Skocz do zawartości

Nie działa mi PDC - pomocy


darios

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna jestem właścicielem E39. Mam fabrycznie zainstalowany system PDC, ale po włożeniu wstecznego pojawia się ciągły sygnał, który po ok 3 sek. się wyłącza. Dojeżdzając do przeszkody jest kompletna cisza. Co może być przyczyną i gdzie należy szukać usterki. Dzięki za wszelkie informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Włącz PDC, "obsłuchaj" każdy czujnik - jak cyka to znaczy że dobry, jak nie sprawdź kabelki, a jak nie kabelki to czujnik masz do wymiany. Wymontować stosunkowo łatwo, ale nie będę tu uchodził za specjaliste jak. U mnie 2 nie działały i po wymianie spokój po dziś dzień. PS: Jak chodziaż jeden nie działa, od razu system cały nie działa. Cena na allegro około 80 zł, albo w komplet widziałem (4) za 250 nowe. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Włącz PDC, "obsłuchaj" każdy czujnik - jak cyka to znaczy że dobry, jak nie sprawdź kabelki, a jak nie kabelki to czujnik masz do wymiany. Wymontować stosunkowo łatwo, ale nie będę tu uchodził za specjaliste jak. U mnie 2 nie działały i po wymianie spokój po dziś dzień. PS: Jak chodziaż jeden nie działa, od razu system cały nie działa. Cena na allegro około 80 zł, albo w komplet widziałem (4) za 250 nowe. Pozdrawiam!

 

Czy możesz podać namiary? Chodzi mi o te nowe.

UIHZ9556.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie cykaly, kable byly w porzadku, czujnik wstecznego tez. rowniez caly czas byl sygnal ciagly. po wizycie w aso okazalo sie, ze jeden czujnik caly czas pokazywal zderzenie z przeszkoda. zostal wymieniony. jest miodzio. zabawa z aso kosztowala 400 zl.
DIESEL POWER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabawa z aso kosztowala 400 zl.

czujnik na giełdzie można kupić za 100 zł (ja tyle dałem w warsztacie za uzywany + 100 zł sprawdzenie bo tyle gośc brał za podpięcie na kompa ale można i za 50 zł to zrobić - czyli 150-200 zamiast 400 zł

http://www.maszty-flagi.com/bmw/E39_forum.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie podlanczali, nic nie placilem, ale wszyscy mowili, ze to sterownik albo wiazka. dopiero obraz z czujnikow pokazal fakty, a mozna to zrobic raczej tylko na firmowym sofcie. ponadto czujnik z gwarancja i faktura jak dla mnie wychodzi taniej niz bez gwarancji i faktury. ale oczywiscie to kwestia gustu...
DIESEL POWER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Podpinam sie pod wątek żeby nie tworzyć nowego.

Przede wszystkim info podstawowe e39 Touring 2002. PDC fabryczne nie działa. Po załączeniu PDC miga lampka i piszczy przez 3 sek.

Podszedłem do sprawy fachowo i nie bawiłem się w słuchanie cykania czujników tylko pojechałem na kompa żeby mieć od razu jasność sytuacji. Myślałem że dostanę odpowiedź "czujnik ten i ten zwalony" A tu niespodzianka. Wyszedł błąd: "Obwód zasilania czujników napięcie za niskie"

Pomyślałem że pewnie jakaś wtyczka "gdzieś coś". Popatrzyłem w WDS jak te czujniki są zasilane i niestety do każdego z nich idą osobne kable zasilający, masa i sygnałowy. Więc nie ma żadnego obwodu zasilania. Nie wierzę że akurat wszystkie 8 czujników ma gdzieś przerwane kable. Mój zaprzyjaźniony auto elekro-elektronik od 2 miesięcy ma zamkniętą budę i nie mam do kogo pójść. A do byle szmaciarza nie oddam wozu. Chciałbym to naprawić sam ale nie jestem elektronikiem i nie mam pomysłów jak to ugryść. Jedyne co mi się nasuwa to że padł sterownik PDC. Ale nie polece przecież kupić sterownika "na pałę". Gdyby ktoś miał pomysł jak podejść do sprawy to byłbym wdzięczny za każdy pomysł. Jeśli ktoś z Wawy ma taki sterownik "luźny" do pożyczenia na 15 minut to mógłbym go podpiąć i wtedy miałbym jasność.

 

Pozdro

MCZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie, nie zrozumieliśmy się. Ja właśnie byłem w ASO i to oni powiedzieli mi, że to za niskie napięcie zasilania czujników. Na pytanie o przyczynępowiedzieli cytat: "proszę zostawićsamochód, będziemy kopać instalację a jak wszytsko będzie dobrze to pewnie wina sterownika". W domyśle, pobawimy się trochę omomierzem wystawimy rachunek na 5 stów a potem powiemy że nic to nie dało i zmienimy sterownik za następne 5 stów. Ale tak to ja się nie bawię bo sam mogę sprawdzić instalację.

 

Pozdro

MCZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ MCZ

 

 

 

Witaj

Tutaj moja sugestia, jakbym się za to zabrał:

W WDC sprawdź jak jest Moduł PDC zasilany i pod tą nóżkę podepnij faktycznie Voltomierz. Nie pamiętam z 'głowy' czy jest to osobny moduł czy wewnątrz jakiegoś innego .

Przekonasz się czy jest tam faktycznie 12V i to podczas cofania (może obwód jest razem z zarówką cofania i jakiś spadek czy co?)

 

Ps. Również podejrzana mi się wydaje przyczyna ewentualnego uwalonowego modułu PDC - raczej uwalony nie komunikował by się z szyną i nie podawał komunikatów żę U za małe.

 

ps. To w ramach sugestii

Walcz

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam,

 

Mam problem z czujnikami cofania. Nie slychac zadnej reakcji na zblizajace sie przeszkody. Do tej pory dzialalo bez problemu.

Jakies sugestie?

 

EDIT: Sprawdzilem wsteczny - rczeywiscie nie dziala swiatlo cofania, wiec wnioskuje, ze to problem z czunikiem wstecznego. Ktos wie jakiego rzedu to sa koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Podepnę się do tematu , przestał działać pipczek podczas cofania. Słychac jedynie ciągły sygnał od razu po włączeniu wstecznego.

Po podpięciu kompa pojawiły się dwa błędy z czujników po prawej stronie.

Na wszelki wypadek sprawdziłem wiązkę, jest OK i zamówiłem 2 czujniki.

Niesyte po ich wymianie dalej nie działa pipkanie. NIE ma już nawet ciągłego pipczenia po wrzuceniu wstecznego jak to było na początku.

 

W INPA widać jak wszystkie czujniki reagują na przeszkody , PCD błędów żadnych nie generuje, test pipka też wychodzi pozytywnie czyli pika jak dam na ON ale dalej nie słyszę że zbliżam się do przeszkody.

Ktoś ma jakiś po moysł co jest spier...ne. czujniki kosztowały 200zł

 

http://allegro.pl/czujnik-parkowania-pdc-bmw-5-e34-e39-e60-e61-i5090449269.html?snapshot=MjAxNy0wNy0wMVQxMzoyMDo1NS4wMzZaO2J1eWVyO2Q2ZDBlMjY1ZTRmYzkxMzRlYzdmYWFlMGY1NjUyODM2YTIzOWEyM2RiZDc3MWI0NGM0ZmJiNWY5MGJlNTdjN2M%3D

Edytowane przez DZWILU88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.