• Reklama

BMW M5 E60 Zakup-na co szczególnie zwrócić uwagę.

Sprawy mechaniczne dotyczące wyłącznie BMW napędzanych silnikami M-POWER, oraz podzespołów mechanicznych (np. zawieszenie, hamulce) dedykowanych modelom ///M. Forum nie dotyczy pakietów stylizacyjnych (tzw. M-pakiet, M-technic, M-line) przeznaczonych dla BMW spoza serii M-Power.

Moderator: trzastek

BMW M5 E60 Zakup-na co szczególnie zwrócić uwagę.

Postprzez Dawid7171 » 05 Lut 2018 17:02

Witam wszystkich. Jestem tu nowy, choć z BMW obcuję ponad 7 lat i znam te samochody dość dobrze. Natomiast seria M to dla mnie coś z czym nie miałem jeszcze doczynienia, a właśnie zakup BMW M5 E60 to mój cel na najbliższe miesiące. Proszę o porady osób które miały/mają takie auto. Na co szczególnie zwrócić uwagę, jakie wady dyswalifikują daną sztukę, a na co można przymknąć oko. Czy modele z rynku USA to dobry pomysł, czy niekoniecznie. Na jakie koszty przygotować się podczas eksplotacji, np. wymiana sprzęgła ??
Szukam auta 2006-2007r. Chcę przeznaczyć na to około 80 tys.zł, więc pewnie będę szukał auta w cenie 60-70 tys, aby mieć mały zapas na pierwszy serwis. Każda rada może być przydatna, za co z góry dziękuje.
Dawid7171
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

Dołączenie: 04 Lut 2018 21:51
Moje BMW: BMW E91 325d 2007

Re: BMW M5 E60 Zakup-na co szczególnie zwrócić uwagę.

Postprzez barteku » 22 Lut 2018 12:17

Lepiej szukać modelu poliftowego. Nie jestem pewien czy jest szansa na model z CICem.
Na start do wymiany panewki - koszt wymiany z częściami myślę, że około 5- 6k pln. Jest dużo serwisów, które już to robiły więc nie powinien być z tym problem.
Trzeba zaakceptować skrzynie SMG, która dosyć specyficznie zmienia biegi ale ma to swój urok.
Poza tym bym sie nie bał jakoś tego auta. Znam parę osób, które mają i nic strasznego się nie dzieje.

Dla mnie dużym problemem w tym aucie było spalanie - 25l/100km gdzie pełen zbiornik wystarcza na 250-300km to dla mnie oznaczało wizytę na stacji co 2-3 dni. Było to męczące.

Druga najgorsza sprawa dla posiadaczy aut //M to czytanie wpisów idiotów na forum, którzy nigdy auta //M nie mieli i opowiadają zasłyszane historie, które z rzeczywistością maja mało wspólnego.
Trzeci problem to, że jak się ma //M to później ciężko wrócić do normalnego BMW.
Awatar użytkownika
barteku

Dołączenie: 03 Sty 2006 13:17
Miejscowość: Gdynia
Moje BMW: M5 F10

Powróć do ///M-Power oraz rozwiązania mechaniczne M GmbH

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość