Skocz do zawartości

Head Up ( HUD ) F10 nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z Head Up'em w F10 LCI, wszystko pięknie działało aż się zj...ło. Pewnego dnia przestał działać w taki sposób że nie wyświetla żadnych znaków, ale podświetlenie działa. W nocy jak włączę to na szybie widać szary prostokąt który mogę pojasnic lub ściemniać, ale nic na nim nie wyświetla. Regulacja gora dół też działa.

Miał ktoś podobne objawy? Da się to naprawić? Czyżby jakaś taśma nie stykała czy coś w tym stylu?

I jeszcze jedno da się wyjąć HUD bez ściągania dechy lub szyby? Muszę się za to zabrać ale jakoś nie mam czasu.

Z góry dzięki za cenne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Nie będę otwierał nowego tematu. Również mam problem z Head Up. W moim przypadku wszystkie elementy się wyświetlają ale widać je tylko jak jest ciemno (np. w garażu lub w bardzo pochmurny dzień). Gdy świeci słońce nic nie widać. Jasność w ustawieniach ustawiona max. Czy trzeba wymieniać cały moduł Head Up, czy wystarczy samo podświetlenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie będę otwierał nowego tematu. Również mam problem z Head Up. W moim przypadku wszystkie elementy się wyświetlają ale widać je tylko jak jest ciemno (np. w garażu lub w bardzo pochmurny dzień). Gdy świeci słońce nic nie widać. Jasność w ustawieniach ustawiona max. Czy trzeba wymieniać cały moduł Head Up, czy wystarczy samo podświetlenie?

W HUD masz jakieś błędy?


Czujnik deszczu/zmierzchu masz właściwy?

Na pewno w polifcie jest rozróżnienie na HUD i bez. Czujnik bez HUD powoduje takie efekty



 

Nikt na forum nie wymieniał, nie naprawiał head up?

Przyjżałem się temu i górą nie wyjdzie.

Próbował ktoś wyjąć przez zegary?

Niestety, demontaż deski.


Obraz dla HUD generuje licznik. To niekoniecznie HUD musi być uszkodzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

dla przyszłych pokoleń.


W moim przypadku okazało się, że okulary przeciwsłoneczne, które zawsze ubierałem do jazdy autem miały filtr, który częściowo wycinał odczyt z HUD na szybie :D Zmieniłem je na inne i wszystko działa poprawnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podepnę się pod temat. Zrobiłem aktualizację softu według wskazania po VIN ze strony BMW i przestał mi działać head up. Nie wyświetla nic. Ramka bardzo delikatnie się podświetla. W ustawieniach mogę wybrać co ma wyświetlać, ale nie mogę zmieniać ustawień jasności, położenia i obrotu. Ograniczenia prędkości wyświetlają się na zegarze prędkości. Pomożecie jakoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.