Skocz do zawartości

2021 BMW M3 G80


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem jedno awaryjne hamowanie na autostradzie za 160 do 80 jak jakiś TIR wjechał mi tuż przed nos, ale jeśli to miałoby spalić hamulec to znaczy, że one są nic nie warte...

 

A czy nie ma zaleceń aby hamulce traktować lightowo do 1000km??

Zeby się ułożyły w nowym aucie?

Analogicznie jak z niepalowaniem....

 

To byłoby conajmniej dziwne, bo oznaczałoby, że przez pierwszy tysiąc km musiałbyś nie jeździć po drogach, tylko po pustym torze wyścigowym delikatnie hamując

Ja to rozumiem rzeczywiście tak, żeby nie jechać na tor ze świeżymi hamulcami i dlatego dziwi mnie, że zeszkliło je jedno hamowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Fajnie się czyta ten wątek.M vs 911 ,te dywagacje nigdy się nie skończą.Rozsądkiem i tak nie kupuje się tych samochodów.Rozsądkiem kupuje się auto co pali 5litrów.

Od lat jezdżę różnymi 911 i ostatnio nawet przez chwilę zastanawiałem się czy zamiast 992 nie wybrać M3. Z emką mam jednak jakiś problem,nie chwyta.Zwykły szybki samochód z plusem.

Jazda 911 przez te wsiadanie i długie drzwi może faktycznie przeszkadzać ale kurierowi.Mogłem kupić M3 na wypasie,wybrałem zwykłą carrera ale to nie jest już takie samo porsche jak 991.Te nowe ,chyba przez konotacje jeździ prawie jak volkswagen w pozytywnym tego znaczeniu. 991 to zupełnie inny wóz i bliżej mu do wcześniejszych modeli które były dla mnie jak dzieci specjalnej troski.Tym nowym da się w końcu jeździć daily.Po torze i tak nie jeżdżę więc w którym są lepsze hamulce nie wnikam.Skręca hamuje dobrze.Różnicę między M a 911 widzę jedną.Mką zapakujesz rodzinę ale 911 się nie starzeje.To auto mam takie wrażenie ,zawsze jest w tym samym wieku.Zaraz wyjdzie nowe M i o poprzednim nikt nie będzie pamiętał.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Moje M4 wyprodukowało się i zaraz będzie do odbioru ale, już kombinują z ceną :( mam w umowie, że max 3% mogą podnieś mi cenę i teraz pytanie, czy te 3% będzie od ceny przed rabatem czy już po rabacie :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje M4 wyprodukowało się i zaraz będzie do odbioru ale, już kombinują z ceną :( mam w umowie, że max 3% mogą podnieś mi cenę i teraz pytanie, czy te 3% będzie od ceny przed rabatem czy już po rabacie :?:

A nie jest napisane czego te 3% dotyczą?

W zamówieniu masz wpisaną cenę całkowitą zamówionego pojazdu i to powinien być punkt odniesienia, chyba że zamówienie/umowa stanowi inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moje M4 wyprodukowało się i zaraz będzie do odbioru ale, już kombinują z ceną :( mam w umowie, że max 3% mogą podnieś mi cenę i teraz pytanie, czy te 3% będzie od ceny przed rabatem czy już po rabacie :?:

3% powinno dotyczyć kwoty z zamówienia ale upieraj się że nie bierzesz albo cena z zamówienia. Nie ma co się godzić na takie patologie bo to jest zwykłe wykorzystanie sytuacji. Za 3% nie będzie im się chciało szujać nowego klienta. Ja bym walczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No właśnie jestem wkurzony bo auto miało być w max marcu a teraz jeszcze te 3 % :evil: Ale jakby nie patrzeć to w tym czasie auto podrożało o 29 tyś.

Dla mnie to nie jest tłumaczenie bo mogli Ci wyprodukować od razu i nie było by podwyżki przecież taki długi termin to nie wina klienta. To trochę tak jak byś zamówił pralkę platną przy odbiorze czekał miesiąc a później kurier by przyjechał i pobranie 500zł więcej bo podrożała. Po prostu BMW schodzi na psy zresztą nie tylko BMW. Klienci powinni się szanować bo z obslugą premium to nie ma już nic wspólnego. W Warszawie auta za 500tyś wydają w zaciekach z brudną tapicerką i nawet drobnymi rysami na zasadzie tam stoi proszę sobie zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałem, że mogę się zgodzić na 1,5%

Zobaczymy, ma mi dać dzisiaj odpowiedz, nie są zadowoleni z tej transakcji bo nie biorę od nich finansowania i ubezpieczenia na dodatek zabezpieczenia lakieru i systemu antykradzieżowego tez nie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nic nie ugrałem na cenie, dostałem tylko rok dodatkowej gwarancji(ubezpieczenie) :(

Czy warto brać pakiet serwisowy ? zastanawiam się nad opcją do 60 000 Km za 7500 zł. Myślę, że i tak nie dociągnę do tych 60 000 Km bo autem pojeżdżę max 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niestety ale nic nie ugrałem na cenie, dostałem tylko rok dodatkowej gwarancji(ubezpieczenie) :(

Czy warto brać pakiet serwisowy ? zastanawiam się nad opcją do 60 000 Km za 7500 zł. Myślę, że i tak nie dociągnę do tych 60 000 Km bo autem pojeżdżę max 3 lata.

 

Jeżeli bierzesz auto za gotówkę to w tym układzie się nie opłaca jeżeli nie wykorzystasz. Jeżeli w leasing to policz ile zaplacisz w racie miesięcznie i ile z tego skorzystasz i co dalej z autem bo jeżeli cesja to dalej zaplaci kolejny użytkownik. Pierwszy przegląd po 2000km to 1500zł więc pewnie tyle co raty przez cały rok a pewnie już w 1 roku czekają Cię dwa przeglądy z pakietu. I tak trzeba wymieniać olej pomiędzy przeglądami ale to już w każdym przypadku niezależnie czy jest pakiet czy nie. Tak naprawdę czy weźmiesz czy nie wyjdzie to bardzo podobnie. Ja nie bralem bo wole sam sobie ogarniać tak jak mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie mam takie pytanie czy ktoś próbował przewozić rowery na dachu w G82 ? 

Dzwoniłem do BMW i w pierwszej chwili powiedzieli, że przy karbonowym dachu nie mam możliwości założenia bagażnika,   spytałem w takim razie po co mam uchwyty montażowe?

Było lekkie zdziwienie i po sprawdzeniu Vinu okazało się, że w modelach G82 jest taka możliwość w poprzednim M4 nie można było. Niby sprawa się wyjaśniła ale mam wątpliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.