Skocz do zawartości

Kontrolka DSC po kalibracji szaleje


cwieq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem z kontrolka DSC w BMW e46 rok 2004 kombi, problem zdiagnozowany czujnik skrętu kierownicy , pobawiłem się trochę INPA i po skalibrowaniu i wyczyszczeniu błędów kontrolka zniknęła i wróciła funkcja włączenia i wyłączenie DSC myślałem że po kłopocie .Odpaliłem auto w celu przetestowania po przejechaniu 100 m nagle pod hamulcem czuję i słyszę wyraźne hamowanie auta i czujka jakby wariowała zapala się i gasi i tak parę razy . Czasami przejadę kilometr raz 200 m i kontrolka zapala sie na stałe wraz z kontrolka od hamulców .Po zgaszeniu auta i ponownym rozruchy znowu błędu niema ale DSC wariuje . Pojechałem zrobić zbieżność po sprawdzeniu mechanik powiedział że niema takiej potrzeby bo kierownica jest prosto i wydam tylko nie potrzebnie kasę , zasugerował mi własnie sprawdzenie dokładnie tego czujnika w serwisie który zajmuję się diagnostyką pojechałem do Sawy na choinach w Lublinie .Stwierdzili po podłączeniu do kompa że czujnik skrętu jest do wymiany nowy czujnik 420 zł + wymiana 200 zł łącznie z jego ustawieniem. Jak myślicie trochę mnie martwi ta postawiona diagnoza w przeciągu 5minut czujnik do wymiany -----> wymieniamy na nowy jestem umówiony na czwartek , co sugerujecie wymieniać czujnik czy bledną diagnoza ? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jakie masz bledy w DSC a jakie w LWS (lenkwinkel sensor)???

 

pozdro.

B.

CARFIX BMW

Pełny serwis pogwarancyjny.Kodowanie i programowanie, indywidualizacja ustawień. Aktualizacja oprogramowania. Dostęp do serwera online(OSS),ASAP oraz Werkstatt information recherche (WIR). Cześci nowe - parts sales support (PASS) i używane do BMW.

Szczecin ul.Mieszka I 61a

Tel.692377209

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.