Skocz do zawartości

m5 e60 vs m5 f10 co wybrac?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich milosnikow marki =]

Borykam sie z dylematem czy co kupic.... mam 200k do spedzenia i nie wiem czy kupic m5 f10 2013 czy np m5 e60 za 120-140 tys i zostawic kase na ewentualne remonty (panewki vanosy to norma w tych autach) prosze was o porade.

w m5 f10 podoba mi sie wyposazenie, wyglad oraz calkiem dobre spalanie natomiast w e60 jaram sie dzwiekiem, ktos sie wypowie? jednak nie chce sie martiwc naprawami i mechanikami czy zrbil dobrze czy spierd..ł. prosze o rade mordeczki ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

200k na F10 to trochę za mały budżet. W dodatku, że trzeba mieć w rezerwie ~50k na wypadek generalnego remontu silnika, który jest prawdopodobny.

Jeżeli chodzi o E60 to budżet masz aż nadto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze polecasz e60 w takim razie, no dobra nawek jak kupie f10 za 230 to faktycznie przeraza mnie awaryjnosc bo pozniej moge nie miec gotowki na duzy remont, slyszalem ze po 2012 wiele poprawili czy to prawda? mam na oku od znajomego m5f10 ma mi wycenic dzisiaj 2013 przebieg kolo 140 tysiecy. Czy mozliwe jest jeszcze kupic w dobrym stanie m5e60? napewno po lifcie mnie interesuje... z gory dzieki za odp i czy sa takie roznice w spalaniu m5f10 16l a e60 25l?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ja osobiście wolałbym dozbierać i wziąć f10. E60 to już stara, aczkolwiek kultowa konstrukcja. V10 brzmi rewelacyjnie.

Jeżeli chodzi o spalanie przyjąłbym proporcje przy cięższej nodze/jeździe w korkach 20 vs 30 l/100 km.


W f10 później coś tam poprawili, ale na wiele to się nie zdało.

Na pewno z takim budżetem znajdziesz w dobrym stanie e60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Jak chcesz coś pośredniego dobrym wyjściem jest konkurencyjne c63 amg i bezawaryjne.

 

Tu bym dyskutowal....

 


Napisz coś wiecej daleczego tak myślisz? Jeśli coś jest awaryjne w C63 amg to na pewno dużo dużo mniej niż aktualnie w każdym bmw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bardzo ciężko będzie kupić ładne m5 e60 z jak najmniejszym przebiegiem. Co do awaryjności silnika to wiadomo, silnik specjalnej troski, częsta wymiana oleju, częste korzystanie z pełnej mocy plus niezbyt ogarnięty kierowca to proszenie się o kłopoty. Znajomy miał ze 3 lata, serwisował, jeździł, był baardzo zadowolony. Kupili auto jacyś jego zanjomi i w dwa tygodnie zatarli !! silnik i ukręcili tylny most. Jak kupisz od kogoś ogarniętego to będziesz zadowolony, a jak od młodych gniewnych może być różnie. Ceny e60 mocno pospadały, szczególnie za wysokoprzebiegowe egzemplarze i coraz częściej kupują je ludzie, którzy mają kasę na auto, ale na serwisowanie już nie. Olej co 7,5 tysia? Paaaanie, ale po co? Rozgrzanie silnika przed ostrzejszą jazdą to wymysł szatana :)


Jak trafi ci się zadbane e60 to warto. Często lepiej pojechać np do Szwajcarii i kupować od pierwszego właściciela. No i wiadomo, co 100.000 panewki do wymiany. Jak zaczną stukać to już możę być za późno. Vanosy też już mogą sprawiać problemy. Osobiście uważam, że sprzęgło jest za małe do takiej mocy.


Wystrzegaj się e60 po dzwonie przodem. Pod maską jest bardzo ciasno, dużo gratów jest upchniętych w przednim zderzaku i nadkolach. Lekki strzał i zazwyczaj wszystkie albo większość chłodnic do wymiany. Oczywiście ulepów jako takich trzeba unikać we wszystkich markach i modelach.

F10 jest na razie tak drogie, że raczej będzie prawidłowo serwisowana. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Kup ze stanów i tyle w temacie.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.