Skocz do zawartości

[E91] 318d Światła do jazdy dziennej - jak je włączyć


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć


Jestem nowy na forum. Na początku tego roku zakupiłem E91 318d z maja 2011 roku. Auto ma zwykle żarówki w przednich reflektorach, czyli zasilane żarówką H7 - św. mijania. Pokrętło wyboru świateł w aucie ma de facto trzy możliwości wyboru, tj.:

* wyłączone,

* tzw krótkie,

* św mijania.

Nie posiadam w ogóle na pokrętle wyboru działania świateł automatycznie. Stąd moje pytanie. Co zrobić / kupić / zmienić aby uzyskać światła do jazdy dziennej ? Nie chce montować dodatkowych świateł bo mi się to nie podoba. Zastanawiałem się nad montażem całych reflektorów z biksenonem - droga impreza lub ewentualnie zmiany żarówek np na takie coś : http://allegro.pl/zarowki-led-h7-12000lm-philips-12-24v-homologacja-i7117193530.html

lub tzw ringów na LED np tutaj : http://allegro.pl/ringi-angel-eyes-240wat-h8-marker-bmw-3-e92-e90-i6818291688.html

Ale wiem że to już jest grubsza robota z demontażem zderzaka.

Zauważyłem że niektóre osoby jako świateł do jazdy dziennej używają świateł drogowych o zmniejszonym natężeniu. Jak tego dokonać i czy to w ogóle polecacie.

Ewentualnie czy można zamontować reflektory ksenonowe i mieć możliwość ich ręcznego sterowania korektorem aby nikogo nie oślepiać czy to musi być samopoziomowanie ?

Coś sensownego doradzacie ?


Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zakodować kompem, w przypadku Twoich reflektorów nie da się inaczej tego zrobić jak właśnie na światłach drogowych.

Ps. na przełączniku masz chyba wyłączone, postojowe i mijania, nie wyłączone, do jazdy dziennej i mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Ja u siebie ustawiłem drl w drogowych prze apke carly. Wcześniej byłem u speców od tuningu którzy podlaczali przez godzinę kilka kompów i stwierdzili że coś jest pomotane i chyba mam części z kilku aut i się nie da. Zmartwiony wróciłem do domu i temat umarł na miesiąc. Ale ich diagnoza nie dała mi spokoju i dobrze. Zainstalowałem carly na Samsung s7 plus kabel za 30zl. Po wejściu w ustawienia świateł pokazało się multum opcji. Drl w ksenonie, w ringach, halogenach, drogowych, mix całego przodu i dodatkowo można dołączyć poszczególne światła z tyłu włącznie ze stopem. Po odczytaniu ustawień przejrzałem wszystko i wyszło że chłopaki uruchamiali drl w obrysach których nie posiadam. Wyłączyłem więc marker lights i przełączyłem na high bims. Dodatkowo wyszło chyba 7 opcji jasności. Mam jeszcze ori żarówki w długich więc opcja środkowa zdajsie medium była idealną. W ustawieniach BC włączyłem drl ( ikonka słoneczka) i teraz wszystko śmiga pięknie. Ja mam dynamic xenon. Dodam tylko że wcześniej odpalałem apke na samsungu note 2 i apka była niestabilna i ciągle mnie wywalalo. Apka jest intuicyjna i raczej nie da się nic popsuć. Dodatkowo apka przed każdym kodowanie robi backup ustawień oryginalnych. Piszę to dla potomnych żeby się nie poddawać, zwłaszcza jak jakiś szpec powie że się nie da. A temat jest banalnie prosty. Z inpa itd nie podołałem, też trochę z obawy że coś namieszam i dopiero będzie kibel. Dodatkowo mam uwalony przycisk tylnej szyby w klapie więc zakodowalem otwieranie z pilota przyciskiem otwierania klapy. Udanej zabawy i powodzenia.

PS drl w drogowych nie jest legalne w naszym kraju. Na reflektorze nie ma oznaczenia RL czy DRL więc jak się trafi jakiś uparty miś to magą być problemy. Ale można to teraz wyłączyć z pozycji BC więc większego problemu nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za odpowiedź. Poszukam tej aplikacji na IOS-a, bo zachciało mi się jabłuszka :norty:


Czy ktoś przerabiał wymainę żarówek świateł postojowych /ringów na LED ? Pytam się bo słyszałem że zdarzały się przypadki włożenia za mocnych żarówek i spalenia ringów. Może jakiś sprawdzony komplet ktoś poleci. Chciałbym aby auto świeżo wyglądało. Ale też abym nie narobił bigosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.