Skocz do zawartości

E60 telefon przez bluetooth - problem


Rekomendowane odpowiedzi

witam

Jak w temacie a problem to podłączenie Nokii 6280 po bluetooth, wgrałem najnowszy soft w aucie i sparowałem telefon

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b510c86f91eafc49.html

nastepnie wchodze na do menu komunikacji i na telefon

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/62ae919530e98f7a.html

ale nie można tam nic zrobić.

Dodam iz posiadam jeszcze słuchawkę bodajże motoroli w podłokietniku i wejście na Sim, wiadomo po włożeniu tam karty wsio śmiga ale wyjmowanie za każdym razem razem karty z komórki to problem.

Próbowałem sparować jeszcze V3 i K1 ale tego nie znajduje wogóle.

Nie wiem gdzie tkwi problem?

 

Czytałem juz całe forum i w niektórych postach pisali że uruchamiali 6280 i śmigało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Dodam iz posiadam jeszcze słuchawkę bodajże motoroli w podłokietniku i wejście na Sim, wiadomo po włożeniu tam karty wsio śmiga ale wyjmowanie za każdym razem razem karty z komórki to problem.

...

 

A to zamów u swojego operatora komórkowego drugą kartę SIM z tym samym numerem co w ręcznym telefonie i już ...

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Dodam iz posiadam jeszcze słuchawkę bodajże motoroli w podłokietniku i wejście na Sim, wiadomo po włożeniu tam karty wsio śmiga ale wyjmowanie za każdym razem razem karty z komórki to problem.

...

 

A to zamów u swojego operatora komórkowego drugą kartę SIM z tym samym numerem co w ręcznym telefonie i już ...

 

 

...

 

 

Ale koledze chyba nie o to chodzi ;]

http://images.spritmonitor.de/575756.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano nie o drugą kartę, jednak takie rozwiązanie to ostateczność.

 

Próbowałem już odłączać ten w podłokietniku żeby auto widziało tylko nokie ale też nic to nie daje , wciąż to samo jak na zdjęciach.

Ogólnie to kiego wafla bluetooth jak nie chodzi bo jest tel w podłokietniku :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to kiego wafla bluetooth jak nie chodzi bo jest tel w podłokietniku :mad2:

 

Hmm, u mnie to dziala. Pewnie recepta jest jak zwykle ta sama - update softu ;)

 

wgrałem najnowszy soft w aucie więc to nie soft.

 

Krzyszytof a masz też tel w podłokietniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, wgrałem najnowszy soft w aucie i sparowałem telefon

na poczatku napisane więc to nie nowy soft.

 

Racja, nie doczytalem.

 

Krzyszytof a masz też tel w podłokietniku?

 

Tak, tez mam ta sluchawke na BT...

 

Popatrz na to, moze Ci to cos pomoze.

http://www.e60.net/information/5_Series_Telephone_Users_Manual.pdf

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem to, tak sobie myśle czy w ASO FUS zmienili faktycznie soft do telefonu czy tylko przeprogramowali CCC ,kazałem im wgrać wszystkie mozliwie najnowsze sterowniki na fakturze mam PROGRAMOWANIE AUTA

 

Czy można sparawdzić jakoś jaki jest soft do telefonu przez menu serwisowe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo u siebie, telefon da się sparować, widzą się, ale nic więcej.

Probowałem z włożoną kartą sim i bez, bezskutecznie.

Aczkolwiek myślałem, ze u mnie to sprawa softu, bo mam auto z II połowy 2004r.

Póki co nie mam pomysłu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm do końca nie wiem jak to jest z telefonem zwykłym w e60, bo łącze swój tel. komórkowy za pomocą bluetooth i nie mam zwykłego telefonu. Ale może warto by było zacząć od najtańszej i najprostszej rzeczy - aktualizacji softu w telefonie? Ja tak miałem, że komórka łączyła się z autem, ale niczego więcej nie można było zrobić i co prawda wyglądało to w idrive trochę inaczej, lecz chyba nie zaszkodzi spróbować, tym bardziej że soft w telefonie komórkowym aktualizuje się bezpłatnie.
Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam tak samo w mojej E61. Telefon w podłokietniku, navi prof., sparowac komórkę mogę ale nic więcej.. Może KrzysztofP zrobiłby fotkę sterownika telefonu tego co jest w bagażniku po lewej stronie..i fotkę wersji softu na głównym wyświetlaczu..bo jest jedyną osobą której taki układ działa i sam już zachodzę w głowę jak to odpalić..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no własnie , niech ktoś napisze czy mając nowy soft i słuchawkę BT w podłokietniku mógł korzystać z komórki po BT i czy czyta mu książkę oraz czy może wykonać połączenie z zestawu samochodowego przez komórkę.

Bo ja nie mam juz pmysłu a mam soft najnowszy z Kwietnia 08 , bo na starym sofcie to nawet sparować nie mogłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo w mojej E61. Telefon w podłokietniku, navi prof., sparowac komórkę mogę ale nic więcej.. Może KrzysztofP zrobiłby fotkę sterownika telefonu tego co jest w bagażniku po lewej stronie..i fotkę wersji softu na głównym wyświetlaczu..bo jest jedyną osobą której taki układ działa i sam już zachodzę w głowę jak to odpalić..

 

A gdzie tam jest sterownik jakis? U mnie po lewej stronie w bagazniku jest sterownik PDC... :?

O jaka wersje softu Ci chodzi? Moj soft jest zdaje sie z wrzesnia 2007.

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się dokopać do sterownika telefonu należy wymontować tapicerkę lewego nadkola, nie jest to nic skomplikowanego, z tego co pamiętam to należy wyjąć 3 kołki mocujące i wtedy można już odchylić tą tapicerkę. A soft powiadasz z 2007...hmm. Do odczytania wersji softu należy nacisnąć ID na 10sekund, potem 3 razy w prawo przekręcić, 3 w lewo, 1 w prawo, 1 w lewo, 1 w prawo i nacisnąc pokrętło. Tam znajduje się ukryte menu. Jeśli wybierzesz ramke na samym dole to po prawej stronie będzie wersja softu wyświetlona. U mnie to 1.22.3 29.7.2005.

Wiem, że moja prośba wymaga trochę zachodu i zrozumiem jeśli nie chcesz bez potrzeby rozkładać auta..

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taką słuchawkę http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2e4b02b0e062653d.html i jak włoże karte sim z komórki to OK, ale

ta słuchawka BMW nie może skomunikować sie po BT z komórką natomiast samochód widzi komórkę http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b510c86f91eafc49.html.

 

Efektem wyjecia karty z podłokietnika jest http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/62ae919530e98f7a.html

 

Tak jak pisałem soft najnowszy z kwietnia 08

 

Czy wogóle ma ktos sparowaną i działajacą komórkę po BT majac taki telefon BMW w podłokietniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem jak Ty i taki sam telefon. Jak wyciągnę sim to również podobny komunikat. Jedyna osoba której komórka współpracuje z Navi Prof i Telefonem w podłokietniku to KrzysztofP.

 

KrzysztofP, widziałem, że bywasz na północy Polski w okolicach Trójmiasta..może będziesz jakoś w niedalekiej przyszłości i moglibyśmy się spotkać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co was interesuje słuchawka w podłokietniku ? No chyba, ze ktos chce miec osobny numer w samochodzie ...

Ja mam sparowaną Nokie 6300 , którą uzywam na codzień i po odpaleniu auta na ekranie Idrive pojawia sie moja ksiazka i tel jest aktywny.

Telefon spoczywa sobie spokojnie w teczce w bagazniku a polaczenia robie poprzez iDrive. Czy nie po to wlasnie jest bluetoth ?

W podlokietniku zamiast sluchawki (ktora notabene jest zbedna) mozna sobie wozic np różaniec albo harmonijke ustną ...

Wszystko w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co was interesuje słuchawka w podłokietniku ? No chyba, ze ktos chce miec osobny numer w samochodzie ...

Ja mam sparowaną Nokie 6300 , którą uzywam na codzień i po odpaleniu auta na ekranie Idrive pojawia sie moja ksiazka i tel jest aktywny.

Telefon spoczywa sobie spokojnie w teczce w bagazniku a polaczenia robie poprzez iDrive. Czy nie po to wlasnie jest bluetoth ?

W podlokietniku zamiast sluchawki (ktora notabene jest zbedna) mozna sobie wozic np różaniec albo harmonijke ustną ...

Wszystko w tym temacie.

 

Czy posaidasz nawigację Professional? Czy fabrycznie Twoje auto było wyposażone w telefon pokładowy? "Nas" nie interesuje posiadanie aktywnej słuchawki w podłokietniku, tylko możliwość sparowania osobistego telefonu przez Bluetooth, co w 99% przypadków jest awykonalne przy Navi Pro..Chcemy się poprostu dowiedzieć, CO trzeba zrobić/wymienić żeby osobisty telefon działał przez bluetooth przy Navi Pro. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak posiadam navi Professional (+ funkcja TV) i tak posiadam oryginalne przygotownie do poł. bluetooth z sluchawka w podlokietniku (+ tel Siemens)

oczywiscie telefon w podlokietniku jest mi zbedny mimo iz mam w nim karte Orange Go - na czarna godzine ...

W samochodzie korzystam z telefonu , ktory jest sparowany jako 1 - czyli z mojej Noki 6300, ktora dziala bez zarzutu

lista kontaktow z karty SIM wczytuje sie natychmiast po uruchomieniu iDrive,

odpalanie listy kontaktow z kierownicy czy wybieranie numerow za pomoca komend glosowych (niestety w jezyku niemieckim) dziala bez zarzutu

czy mozna to jeszcze lepiej wytlumaczyc ?

 

CO trzeba zrobić/wymienić żeby osobisty telefon działał przez bluetooth przy Navi Pro. .

 

trzeba zrobic to co jest napisane w instrukcji obsługi tel. bluetoth

proces parowania telefonu zajmuje jakies 30 sekund, oczywiscie wypada parowac model tel. ktory znajduje sie na liscie kompatybilnych tel. dla BMW

np telefony Nokii z systemem Symbian np N95 nie sa w pelni kompatybilne (nie wyswietla sie lista kontaktow w iDrive)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak posiadam navi Professional (+ funkcja TV) i tak posiadam oryginalne przygotownie do poł. bluetooth z sluchawka w podlokietniku (+ tel Siemens)

oczywiscie telefon w podlokietniku jest mi zbedny mimo iz mam w nim karte Orange Go - na czarna godzine ...

W samochodzie korzystam z telefonu , ktory jest sparowany jako 1 - czyli z mojej Noki 6300, ktora dziala bez zarzutu

lista kontaktow z karty SIM wczytuje sie natychmiast po uruchomieniu iDrive,

odpalanie listy kontaktow z kierownicy czy wybieranie numerow za pomoca komend glosowych (niestety w jezyku niemieckim) dziala bez zarzutu

czy mozna to jeszcze lepiej wytlumaczyc ?

 

CO trzeba zrobić/wymienić żeby osobisty telefon działał przez bluetooth przy Navi Pro. .

 

trzeba zrobic to co jest napisane w instrukcji obsługi tel. bluetoth

proces parowania telefonu zajmuje jakies 30 sekund, oczywiscie wypada parowac model tel. ktory znajduje sie na liscie kompatybilnych tel. dla BMW

np telefony Nokii z systemem Symbian np N95 nie sa w pelni kompatybilne (nie wyswietla sie lista kontaktow w iDrive)

 

Ja doskonale wiem co trzeba zrobić aby sparować telefon i aby wyświetliła się na I-Drive jego nazwa, ale dalej to nie zmienia faktu iż, w modelach 2004 i 2005 (czy w nowszych to nie wiem) mimo poprawnego sparowania mojego osobistego telefonu (Nokia 6300) nie mam możliwości wykonywania połączeń, ani jakiegokolwiek dostępu do książki. Jest jakiś problem i dlatego próbujemy go wspólnymi siłami rozwiązać.. Jeden z kolegów ma wgrany najnowszy soft i nadal nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby tel znajdujacy sie na liscie kompatybilnych modeli tel BMW dzialal nie jest potrzebny zaden update softu w aucie

jesli nie mozesz sparowac Nokii 6300 - tel ktory w 100% dziala w kazdym BMW - to mozesz uznac to po prostu za usterke/wade w swoim aucie

Jedyna opcja - serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.