Skocz do zawartości

E60 Zawsze włączone ogrzewanie szyby


Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego napisz siedem ostatnich znaków numeru Vin.

Na tą chwilę zaproponuje ci wyciągnięcie bezpiecznika odpowiedzialnego za zabezpieczenie obwodu grzania tylnej szyby.

Ale żebym to zrobił to musisz podać siedem ostatnich znaków numeru Vin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyciągnąłem. Pobór prądu spada z 16A do 0.25A. Czyli nadal za dużo ale bez porównania lepiej. Czekałem z 30 minut, ale dalej nie spadło.

Już jakiś czas odpinam klemę jak nie jeżdżę, więc aku nie padnie, ale chciałem się z tym wreszcie rozprawić ostatecznie. Tylko elektrycy do których dzwonię nie chcą się dotykać do E60, albo mają stawkę 300 zł/h - to się w końcu zebrałem i sprawdzam sam co mogę :) .

Do naprawy mam też znany w tym modelu problem z resetującym się radiem, ale wszystko po kolei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Są dwa sposoby sprawdzania poboru prądu w czasie spoczynku auta....

- wyciąganie po kolei bezpieczników , ale to może spowodować ponowne wybudzenie się auta.

- pomiar napięcia na bezpieczniku, miernik należy ustawić na mV ......

https://youtu.be/ErZRdA1CtLs


W zależności od wyposażenia, uśpienie auta może trwać nawet 60min.


Prąd w czasie spoczynku powinien wynosić nie więcej niż 30mA. Dopuszczalny 80mA.

U ciebie wynosi aż 250mA.


Napisz mi chociaż jaki masz silnik , miesiąc i rok produkcji bo bez tego nie będę mógł precyzyjnie szukać problemu.

Przekaźnik , który zasila ogrzewanie tylnej szyby może być zintegrowany ze skrzynką z bezpiecznikami ( niewymienny ) . Podobno można rozebrać taką skrzynkę i wymienić sam przekaźnik.

Skoro miałeś problem z ogrzewaniem tylnej szyby to ja na początek wyjął bym bezpiecznik odpowiedzialny za zasilanie panelu klimatyzacji.

Nie mogę określić czy w/w przekaźnik zasila jeszcze jakieś inne odbiorniki? Jeśli winowajcą będzie przekaźnik to na szybko można by było odłączyć przewód , który zasila cewkę przekaźnika.

Edytowane przez Burza1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B058655

Przekaźnik wyciągnąłem, więc jest wymienny.

Nie wiem tylko czy to w ogóle się zdarza żeby przekaźnik zawsze się załączał? Wszędzie gdzie czytam to ludziom nie chce się co najwyżej włączyć.

Jak to nie on, to pewnie mam gdzieś zwarcie i przekaźnik dostaje napięcie niezależnie od tego czy kluczyk jest przekręcony albo czy włącznik ogrzewania jest włączony. Ale to pewnie trzeba będzie pomierzyć.

O mierzeniu napięcia na bezpieczniku nie słyszałem. Fajna rzecz - dzięki, pobawię się i w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W zależności od tego jaką masz klimatyzację, bezpiecznik który ją zasila to ...

- F26 ........ 7,5A

- F30 ......... 15A


Może na początek odłącz przewód , który zasila cewkę przekaźnika. Może moduł klimatyzacji nie usypia się i daje ciągły sygnał?

Kość przy przekaźniku to X11015 , pin nr. 8 lub 9 , kol.przew. szaro - czarny. Niestety schematy elektryczne nie są do końca precyzyjne. Potwierdź sobie który to pin po kolorze przewodu, w obydwu przypadkach jest on szaro - czarny.


FDqy4Wzs


CTV7OAuR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Na razie jeżdżę bez przekaźnika od ogrzewania szyby. Dzisiaj zmierzyłem pobór i był 0.05A czyli jest ok. Wcześniej sprawdzałem bezpieczniki od klimatyzacji ale ich wyciąganie nic nie dawało. Z jakiegoś powodu teraz auto usypia się bez problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.