Skocz do zawartości

E60 PDC 9E3B - proszę o pomoc ;)


Wojciech309

Rekomendowane odpowiedzi

Część Wszystkim ;)

Przestało kompletnie działać mi PDC, diagnostyka wskazała błąd zasilania 9E3B, gdy od modułu odepne wtyczki czujników przód i tył to po skasowaniu usterki pokazuje błędy wszystkich 8 czujników. Jak podepne wtyke przednią lub tylną to od razu błąd zasilania 9E3B.

Myślę sobie, może uszkodzoną mam którąś wiązkę, wiec dzisiaj zdemontowałem przedni zderzak i sprawdziłem całą przednią wiązkę, przemierzyłem miernikiem ją całą i nie ma żadnego braku przejścia ani zwarcia na żadnym przewodzie. Kiedy wszystkie czujniki mam odłączone to mam błędy wszystkich czujników i napięcie około 12v na każdej kostce a gdy tylko podepne jeden czujnik(czujniki podpinałem różne) pod którąkolwiek wtyczkę to od razu błąd zasilania 9E3B i napięcie spada na wtykach czujników do 6.3V


Następnie sprawdziłem zasilanie do modułu PDC

Na zgaszonym zapłonie mam na przewodach: czerwono-zielony 12.3V, żółty 11.2V

Natomiast po załączeniu zapłonu: czerwono-zielony 11.9V, żółty 4.6V(napięcie spadło)

Niby zasilanie jest ale czy dobre to już proszę Was o wypowiedź


W następnym kroku rozebrałem moduł PDC i tranzystory nie wyglądają na spalone https://www.dropbox.com/s/iiala8xneyz2fgc/IMG_20200203_192704.jpg?dl=0

Proszę Was o podpowiedź czy jest możliwość, że są uszkodzone i czy można je sprawdzić?


Bardzo proszę o pomoc co mogę jeszcze sprawdzić i jak rozwiązać ten problem, z góry bardzo dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.