Skocz do zawartości

x6m kopci na niebiesko problem 5-ty i 6-ty cylinder


Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie kupiłem samochod bmw x6m 4.4 bi turbo 555 koni benzyna auto z 2010r (niemcy 109tkm ) samochod przed sprzedażą był zimny odpaliłem go zagrzał się pojeżdziliśmy i było wszystko ok więc wypłaciłem gotówkę następnie przyjechałem nim do domu 530km nawiasem mówiąc auto delikatnie uszkodzone prawy przód (jeżdzi hamuje skręca ) wracałem całą drogę na tempomacie 120km/h plus minus ponieważ auto delikatnie uszkodzone i pewne elementy podwiesiliśmy z bratem na tzw ' tretytki ' i teraz co się dzieje po ujechaniu 100km była sytuacja gdzie musialem wyprzedzić auto i wskoczyło mi 140km/h auto dostało obciążenie i wyskoczył komunikat ' usterka silnika spadek mocy jedz wolniej ' wiec pierwszy parking zjechałem na oko wszystko ok i po ponownym uruchomieniu silnika wszystko ok pomyślałem że autoo jest uszkodzone i może jakis wężyk uszkodzony i pewnie pod obciążeniem dostaje lewe powietrze czy cos tego typu i robi się ttaki błąd jak napisałem wcześniej ale z drugiej strony nie jest to poważna usterka - pomyślałem skoro po wyłączeniu i włączeniu silnika check gaśnie więc pozostałą część drogi wrociłem do 120km/h ogolnie auto od zera ciągnęło jak głupie olej oczywiście full dojechałem do domu te 530km o których wspominałem na początku zgasiłem silnik zapaliłem jeszcze raz i zero błędów wchodzi na obroty itd mowię ok wszystko dobrze poszedłem spać ponieważ była to 2 w nocy następnego dnia poszedłem do auta zapaliłem i po minucie plus minus auto zaczeło dziwnie chodzić obroty falować typowe objawy jakby nie chodził na wszystkich cylindrach ponadto zaczął wydawać z siebie bardzo dużo spalin aż niebiesko na podwórku zgasiłem samochód pojechałem po elektryka przywiozłem na miejsce elektryka z komputerem podłączył kompa i wyskoczylo że 5- ty i 6 -ty cylinder nie pracuje pomyśleliśmy że cewka albo świeca dwie rzeczy najprostrze ktore przychodzą do głowy

 

 

Sytuacja jest na tyle dziwna że auto było zapalone zimne i nic sie nie dziło kompletnie !! wróciłem nim do domu i auto jechało nawet mimo kontrolki spadek mocy auto chodziło normalnie równo nie kopciło zgasiłem zapaliłem i zegareczek wszystko ok a na drugi dzień taki cyrk !!! czy ktoś może mi pomóc co mam zrobić ? coś poradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.