Skocz do zawartości

PDC E46 320d - zero reakcji


blast

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem E46 320dT, rocznik 2003. Niestety, jest parę drobiazgów, które muszę zrobić... Jednym z nich jest właśnie PDC. Mam czujniki tylko w tylnym zderzaku, jednak żadnego przycisku na konsoli. Wnioskując z instrukcji, system powinien włączyć się sam po zapięciu biegu wstecznego. Problem polega na tym, że nic się wtedy nie dzieje. Zero odzewu. Ani jedno piknięcie, nie mówiąc już, że jak zbliżam się do jakiejkolwiek przeszkody, to tym bardziej nic się nie dzieje.

 

Wczoraj, ku mojemu zdziwieniu, gdy na parkingu zastawiono mnie z obydwu stron, po włączeniu wstecznego pojawił się sygnał i czujniki działały normalnie... Dlatego nic już z tego nie rozumiałem.

 

Później coś mi przyszło na myśl. Czy PDC ma jakiś związek z modułem komfortu i przekaźnikami znajdującymi się w nim? Bo mam też 'standardowy' problem z centralnym zamkiem, tzn. czasami się nie otwiera z pilota (mrugną tylko kierunki), zamykanie działa za każdym razem. Dobrze kombinuję, czy może jednak to będzie coś innego?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo jeśli PDC nie działa (np uszkodzony jest któryś czujnik) to po pierwszym wpięciu wstecznego biegu powinno piszczeć ze 3-4 sekundy ciągłym sygnałem, gdy nie piszczy powinno być wszystko ok i gdy zblizasz sie do przeszkody powinno pikać

 

poloz sie pod samochodem i popatrz co tam jest i ewentualnie odkręć podłogę bagażnika za tylnymi siedzeniami tam jest konsola PDC

byc moze bede mial jakis czarny czujnik do wer po FL (okrągły) do sprzedania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu ono działa, tylko nie umiem się nim posługiwać? Albo po prostu coś przerywa? Bo tak jak pisałem, raz zadziałało i wszystko było ok. W pozostałych przypadkach zero odzewu, jakby PDC było po prostu w jakiś magiczny sposób wyłączone (żadnego ciągłego ani tym bardziej przerywanego sygnału).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włącz zapłon i wrzuć wsteczny

 

przystaw ucho do każdego czujnika

 

sprawdź czy pyka/strzela, jeśli jest cisza to znaczy, że nie działa

możesz je wyjąć, przeczyścić styki tylko z tego co zauważyłęm w wer po FL nie ma jak się tam coś zabrudzić bo kostki mają uszczelkę,

sprawdź czy napięcie jest w kostkach bo same czujniki są chyba nierozbieralne...

 

tylko wciąż mnie zastanawia dlaczego nie piszczy przez 3-4 sek bo jeśli nie działa to po przekręceniu zapłonu i pierwszym wrzuceniu wstecznego powinno ostrzegać, że PDC nie działa.

jeśli nie piszczy=ostrzega to PDC powinno działać od ok 1 metra przerywanymi pikaniami i im bliżej tym pikanie jest coraz szybsze aż do ciągłego sygnału gdy przeszkoda jest na ok 40cm

 

 

ps

PDC w BMW jest chyba konstrukcyjnie spieprzone bo w innych markach nie widzę żeby czujniki tak często się knociły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na parkingu przy włączonym zapłonie i wstecznym próbowałem przystawić ucho do czujników i od razu usłyszałem z kabiny piszczenie charakterystyczne dla poprawnie działającego PDC, czyli o rosnącej częstotliwości w miarę przykładania ucha coraz bliżej czujnika. :cool2: Wygląda na to, że jednak mam poprawnie działające PDC... Dziwi mnie jednak tylko jedna rzecz - dlaczego po włączeniu wstecznego nie ma żadnego sygnału informującego o tym, że PDC się włączyło? Wg instrukcji coś takiego powinno być, chyba, że po łebkach ją przeczytałem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PDC w BMW jest chyba konstrukcyjnie spieprzone bo w innych markach nie widzę żeby czujniki tak często się knociły

 

Nie wiem jak to jest konstrukcyjnie rozwiązane, ale wyjątkowo te czujniki nie lubią mycia ciśnieniowego :|

Mi jeden wlasnie poleciał, dokładnie zaraz po myjni. Zacinał się, ze raz działało PDC, raz nie, w koncu padł całkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest konstrukcyjnie rozwiązane, ale wyjątkowo te czujniki nie lubią mycia ciśnieniowego :|

Mi jeden wlasnie poleciał, dokładnie zaraz po myjni. Zacinał się, ze raz działało PDC, raz nie, w koncu padł całkiem.

 

Dlatego ostatnio z duszą na ramieniu patrzyłem, jak pan na myjni myje mi tylny zderzak Karcherem... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Odgrzeję trochę temat bo mam podobny problem, a mianowicie - wymieniłem 2 czujniki na nowe (wszystkie "pykają") ale nie ma żadnego dźwięku w kabinie. Gdzie znajduje się gong od pdc (touring FL 2002 r)? Do czego są podpięte przewody z drugiej wtyczki sterownika (przyjmuję, że pierwsza to wtyczka od czujników)?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam! Panowie pomóżcie, z moimi czujnikami parkowania też coś się stało. Moje auto to e46 320d 1999r. Mam czujniki tylko w tylnym zderzaku, jednak żadnego przycisku na konsoli. Do dziś działały bez zarzutu, podczas dojeżdżania do przeszkody zaczynały piszczeć, w miarę zbliżania się-coraz szybciej. Dziś rano wrzuciłam wsteczny i mimo iż nie było żadnej przeszkody czujniki zaczęły piszczeć, tylko przez kilka sekund,zbagatelizowałam jednak ten problem. Po jakiejś godzinie parkowałam, wszystko było ok,czujnik reagował tak jak reagować powinien. Jednak teraz nie reaguje wcale, gdy włączam wsteczny i dojeżdżam do przeszkody nie ma żadnej reakcji. Czy ktoś może mi coś doradzić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już zdiagnozowałam problem, okazało się, że po wrzuceniu wstecznego biegu, światła cofania się nie palą, więc najprawdopodobniej czujnik świateł cofania (czujnik wstecznego biegu) padł. na chłopski rozum, wychodzi, że dlatego tez podczas cofania czujniki parkowania nie reagują. wymienię ten czujnik,nie jest on dość drogi, koszt ok 30zł, mam nadzieję, że to pomoże. a jak nie-będę szukała przyczyn dalej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak się myliłam, to nie była wina czujnika świateł cofania. kupiłam nowy, założyłam i nic-zero reakcji ze strony czujników cofania i światła też nie świeciły, odpowiedzialny za to całe zamieszanie był malutki bezpiecznik nr 27 w schowku wewnątrz auta. żałuje że od tego nie zaczęłam,ale cóż, człowiek uczy się całe życie. tak na marginesie-nie chce ktoś kupić nowego czujnika świateł cofania? :8) bo akurat mam na zbyciu :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Aby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj, mam problem z PDC po wbiciu wstecznego 3 sekundy ciągły sygnał i PDC nie działa, czujniki wszystkie trukają tak samo, INPA pokazuje 1 błąd ale nie wiem co oznacza, mógłby ktoś pomóc ?

http://i57.tinypic.com/2hzoa5d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julita3309 coś ten bezpiecznik przepaliło, proponuje poszukać czy gdzieś nie ma uszkodzonych przewodów...

 

milan00 w 90% pada czujnik/czujniki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julita3309 coś ten bezpiecznik przepaliło, proponuje poszukać czy gdzieś nie ma uszkodzonych przewodów...

 

milan00 w 90% pada czujnik/czujniki ...

 

Ten temat jest sprzed 5ciu lat, więc nie sądzę, żeby koleżanka miała dalej z tym problem :D

Tylko wyczytałem gdzieś, że jeśli czujnik pstryka jak się wbije wsteczny to jest sprawny a przyczyna leży gdzie indziej, a mój pstryka tak samo jak inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

odgrzebie troche temat,

 

kupilem autko z padnietym PDC, oba czujniki nie cykaly pisk w aucie.

 

zdjalem zderzak, jeden mial przerwany kabel - po naprawie zaczal cykac, drugi wymienilem.

 

teraz cykaja wszystkie, inpa bledow juz nie pokazuje, a na wykresach widac ladne ich dzialanie.

 

jednak zadnego dzwiku w kabinie juz nie ma, czyli nie informuja kierowcy :(

 

moze poprzedni wlasciciel cos wylaczyl w kompie ? gdzie teraz szukac przyczyny ?

 

moze DISem cos sprawdzic, niestety nie wiem co...

 

pomozecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam drobny problem z PDC, wszystko do czasu było okej działał jak należy. Po czym jeden z czujników padł, błąd wskazał który z czujników, poza tym w statusie to on nie pokazywał jako jedyny odległości od czujnika. Dziś kupiłem nowy czujnik zamontowałem go ale PDC nie działa. Błędy wszystkie zniknęły, w opcji status każdy z czujników pokazuje dokładnie odległość od przeszkody, również ten nowo założony, jednak nie ma gongu przy zbliżaniu się do przeszkody. INPA daję możliwość testowania gongu, działa poprawnie, więc to nie on jest winny. Widzi ktoś jakieś rozwiązanie ?

Czy nowych czujników nie trzeba w jakiś sposób adaptować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

odkopuje temat bo moj przypadek jest inny i nie wiem o co kaman

 

wymienilem czujniki - nie dzialalo - czujniki tykaja to kupilem nowy sterownik pdc - podlaczylem nie dzialalo i wtedy zaczela sie magia

na przekreconym zaplonie i na wstecznym podlaczylem stary orginalny i zaczelo tykac - ZADZIALALO - mowie moze styki byly brudne ale wtedy gdy przekrecilem kluczyki i ponownie juz zapalilem martwa cisza

 

podsumowujac

 

nie dziala - wrzuce wsteczny i na zaplonie jest stacyjka odlaczam i podlaczam spowrotem kable to sterownika - zaczyna dzialac - przekrecam stacyjke na pozycje `0` i potem spowrotem na zaplon pozycja `2` juz nie dziala znow musialbym odlaczyc i podlaczyc kable na `goraco`

 

ktos ma jakis pomysl??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.