• Reklama

BMW M4 Problem

Sprawy mechaniczne dotyczące wyłącznie BMW napędzanych silnikami M-POWER, oraz podzespołów mechanicznych (np. zawieszenie, hamulce) dedykowanych modelom ///M. Forum nie dotyczy pakietów stylizacyjnych (tzw. M-pakiet, M-technic, M-line) przeznaczonych dla BMW spoza serii M-Power.

Moderator: trzastek

BMW M4 Problem

Postprzez Wincyj » 22 Sty 2019 14:07

Cześć :) Mam pewien problem w moim M4..od kilku dni przy odpuszczaniu pedału gazu słychać bardzo dziwne, metaliczne dźwięki spod maski..dosłownie jakby auto miało się zaraz rozsypać...Serwis umówiony ale terminy dopiero na następny tydzień, a z natury nigdy nie potrafię poradzić sobie z ciekawością :D
Czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z podobnym problemem w aucie? Dodam, że moc jest..błędów żadnych nie ma...mega dziwna sprawa...
Wrzucam filmik jak to brzmi:
https://www.youtube.com/watch?v=jMibNeN3gJM
Wincyj
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

Dołączenie: 22 Sty 2019 13:58
Moje BMW: M4 F82

Re: BMW M4 Problem

Postprzez --==maly==-- » 22 Sty 2019 14:24

Słaby filmik ale ja bym tym autem nie jeździł bo możesz narobić więcej szkód. Może to być zawór turbiny ale nie wiem jak to do końca jest zbudowane w M4 może być też problem z panewkami trudno powiedzieć za słaby film. Jaki przebieg? Na postoju jak wkręcasz auto nic nie słychać?
--==maly==--

Dołączenie: 18 Kwi 2005 18:01
Miejscowość: Warszawa
Moje BMW: C63 AMG Coupe

Postprzez Wincyj » 22 Sty 2019 14:31

Na postoju nic nie słychać. 25k km przejechane..świeżo po 3 wymianie oleju. Panewki były niedawno sprawdzane..wszystko ok.
Kompresje tłoków też ostatnio sprawdzałem to na drugim cylindrze o 1.0 ciśnienie niższe od pozostałych ale to na bank nie od tego...
Nie mam jak nagrać za bardzo lepszego filmiku bo wczoraj ten dźwięk był tak tragiczny, że 30-40 km/h max i odstawiłem auto do garażu.
Auto pięknie jedzie do czasu odpuszczenia pedału gazu(zabawny wybryk :D) - tak jakby przy hamowaniu silnikiem coś się zepsuło...i im większa prędkość tym dźwięk głośniejszy.
Wincyj

Dołączenie: 22 Sty 2019 13:58
Moje BMW: M4 F82

Postprzez krzynio20052 » 07 Lut 2019 19:07

Może coś w rezonans wchodzi ?
krzynio20052

Dołączenie: 26 Lis 2016 16:31
Moje BMW: nie powiem

Postprzez sippo_pp » 12 Lut 2019 23:47

mam f30 2015, 2.0 diesel, miałem taki dzwięk (po puszczeniu gazu, ale tylko chwile), po czym się coś zapaliło - kolektor ssący, do wymiany egr itp auto odjechało na lawecie.
Wiem że to całkiem inna bajka, ale zawitał bym na serwis.
sippo_pp

Dołączenie: 17 Kwi 2016 08:42
Moje BMW: F30 320d xDrive 2015

Powróć do ///M-Power oraz rozwiązania mechaniczne M GmbH

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość