Skocz do zawartości

2021 BMW M3 G80


Rekomendowane odpowiedzi

Mi też jakoś zawieszenie nie przeszkadza, bardziej praktyczność w mieście, parkowanie etc. :wink:


Wracając do tematu, ktoś odbierał/odbiera niedługo M4 ? chodzi mi o czas oczekiwania od zamówienia :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mi też jakoś zawieszenie nie przeszkadza, bardziej praktyczność w mieście, parkowanie etc. :wink:


Wracając do tematu, ktoś odbierał/odbiera niedługo M4 ? chodzi mi o czas oczekiwania od zamówienia :?:

 

M3 rok myślę że M4 podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak się jeździ M3 G 80? Macie porównanie z innymi modelami czy generacjami.A może nawet konkurencyjnymi markami.Jestem poważnie zainteresowany zakupem i jazda testowa była ok.Może odczuwałem delikatnego laga ze względu na xdrive,ale ogólnie było przyjemnie.Czy na horyzoncie pojawia się coś lepszego?Jakie macie odczucia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie jak się jeździ M3 G 80? Macie porównanie z innymi modelami czy generacjami.A może nawet konkurencyjnymi markami.Jestem poważnie zainteresowany zakupem i jazda testowa była ok.Może odczuwałem delikatnego laga ze względu na xdrive,ale ogólnie było przyjemnie.Czy na horyzoncie pojawia się coś lepszego?Jakie macie odczucia?

Lag jest duży w serii myślę że dopiero program mógł by to zmienić. Spalanie jest też bardzo wysokie przez ciągłe dogrzewanie filtrów GPF (ekologia haha). Spalanie mam 3L większe niż w F80 na podobnym poziomie do E92 M3.

Co do komfortu bardzo porównywalnie do M340i minimalnie sztywniej.

Wszystko zależy czym wcześniej jeździłeś i czego oczekujesz. Jestem na pewno najbardziej komfortowe m3 ze wszystkich generacji.

Mi jedyne co przeszkadza to spalanie i nierównomierna praca ze względu na dogrzewanie GPF i za szerokie opony z przodu na tor tak na co dzień niepotrzebne bo przeszkadzają w koleinach. Lag trochę też drażni ale to i GPF można załatwić programem niestety tracąc gwarancję dlatego jeszcze tego nie zrobiłem bo zdarzają się usterki motorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja myślałem nad nowym AMG C63, ale będzie sporo droższy i nie wiadomo kiedy dostępny

Dla mnie dwa litry odpada poza tym mimo dużo większej mocy nie ma wcale lepszych osiągów.

Dodatkowo maksymalną moc masz tylko przez kilkanaście sekund dla mnie to jest nieakceptowalne.

Jeżeli chcesz autem pojeździć dłużej to m3 jest dużo bardziej rozwojową jednostką bez problemu można uzyskać dodatkowe 200 koni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To ile pali?

Spokojna jazda miasto 15-17. (F80 ok 13)

Spokojna jazda trasa ok 11-12. (F80 ok 9-11)

Trasa jest znośnie ale miasto to przesada tyle samo palił mi C63 AMG 6.2L.

Średnie z 5tyś km mam 13.5 a w F80 miałem 10.8 z ostatnich 10tyś km.

Jeżdżę więcej w trasie niż w mieście.

G80 pokazuje spalanie podczas postoju i takie standardowe jak auto nic nie wypala jest 0.8-1L/h ale 3/4 czasu obroty są lekko wyższe a spalanie 3-4L/h

To jest dużo i dlatego tak nabija w mieście.

W F80 nie miałem GPF (2017r) i był program plus wyłączony cold start co obniżało spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem nad nowym AMG C63, ale będzie sporo droższy i nie wiadomo kiedy dostępny

Dla mnie dwa litry odpada poza tym mimo dużo większej mocy nie ma wcale lepszych osiągów.

Dodatkowo maksymalną moc masz tylko przez kilkanaście sekund dla mnie to jest nieakceptowalne.

Jeżeli chcesz autem pojeździć dłużej to m3 jest dużo bardziej rozwojową jednostką bez problemu można uzyskać dodatkowe 200 koni.

 

Oglądałem test i osiągi miał lepsze od M3 :?

0-100 3,03

1/4 mili 11,21

Brak laga dzięki silnikowi elektrycznemu, spalanie sporo mniejsze.

Jedynie czego brakuje to dźwięku no i cena będzie dużo wyższa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja myślałem nad nowym AMG C63, ale będzie sporo droższy i nie wiadomo kiedy dostępny

Dla mnie dwa litry odpada poza tym mimo dużo większej mocy nie ma wcale lepszych osiągów.

Dodatkowo maksymalną moc masz tylko przez kilkanaście sekund dla mnie to jest nieakceptowalne.

Jeżeli chcesz autem pojeździć dłużej to m3 jest dużo bardziej rozwojową jednostką bez problemu można uzyskać dodatkowe 200 koni.

 

Oglądałem test i osiągi miał lepsze od M3 :?

0-100 3,03

1/4 mili 11,21

Brak laga dzięki silnikowi elektrycznemu, spalanie sporo mniejsze.

Jedynie czego brakuje to dźwięku no i cena będzie dużo wyższa :(

Katalog dla M3 zawyża..

Moje M3 w serii robi 3.1-3.2 do 100 i 1/4 mili w 11.2-11.3 raz za razem co w C63 nie jest możliwe.

20230105-161253.jpg


C63 ma tylko chwilowy Boost tak samo jak auta elektryczne to coś jak strzał z nitro dla mnie oszukiwanie klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że to będzie dobry zakup?

Serio? :D

Liczysz, że obcy ludzie, nieznający Twoich oczekiwań dadzą Ci odp jaki masz zakup zrobić? Równie dobrze możesz rzucić kostką.

Każdy może odpowiedzieć za siebie. Ja np. bym nie brał tak słabego auta z taką nadwagą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że to będzie dobry zakup?

Serio? :D

Liczysz, że obcy ludzie, nieznający Twoich oczekiwań dadzą Ci odp jaki masz zakup zrobić? Równie dobrze możesz rzucić kostką.

Każdy może odpowiedzieć za siebie. Ja np. bym nie brał tak słabego auta z taką nadwagą :D

Zatem co byś brał w tej kasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
albo dwa

10 lat temu za nowe m3 mozna było kupić 3 pokoje w Warszawie.

5 lat temu za nowe M3 można było kupić 2 pokoje w Warszawie.

Aktualnie nowe M3 to kawalerka w Warszawie więc inwestycja w mieszkanie będzie lepsza niż w M3 :)

Widać co lepiej trzyma wartość nie mówiąc o używanym M3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
100% prawda, żeby tylko nieruchomości dawały taki fun jak auta byłoby idealnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak kogoś stać na nowe M3/M4 to już dawno ma mieszkanie/lokal na wynajem :wink: i też już wie, że to żadna przyjemność tylko kłopot. Jedyny plus, że co miesiąc jest na paliwo do swoich zabawek :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Mam pytanko do posiadaczy M3/M4 jak wrażenia z użytkowania? czy ponownie wybralibyście ten model czy jednak coś innego :?:

 

Mając 911 bym nie brał....

Aczkolwiek więcej miejsca tak samo sztywno i gorsze prowadzenie vs 911....

Zalezy też jaki rok 911 masz i moc.

Jeszcze nie odebrałem ale jeździłem, fajne dość twarde daily, przez restrykcje cichsze niż 340i które nam....

No i nowy system który mi akurat odpowiada

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.