Skocz do zawartości

BMW M5 E60 Zakup-na co szczególnie zwrócić uwagę.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem tu nowy, choć z BMW obcuję ponad 7 lat i znam te samochody dość dobrze. Natomiast seria M to dla mnie coś z czym nie miałem jeszcze doczynienia, a właśnie zakup BMW M5 E60 to mój cel na najbliższe miesiące. Proszę o porady osób które miały/mają takie auto. Na co szczególnie zwrócić uwagę, jakie wady dyswalifikują daną sztukę, a na co można przymknąć oko. Czy modele z rynku USA to dobry pomysł, czy niekoniecznie. Na jakie koszty przygotować się podczas eksplotacji, np. wymiana sprzęgła ??

Szukam auta 2006-2007r. Chcę przeznaczyć na to około 80 tys.zł, więc pewnie będę szukał auta w cenie 60-70 tys, aby mieć mały zapas na pierwszy serwis. Każda rada może być przydatna, za co z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Lepiej szukać modelu poliftowego. Nie jestem pewien czy jest szansa na model z CICem.

Na start do wymiany panewki - koszt wymiany z częściami myślę, że około 5- 6k pln. Jest dużo serwisów, które już to robiły więc nie powinien być z tym problem.

Trzeba zaakceptować skrzynie SMG, która dosyć specyficznie zmienia biegi ale ma to swój urok.

Poza tym bym sie nie bał jakoś tego auta. Znam parę osób, które mają i nic strasznego się nie dzieje.

 

Dla mnie dużym problemem w tym aucie było spalanie - 25l/100km gdzie pełen zbiornik wystarcza na 250-300km to dla mnie oznaczało wizytę na stacji co 2-3 dni. Było to męczące.

 

Druga najgorsza sprawa dla posiadaczy aut //M to czytanie wpisów idiotów na forum, którzy nigdy auta //M nie mieli i opowiadają zasłyszane historie, które z rzeczywistością maja mało wspólnego.

Trzeci problem to, że jak się ma //M to później ciężko wrócić do normalnego BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.