Skocz do zawartości

Wymiana poduszek, reset modułu SRS


qwty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakiś czas temu kupiłem BMW po kolizji, jestem w trakcie naprawy elementów karoserii i przymierzam się do wymiany poduszek powietrznych. W modelu który posiadam wystrzeliły trzy poduszki, dwa pasy bezpieczeństwa i klema pirotechniczna, tutaj mam pytanie do osób doświadczonych w temacie, jaka jest kolejność? Najpierw wymieniam poduszki i pasy a następnie resetuje moduł SRS czy moduł mogę już teraz zresetować (usunąć zapis o wypadku z eepromu)?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

@cursor, muszę odczytać eeprom aby zobaczyć błędy? Mam esys a launcherem, ale jeszcze nic nim nie robiłem, można nim zoaczbyć jakie są błędy czy potrzebuję innego softu?

@Sołtys, jest to BMW G20 330i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawartość eepromu chcę odczytać programatorem CH341 z adapterem/klipsem (używam go hobbystycznie gdy majstruje przy elektronice). Widziałem w Internecie serwisy które po otrzymaniu takiego eepromu usuwają zapis o wypadku.

Kody błędu modułu SRS odczytam przez gniazdo OBD? ISTA do tego służy? Jeżeli tak to czy wiesz może którą wersję potrzebuję do diagnostyki serii G w BMW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wymieniasz poduszki, pasy, klemę po czym kasujesz błędy byle jakim interfejsem i tyle.

Nie zawsze.

W serii Fxx i Gxx. Sterowniki mają taką funkcję, żeby się zablokować, ale nie następuje to przy każdym wypadku.



Co do ISTY, to najlepiej pobrać 4.25.30, 4.25.40 lub 4.26.xx. Linki są do znalezienia na forum.

Zrób na początek diagnostykę i sprawdź jakie dokładnie są błędy, a później można dopiero zastanawiać się czy sterownik trzeba wyjąć, czy nic mu nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dziękuję za podpowiedzi.

Głownie to obawiam się (i chyba przesadnie) że jak wymienię poduszki, pasy i klemę, moduł SRS wyśle sygnał żeby zdetonować ładunki w tych wymienionych poduszkach.

Wstaw rezystor 2,2 Ohm w miejsce poduszki. Jakby miało tak się wydarzyć, to po prostu spali się rezystor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dziękuję za podpowiedzi.

Głownie to obawiam się (i chyba przesadnie) że jak wymienię poduszki, pasy i klemę, moduł SRS wyśle sygnał żeby zdetonować ładunki w tych wymienionych poduszkach.

 

Tak, obawiasz się przesadnie. Jeśli nawet wysypał się moduł (co jest bardzo mało prawdopodobne), to nie skasujesz błędów i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.