Skocz do zawartości

nie dzialajacy parktronic


auto center

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam! Korzystając z okazji przyłaczę się do tematu. Wiem, że było bardzo dużo postów na ten temat, ale nie znalazłem wśród nich odpowiedzi na moje pytanie. Każdy ma inny problem z pdc.

Mój wygląda następująco: posiadam e32 i kiedy wrzucę R lub D, nic się nie dzieje. Nic nie slychać. Tylko przycisk miga na zielono, a kiedy przejadę jakiś dystans to przestaje. Sprawdzałem czujniki, tak jak koledzy pisali na forum, czyli przystawiałem ucho do każdego i palce. W każdym coś słychać i czuć. Chyba prawidłowo? Posiadam pdc tylko z tyłu, a podobno w e32 pdc montowany był zawsze z przodu i z tyłu. Jakiś czas po zakupie dowiedziałęm się, że mój samochód miał w przeszłości jakąś stłuczkę przodem. Oczywiście jakiś partacz naprawił metodą " nie ważne jak, ważne że". Oczywiście mam inny grill, jeden reflektor reg. elekt., a drugi bez regulacji i zderzak przedni bez pdc.

 

Trochę się rozpisałem, ale mam nadzieję, że jasno przedstawiłem mój problem... :mrgreen:

Moje pytania brzmią:

1. Dlaczego to nie działa?

2. Czy może to być spowodowane przerwanym obwodem elektrycznym, wynikającym z braku czujników z przodu? Jeżeli tam były...Jeśli tak to, gdybym złączył kable od przednich czujników, to mogło by zadziałać?( Możecie napisać jak te kable wyglądają. Mam z prawej str. za reflektorem urwane dwa czarne przewody. Czy to te?)

3. Skąd wydobywa się dźwięk? Widziałem na allegro gong od pdc, ale nie wiem gdzie go szukać. Może jest do wymiany?

Bardzo proszę o pomoc :modlitwa:

Pozdrawiam Kamil!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Padl Ci jeden lub wiecej czujnikow od parktronika.

Jest bardzo latwy sposob na sprawdzenie- wlacz zaplon i wrzuc wsteczny.

 

Jezeli czujnik jest sprawny cyka - wystarczy przylozyc ucho do czujnika.

 

Pozdrowienia

 

 

PS. Aby wymienic czujnik nie treba zderzaka - wystarczy wyjac listwe

540i '98 6-speed manual individual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, mogą wszystkie cykać, a nie działać poprawnie - wystarczy, że jeden z nich ma paramentry znacznie odbiegające od pozostałych (nie jestem pewien czy tak samo jest w E32, ale E38/E39/E46 tak) - trzeba dodatkowo posprawdzać rezystancje czujników i zobaczyć czy któryś z nich nie ma znacznie odbiegającej od pozostałych.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
Ja też mam pytanie,u mnie mianowicie jest taki problem gdy wrzucam wsteczny piszczy przez parę sekund i potem cisza za drugim razem gdy wrzucam wsteczny już nic nie słychać,dopiero jak wyłączne zaplon to za pierwszym razem znowu jest to samo,za każdym razem tylko raz!sprawdzałem czujniki metoda na ucho i każdy tyka tylko jeden nie wiruje jak się go dotknie,muszę zamówić czujnik symbol to 688 632 montowane w listwie,kontaktował się z pewnym gościem który niby twierdzi że ma duże doświadczenie i mówił że symbol chyba niema znaczenia jeżeli mam problem ze znalezieniem odpowiedniego,co wy o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, wszystkich.

Mam taki problem z pdc, musiałem odpiąć jeden czujnik w e39 to stwierdziłem ze sprawdzę czy wykryje że go niema, wykryło ale tylko za pierwszym razem było słychać pip 3sek za każdym następnym po wrzuceniu wstecznego nie słychać nic. Ma ktoś pomysł dlaczego? Dezaktywowało system? Chyba powinno za każdym razem komunikować brak czujnika 3sek pipnięciem. Jutro podepnę znowu czujnik i sprawdzę czy PDC będzie działać tak jak wcześniej działało bez zarzutu, czy nie. Trochę mnie to martwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.