Skocz do zawartości

[E60] Montaż oryginalnego PDC


Kicha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie czy jeśli nabędę takie elementy z allegro:

- http://moto.allegro.pl/bmw-e60-e61-lift-sedan-03-09-pdc-zderzak-tylny-tyl-i2559912302.html

- http://moto.allegro.pl/bmw-e60-e61-sterownik-pdc-i2562301456.html

- i odpowiedni panel z włącznikiem PDC

- i wiązke elektryczną

 

To oprócz podłączenia tego i wklepania w komputerze trzeba coś jeszcze zrobić albo dokupićaby mieć w pełni sprawne oryginalne (używane) PDC w E60 z 2007 po Lifcie ?

BMW czyli Bardzo Miły Własciciel

E60 523i 2007

(oo=[][]=oo)


Ex: BMW E-30 318iS M42 90'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom to nie takie proste. pierwsze co to podaj vin auta. Potrzebujesz sterownik, wiązkę, czujniki i zderzak. Plus do tego kodowanie, dodanie PDC do VO (vehicle order).

 

pozdro.

B.

CARFIX BMW

Pełny serwis pogwarancyjny.Kodowanie i programowanie, indywidualizacja ustawień. Aktualizacja oprogramowania. Dostęp do serwera online(OSS),ASAP oraz Werkstatt information recherche (WIR). Cześci nowe - parts sales support (PASS) i używane do BMW.

Szczecin ul.Mieszka I 61a

Tel.692377209

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po liftingu jest trudniej bo sterownik PDF jest w juctionbox n

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim aucie 2007 sterownik PDF jest osobnym sterownikiem , mozemy pomoc w montażu w wawie.

 

Czy masz zderzaki z czujnikami już kupione , jesli tak to dobrze by było z kawałkiem wiazke zderzakowej. ..

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam!

Odświeżę troch temat jeżeli można..

Na początek chciałem powiedzieć że jestem nowy na forum więc na wstępie miło mi wszystkich powitać, mam nadzieję że ktoś mi pomoże.

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem e61 LCI 04.2008. Niestety nie posiadam na wyposażeniu PDC i bardzo mi tego brakuje. Chciał bym doposażyć moj samochód w PDC, na początek w sam tył a może później w przód. Szukałeł na forum, lecz nie znalazłem informacji jak należy podłączyć moduł PDC pod CAN. W bagażniku w styropianie owszem miejsce na moduł jest ale nie ma wolnej wtyczki. Nie znalazłem też w internecie do kupienia używanej wiązki CAN->PDC występują tylko wiązki PDC->czujniki. Mam świadomość że potrzebuję zderzak do pdc (lub przerobić ten co mam), czujniki (na początek tył 4 szt) wiązkę do czujników, moduł no i właśnie brakującą wiązkę tyle że nie wiem jak jej szukać... Zdaję sobię też sprawę że trzeba później wszystko zakodować ale z tym mam nadzieję sobie poradzę.. Bardzo proszę o pomoc Czy jest możliwoś dorobienia wiązki "głównej" do PDC (podpięcia się z modyłem w jakimś miejscu) czy też może wiązka jest to element który mogę kupić np. w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej Chłopaki ... i Dziewczyny (jeżeli są jakieś)

Mój pierwszy post na Forum więc witam wszystkich serdecznie.

 

Właśnie zabieram się do kompletowania części aby dorzucić oryginalne PDC do mojej e61 lci , jak na razie posiadam moduł i czekam na wiązki przedniego i tylnego zderzaka.

potrzebuję chyba jeszcze włącznik z PDC na konsoli środkowej, który powinien być razem z grzaniem fotela.

To jest mój:

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/534df7913813.jpg

 

Taki zamierzam wstawić:

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/f7b2b92679fd.jpg

 

1.Pytanie czy mogę ten włącznik wymienić na dwu przyciskowy ale zamiast otwierania tylnej klapy byłby włącznik PDC?

2.Jak całą instalację (moduł PDC) podłączyć pod D-CAN, wyczytałem gdzieś na zagranicznym forum, że potrzebny PDC modification cable set o nr "61 12 0303064" gdzie to dostać?

3.W którym miejscu i którędy wiązki prowadzić aby nie było problemów w przyszłości.

 

Dodam, że do styropianowej wytłoczki nie dochodzą żadne wolne przewody :-(

Z góry dziękuję Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Witam!

Odświeżę troch temat jeżeli można..

Na początek chciałem powiedzieć że jestem nowy na forum więc na wstępie miło mi wszystkich powitać, mam nadzieję że ktoś mi pomoże.

 

No ja także pytałem i pytałem ale chyba szybciej nauczę się sam z rysunków i opisów instalacji.

 

Nie znalazłem też w internecie do kupienia używanej wiązki CAN->PDC występują tylko wiązki PDC->czujniki. Mam świadomość że potrzebuję zderzak do pdc (lub przerobić ten co mam), czujniki (na początek tył 4 szt) wiązkę do czujników, moduł no i właśnie brakującą wiązkę tyle że nie wiem jak jej szukać...

 

Niestety wiązki gotowej nie znajdziesz gdyż jest "związana" z instalacją oryginalną samochodu (to z własnych googlowań zauważyłem) ale nie jest to jakiś problem gdyż potrzebujesz jedynie wtyczkę (X300-do modułu PDC) i 4 przewody (pin1-zasilanie z bezp.F69, pin2-CAN-bus connector, pin6-ground/masa, pin8-CAN-bus connector). Jeszcze nie wiem dokładnie gdzie to wpiąć w instalację ale to gdzieś po prawej stronie w bagażniku. Jak się dowiem to dam znać, ale wydaje mi się że to jakaś wtyczka będzie.

 

Zdaję sobię też sprawę że trzeba później wszystko zakodować ale z tym mam nadzieję sobie poradzę.. Bardzo proszę o pomoc Czy jest możliwoś dorobienia wiązki "głównej" do PDC (podpięcia się z modyłem w jakimś miejscu) czy też może wiązka jest to element który mogę kupić np. w ASO?

 

Taaa trzeba zrobić tę wiązkę samemu i dodać do VO (zakodować), a poza tym trzeba jeszcze wiązkę do przedniego zderzaka doprowadzić z wtyczką (której jeszcze nie mam).

 

zakładają mi właśnie przedni zderzak z PDC a resztę będę dokładał sam (no chyba że mi ktoś w tył przyłoży i ubezpieczalnia mi PDC założy :-D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odgrzeję temat, żeby nie zakładać nowego.


Moje E61 jest z 2004.


Trochę się zastanawiam na montażem PDC.


Czy PDC w tych autach występowało tylko przód + tył? Czy mogę zamontować tylko tył?


Rozumiem że fizycznie potrzebuję:


1. Moduł 66209145158 - obsłuży tył jak i przód?

2. Wiązkę moduł <--> czujniki.

3. Czujniki.

4. Panel z przyciskiem.


Co z podłączeniem modułu do auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej

 

Czy PDC w tych autach występowało tylko przód + tył? Czy mogę zamontować tylko tył?

Wydaje mi się, że widziałem także sam tył ale mogę się mylić bo to dosyć leciwa sprawa jest :-D

 

Rozumiem że fizycznie potrzebuję:


1. Moduł 66209145158 - obsłuży tył jak i przód?

2. Wiązkę moduł <--> czujniki.

3. Czujniki.

4. Panel z przyciskiem.

 

Najwięcej problemów miałem ze znalezieniem wtyczek które idą do przedniego i tylnego zderzaka ale udało mi się całą wiązkę PDC załatwić tej zimy co nie było łatwe.

Prawdę powiedziawszy wszystko mam przygotowane do montażu ale z czasem trochę nie bardzo no i miejsca chwilowo nie mam na grzebanie. Plan jest aby to założyć w tym roku i zdać relacje :-D

 

Co z podłączeniem modułu do auta?

 

Z tego co pamiętam to 4 przewody są do tego potrzebne (+,-, i 2x kan bus) i wpinasz się w istniejącą już kostkę w bagażniku, i jeden bezpiecznik dodatkowy jeżeli zapragniesz :-)

później tylko kodowanie i ma działać ... tyle teorii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje :)


Powodzenia z montażem i koniecznie daj znać czy się udało. Ja w takim razie będę rozglądał się za elementami, może coś znajdę tu albo w Niemczech. Rozrzut cenowy jest spory a nie pali mi się także poszukam i co się trafi w rozsądnej cenie to będę kupował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.