• Reklama

M4 stage 1 pytanie

Sprawy mechaniczne dotyczące wyłącznie BMW napędzanych silnikami M-POWER, oraz podzespołów mechanicznych (np. zawieszenie, hamulce) dedykowanych modelom ///M. Forum nie dotyczy pakietów stylizacyjnych (tzw. M-pakiet, M-technic, M-line) przeznaczonych dla BMW spoza serii M-Power.

Moderator: trzastek

M4 stage 1 pytanie

Postprzez Wahol » 10 Maj 2022 21:15

Hej, posiadam m4 2015 i zamierzam się z wgraniem mapy Stage 1
Z tego co widzę to w UK i USA głośno się mówi o wzmocnieniu śruby piasty Korny albo całkowitej wymiany na wzmocnionom/zapobiegającej przekręceniu łańcucha.
Czy jest ktoś na grupie z f80/82 o zwiększonej mocy? czy przy Stage one można latać spokojnie bez ingerencji w piastę?
Wahol
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

Dołączenie: 17 Mar 2021 00:27
Moje BMW: F30 320d M performance

Re: M4 stage 1 pytanie

Postprzez Mrs_ » 27 Wrz 2022 12:26

Cześć Wahol, w moim M4 CS o mocy 560 km 700 nm ( wymienione tylko DP na przelotowe + mapa by hypertech, więc imho to Stage 1 :P) mam zrobioną tą modyfikacje. Generalnie jak na mody w M to modyfikacja niezbyt droga, a przynajmniej można upalać ze spokojem. Widziałem opinie na forum, że warto to zrobić powyżej 800 nm, ale nie zgadzam się z tym. Znajomi z ekipy, którzy mają chociażby po 500 km w swoich S55 mają zrobioną tą modyfikacje. Sama część kosztuje w granicach 800 zł + wymiana. Wydaje mi się to znikomy koszt względem remontu silnika. Jeżeli masz więcej pytań w tej kwestii to pisz a postaram się doradzić.
Mrs_

Dołączenie: 15 Lut 2018 16:15
Moje BMW: M3 Competition G80 Xdrive Isle of Man Green
M4 CS F82 San Marino Blue

Postprzez alb3rt » 27 Wrz 2022 18:51

Miałem na warsztacie ostatnio S55 Stage 1 z przestawionym rozrządem przy przebiegu 20k km. Na szczęście silnik jeszcze odpalał. Jeśli zamierzasz robić Stage to prędzej czy później Hub sie uślizgnie.
Proszę pisać na PW, bo nie śledzę tematów na bieżąco.
Awatar użytkownika
alb3rt

Dołączenie: 21 Sie 2016 09:03
Miejscowość: Polska
Moje BMW: e91

Postprzez Mrs_ » 01 Paź 2022 09:41

Jeżeli ktoś potrzebują tą część to piszcie na PW, mam możliwość załatwienia za fajną kase.
Mrs_

Dołączenie: 15 Lut 2018 16:15
Moje BMW: M3 Competition G80 Xdrive Isle of Man Green
M4 CS F82 San Marino Blue

Powróć do ///M-Power oraz rozwiązania mechaniczne M GmbH

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość