Skocz do zawartości

[E46] Schemat podlaczenia modułu PDC


yansvanhorn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam schematu podlaczenia modulu PDC (66.21-6942 675) 10/2004, do elektryki samochodu. Mam ucieta orginalna wtyczke wraz z 4-rema przewodami w kolorach:

 

- brazowy z czarnym paskiem

- niebieski z szarym paskiem

- zielony z biamym paskiem

- biały z czerwonym paskiem i zoltymi kropkami

 

Przypuszczam ze sa to: masa, zasilanie, sygnal wstecznego, gong

 

Ale ktory jest ktory i ktory gdzie nalezy podlaczyc ?

 

Chodzi o podlaczenie w modelu E46 320d z 2002r (po lifcie) (VIN JL37632)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam schematu podlaczenia modulu PDC (66.21-6942 675)

I jeszcze jedno, moduł którego numer podałeś pochodzi z modelu Z4 E85 lub E86.

Tu znajdziesz schemat podłączenia tego modułu: http://rapidshare.com/files/115133198/PDC_Z4.pdf.html

 

Bardzo dziekuje za info! Bylo bardzo pomocne!

 

Tez to wlasnie sprawdzilem i niezle zdziwilem widzac ze to Z4! Co ciekawe modul ten wymontowany zostal z 320d z 2004/2005r. Razem z nim dostalem zderzak wraz z czujnikami. Wszedzie (czujniki, zderzak, odboje, modul) te same daty: 10/2004.

 

Moze te z Z4 stosowali w 320d ? Troche to dziwne.

 

Patrzylem na schematy 320d <2003 (moj) i >2003 (ten z ktorego mam czujniki + modul) i najwazniejsza roznica to:

 

Modul do mojego powinien otrzymywac sygnaly: zasilanie, masa, k-line, gong, sygnal wstecznego (swiatla).

 

Modul >2003 ma tylko 4-ry sygnaly - wszystko co powyzszy oprocz sygnalu z wstecznego.

 

Wyglada na to ze poprzez k-line dostaje sygnal z komputera o wlaczeniu wstecznego. Martwi mnie to, bo obawiam sie ze komputer z 2002 moze tego sygnalu nie wysylac przez co modul nie bedzie dzialac.

 

Stad tez drugie pytanie: czy uwazacie ze konieczne jest zmiana modulu ? No i czy ze starszym modulem wspolpracowac beda czujniki z 2004?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie dzieki Wieniu za bardzo przydatny link!!!

 

Teraz wiesci z frontu: udalo sie! :-)

 

Ale od poczatku: Zaczelo sie od analizowania numerow modulow PDC stosowanych w Z4 jak i E46 - okazalo sie ze moj modul (niby Z4) ma tego samego "przodka" ktory wystepuje zarowno w Z4 jak i E46 - a same moduly sam zamienne (przynajmniej w wersjach >2003.03). Wygladalo zatem, ze problem bedzie najpewniej z wspolpraca z moim starszym komputerem w E46 (2002) - samo programowanie PDC nie musi gwarantowac jego poprawnej wspolpracy. Zaczalem zatem zglebiac tajemnice sygnalu wstecznego, ktorego "brakuje" w moim module. Dzieki linkowi do retrofitowania pdc w E46 udalo mi sie ustalic pin wtyczki ktorym jest puszczony sygnal gongu (pin 12). Pozniej wypatroszylem plytke z ukladem PDC z obudowy i zaczalem analizowac podlaczenie owego pinu. Okazalo sie, ze wyglada to bardzo obiecujaco - jest on podlaczony poprzez cos co wyglada na filtr dolnoprzepustowy - zatem wszelkie szanse na to, ze bedzie dzialac.

Pozostalo tylko podlaczyc czujniki, podlaczyc brakujacy pin - wlaczyc zasilanie i sprawdzic czy nieoficjalny sygnal wstecznego bedzie uruchamiac PDC. Wielki usmiech na twarzy po tym jak sie okazalo, ze DZIALA! PDC przetestowalem z podlaczona dioda zamiast gongu i pieknie reaguje czestotliwoscia mrugania na zblizanie do czujnikow.

 

Teraz pozostaje zamontowac calosc w samochodzie.

 

Mam wielka prosbe do posiadaczy PDC w E46 TOURING aby udostepnili zdjecia miejsca gdzie jest owy modul zamontowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam,

ciąg dalszy pdc

kilka pytań

mam listwe z czujnikami

wiazke do modułu

moduł

i wiazke od modułu z czterema kabelkami opisanymi w pierwszym poście ale ucietą

całość z wersji e46 lift 2004 r i chce ją zamontować do swojego e46 przed liftem

pytanie

gdzie podłączyc te cztery kabelki i czy jest jeszcze jakis gong a jeśli jest to gdzie jest zamontowany.

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.