gwarancji producenta, zaczęły być w moim zasięgu finansowym.

Ale nie ukrywam, dwieście tysięcy (plus) to nadal bardzo dużo pieniędzy. Gdyby to było "tylko to" to nawet byłoby fajnie. Ale nie urodziłem się wczoraj i wiem, że koszt utrzymania samochodu trzeba (jakoś) kalkulować.

Pytanie do Was. Zakładając, że chciałbym kupić M2 które ma jeszcze 3-4 lata do końca gwarancji, z pakietem przeglądów (lub nie), jakie dodatkowe koszta powinienem brać pod uwagę?
Wiadomo, opony, benzyna, ubezpieczenie, klocki... Czy coś jeszcze? Czy przyjdzie taki piękny dzień, kiedy BMW wystawi mi fakturę na 15k?
Detch
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

Dołączenie: 29 Kwi 2012 20:40
Moje BMW: Brak takowego.

Re: BMW M2 - realny koszt utrzymania?

Postprzez gruby19 » 16 Kwi 2019 20:36

Podbijam! Chętnie dowiem się jak to wygląda w praktyce.
Może jeżeli jest tutaj mało właścicieli M2/M2C, to może coś podpowiedzą właściciele M3/M4.
Zastanawiałem się nad zakupem m140ix - auto do produkcji kosztuje ~190k PLN brutto, a w zamian max wyposażenie, 340KM X-drive.
M2 to koszt 220k - 250k PLN brutto za używkę z przebiegiem ~30kkm. Auto droższe, starsze, gorzej wyposażone, ale za to bardziej kultowe i dużo lepiej trzymające cenę...

W moim przypadku auto będzie wykorzystywane wyłącznie jako daily, jedyne auto w domu więc i lato i zima. 10k - 15k km rocznie, 90% po mieście, 75% w gęstym korku.
Rozsądek mówi, że m140i, ale serce jednak M2.

...do gry jeszcze wchodzi Audi S5 czy Merc A35.
gruby19

Dołączenie: 08 Cze 2017 14:04
Moje BMW: nie powiem

Powróć do ///M-Power oraz rozwiązania mechaniczne M GmbH

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość