Skocz do zawartości

[E36] Przewietrzanie postojowe wersja Climatronic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie do posiadaczy climatronika (+obowiązkowe OBC 18) którzy dokładali przewietrzanie postojowe, dołożyłem u siebie, korzystając ze schematów bmw- dokładamy jeden przekaźnik ze stałym plusem na cewce i pinie 30, pin 87 do nieb. kostki climatronika pin 20 i do pinu 86 przekaźnika od dmuchawy (skrzynka bezpieczników(i tutaj dodatkowo wlutowanie dwóch diod zenera aby włączenie przewietrzania nie włączało zapłonu i odwrotnie)) drugi pin cewki do pinu 14 białej kostki obc x1071 i do nieb. kostki climatronika pin8. Schemat podrzuce niżej.


Po resecie obc pojawia sie funkcja timer, ale po recznym jej uruchomieniu nic sie nie dzieje, jedynie miga dioda na przycisku, próbowałem z suszarką dmuchać w termometr od obc bo podobno dziala od 16st. ale na obc było 23 stopnie i nadal nici, tzn obc puszcza sygnał na przekaźnik, oba przekaźniki się włączają ale wiatrak nie reaguje, przeglądając ten schemat można zauważyć, że pin 19 kostki x1257 (niebieska od climatronica) idzie do sterowania silnikiem, sprawdziłem i właśnie z niej nic nie wychodzi ( a po normalnym włączeniu zapłonu i wentylacji właśnie tym przewodem idzie napiecie do sterowania wiatrakiem )


A dzisiaj przy włączaniu funkcji timer słychać przez chwilę ,a czasem wogóle silniczki od klap w nagrzewnicy, wrzucilem filmik ale trzeba dać głośniki na full zeby to usłyszeć..

Ktoś wie o co może chodzić ? Co jest nie tak ? Zasilanie i masa dochodzi do kostki pod nogami idącej w tam za nagrzewnice (gruby brązowy i zielono/brązowy).


Do osob posiadajacych te funkcje, gdy jest za zimno(ponizej tych 16st) to obc miga diodą na przycisku i przełącza przekaźnik ale wiatrak nie chodzi? Czy może wogóle obc nie reaguje i nie miga diodą?


film:

https://drive.google.com/drive/folders/1Ms69fD6Mjonjx_eCkHSqaKGdQHNlC6M8?usp=sharing


65f11a01548a9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli ktoś miałby podobny problem to nie jest wina złego podłączenia ani braków w wiązce.. Po prostu niektóre climatroniki mają te opcje wyłączoną i trzeba je przeprogramować pod komputerem :) ewentualnie ominąć climatronic ale to już więcej zabawy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Siemka mam taki sam problem. Tylko że u mnie raz działa a raz nie? Czy może to mieć coś wspólnego z napięciem Akumulatora? Kiedy jest za niskie to nie załącza Przewietrzania? Kiedyś dołożyłem i zawsze mi działało. Jedne co zauważyłem to to że ręcznie nigdy nie mogę włączyć 2 razy pod rzad przewietrzania. Za pierwszym razem zadziała za drugim już nie. To jakaś blokada klimatronika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.