Skocz do zawartości

E46 - 318d - Gasnący Xenon


Glooth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Widziałem sporo tematów, ale żaden nie określał dokładnie mojej sytuacji.


Jakiś czas temu zaczął gasnąć mi Xenon. Problem jest taki, że gaśnie on kompletnie losowo (czy jest zimny / czy ciepły nie ma to znaczenia). Czasem poświeci 10 min, czasem gaśnie po 1 min. Temperatura otoczenia też nie ma znaczenia. Jak i w lato tak i teraz zachowuje sie dokładnie tak samo.

Jadąc autem można zauważyć, że cały czas mruga.


Wymieniłem żarniki na nowe (nie jakieś tanie podróbki) - nie pomogło 400zł w błoto.

Kolejnym podejżanym był poziom napięcia w instalacji.. w.g. miernika cały czas napięcie jest na jednym poziomie. Alternator ładuje aku na poziomie 14V. Jednak Aku ma jakies 5 lat. Skoro auto odpala / alternator ładuje na jednym poziomie to stan akumulatora nie powiniem raczej mieć znaczenia.


Ostatni podejżany to przetwornica .. tylko: Xenon gaśnie raz lewy raz prawy. Czasem zgasną oba. Jakie jest pradwopodobniństwo, że padły obie przetwornice ?? Koszt przetownicy jest dość spory i nie chciałbym wydawać kolejnych 600 czy 1000 zł, żeby przekonać się że to jednak nie to.


Ktoś ma jakiś pomysł co możę być nie tak?

PA Soft nie wyżuca żadnych błędów.

Jestem jedynie w stanie stwierdzić, że moduł lamp był wymionieony i wsadzony z innego auta bez kodowania (co już zmieniłem PA Softem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.