Skocz do zawartości

E60 telefon przez bluetooth - problem


Rekomendowane odpowiedzi

Ale problem jest taki, że dotyczy to 9/10 E60 z telefonem w podłokietniku..takie same problemy mają na angielskojęzycznym forum www.e60.net. A jeśli chodzi o wizytę w ASO, to oczywiście byłem i panowie powiedzieli, że przy telefonie w podłokietniku jest to niemożliwe, żeby działała osobista komórka, co moim zdaniem jest bzdurą..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest kufel mnie też tak powiedzieli , ze jedna bedzie działać a 9 innych nie.

 

Zastanawiam jak i gdzie to jest by wyłączyć ten tel w podłokietniku (wyrwać chwasta) może wtedy zacznie wybierać osobisty telefon.

Dodam iż w poprzednim sofcie nie mogłem sparować swojej 6280 a teraz poszło bez problemu z tym że niestety nic pozatym nie da się zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem jak Ty i taki sam telefon. Jak wyciągnę sim to również podobny komunikat. Jedyna osoba której komórka współpracuje z Navi Prof i Telefonem w podłokietniku to KrzysztofP.

 

KrzysztofP, widziałem, że bywasz na północy Polski w okolicach Trójmiasta..może będziesz jakoś w niedalekiej przyszłości i moglibyśmy się spotkać..

 

Czesc

dzisiaj jeszcze raz specjalnie dla Ciebie wyprobowalem polaczenie BT. I wszystko gra bez problemu. Sluchawka w podlokietniku siedzi na swoim miejscu, karta SIM rowniez. Po podlaczeniu SE K750i i przesunieciu go na liscie na gore (powyzej sluchawki oryginalnej BMW) wszystko gra bez najmniejszego problemu.

Szczerze mowiac, nie mialem natchnienia do szukania sterownika. Co do spotkania, to nie ma problemu. W czerwcu bede w Gdansku. Numeru softu tez nie szukalem - ale moge to jeszcze zrobic.

 

A widziales to? Sciagnij ten plik pdf, tam sa uwagi na temat wspolpracy roznych telefonow z iDrivem. Jakby byly problemy z tlumaczeniem, to chetnie pomoge.

http://www.bmw.de/de/de/owners/accessories/bluetooth/recommended.html

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem jak Ty i taki sam telefon. Jak wyciągnę sim to również podobny komunikat. Jedyna osoba której komórka współpracuje z Navi Prof i Telefonem w podłokietniku to KrzysztofP.

 

KrzysztofP, widziałem, że bywasz na północy Polski w okolicach Trójmiasta..może będziesz jakoś w niedalekiej przyszłości i moglibyśmy się spotkać..

 

Czesc

dzisiaj jeszcze raz specjalnie dla Ciebie wyprobowalem polaczenie BT. I wszystko gra bez problemu. Sluchawka w podlokietniku siedzi na swoim miejscu, karta SIM rowniez. Po podlaczeniu SE K750i i przesunieciu go na liscie na gore (powyzej sluchawki oryginalnej BMW) wszystko gra bez najmniejszego problemu.

Szczerze mowiac, nie mialem natchnienia do szukania sterownika. Co do spotkania, to nie ma problemu. W czerwcu bede w Gdansku. Numeru softu tez nie szukalem - ale moge to jeszcze zrobic.

 

A widziales to? Sciagnij ten plik pdf, tam sa uwagi na temat wspolpracy roznych telefonow z iDrivem. Jakby byly problemy z tlumaczeniem, to chetnie pomoge.

http://www.bmw.de/de/de/owners/accessories/bluetooth/recommended.html

 

Dziękuję Ci bardzo..

Otóż zacząłem się zastanawiać nad jeszcze jednym faktem..w tym PDFie do którego wysłałeś mi linka znalazłem tylko jedną opcje wyposażenia przy której działa Bluetooth (SA644) - ale dotyczy to nawigacji i radia Business, a nam cały czas chodzi o Navi Pro. Jeśli miałbyś gdzieś pod ręką wykaz wyposażenia Twojej E60 to sprawdź proszę jakie masz opcje dotyczące telefonu..

A jeżeli chodzi o spotkanie, to napisz tylko trochę wcześniej gdzie będziesz i chętnie przyjadę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale problem jest taki, że dotyczy to 9/10 E60 z telefonem w podłokietniku..

kufel co ty bredzisz chłopie ?

nie ma "telefonu w podlokietniku" - jest opcja wyposażenia ktora nazywa się:

Przygotowanie do telefonu komórkowego ze złączem Bluetooth

Oczywiście w skład tej opcji wyposażenia wchodzi adapter do telefonu znajdujacy sie w podlokietniku - adaptery sa rozne do roznych modeli telefonow i sa wymienne. Oczywiscie w adapterze nie musi znajdowac sie ZADEN telefon - nie wazne czy Nokia, Siemens czy org BMW. Adapter jest dodatkiem, ktory moze sluzyzc jako DRUGI tel w samochodzie albo poprostu - zwyczajnie jako ładowarka. I tyle w temacie.

 

9/10 samochodow BMW z łaczem bluetooth nie działa powiadasz ? to bardzo ciekawe, Ciekaw jestem co na to inzynierowie z Monachium ...

i co ma tutaj do rzeczy typ / rodzaj nawigacji ? co ma wspolnego nawigacja z zlaczem bluetooth ?

 

Ja mam navi professional i dzialaja mi takie tel jak Nokia 6630, SE K750i czy Nokia N95 (bez listy kontaktow). Na liscie sparowanych tel w moim iDrive mam obecnie 4 tel wlacznie z Siemensem w podlokietniku , dziala w pierwszej kolejnsci ten ktory jest najwyzej na liscie.

Kazde BMW E60 od 2003 roku z opcja wyposazeniowa "Przygotowanie do telefonu komórkowego ze złączem Bluetooth" poprawnie wspopracuje z telefonami ktore znajduja sie na liscie tel kompatybilnych w dokumentacji BMW.

 

Przyklady o ktorych piszesz czyli Twoj i ludzi na forum e60.net sa to po prostu przyklady ludzi, ktorych samochody maja usterke. Jesli serwis w ktorym byles nie potrafi jej zidentyfikowac czy usunac to bardzo mi przykro ale masz tylko jedno wyjscie - poszukac innego serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo..

Otóż zacząłem się zastanawiać nad jeszcze jednym faktem..w tym PDFie do którego wysłałeś mi linka znalazłem tylko jedną opcje wyposażenia przy której działa Bluetooth (SA644) - ale dotyczy to nawigacji i radia Business, a nam cały czas chodzi o Navi Pro.

 

Nie, na pierwszej stronie jest napisane, ze cala ta lista dotyczy obu nawigacji z przygotowanym zlaczem BT (Empfohlene Mobiltelefone für Handy Vorbereitung mit Bluetooth-Schnittstelle (SA 644) und Handy Vorbereitung Business mit Bluetooth-Schnittstelle1 (SA 633).

1 im Umfang Navigationssystem Professional mit integrierter Handyvorbereitung Bluetooth (SA 7SP) und Navigationssystem Business mit integrierter Handyvorbereitung Bluetooth (SA 7SN) enthalten)

 

W liscie mojego wyposazenia nie ma jakichs szczegolnych uwag dot. BT - po prostu przygotowanie pod tel. komorkowy przez zlacze BT.

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale problem jest taki, że dotyczy to 9/10 E60 z telefonem w podłokietniku..

kufel co ty bredzisz chłopie ?

nie ma "telefonu w podlokietniku" - jest opcja wyposażenia ktora nazywa się:

Przygotowanie do telefonu komórkowego ze złączem Bluetooth

Oczywiście w skład tej opcji wyposażenia wchodzi adapter do telefonu znajdujacy sie w podlokietniku - adaptery sa rozne do roznych modeli telefonow i sa wymienne. Oczywiscie w adapterze nie musi znajdowac sie ZADEN telefon - nie wazne czy Nokia, Siemens czy org BMW. Adapter jest dodatkiem, ktory moze sluzyzc jako DRUGI tel w samochodzie albo poprostu - zwyczajnie jako ładowarka. I tyle w temacie.

 

9/10 samochodow BMW z łaczem bluetooth nie działa powiadasz ? to bardzo ciekawe, Ciekaw jestem co na to inzynierowie z Monachium ...

i co ma tutaj do rzeczy typ / rodzaj nawigacji ? co ma wspolnego nawigacja z zlaczem bluetooth ?

 

Ja mam navi professional i dzialaja mi takie tel jak Nokia 6630, SE K750i czy Nokia N95 (bez listy kontaktow). Na liscie sparowanych tel w moim iDrive mam obecnie 4 tel wlacznie z Siemensem w podlokietniku , dziala w pierwszej kolejnsci ten ktory jest najwyzej na liscie.

Kazde BMW E60 od 2003 roku z opcja wyposazeniowa "Przygotowanie do telefonu komórkowego ze złączem Bluetooth" poprawnie wspopracuje z telefonami ktore znajduja sie na liscie tel kompatybilnych w dokumentacji BMW.

 

Przyklady o ktorych piszesz czyli Twoj i ludzi na forum e60.net sa to po prostu przyklady ludzi, ktorych samochody maja usterke. Jesli serwis w ktorym byles nie potrafi jej zidentyfikowac czy usunac to bardzo mi przykro ale masz tylko jedno wyjscie - poszukac innego serwisu.

 

Chłopie to Ty chyba bredzisz i nie wiesz o czym jest ten topik! Ja MAM telefon w podłokietniku fabryczny BMW. A Ty chyba mylisz przygotowanie pod komórkę (adaptery pod różne modele) z telefonem professional. Kilka postów wyżej jest zdjęcie takiego telefonu.. I problem polega na tym, że jak jest fabryczny telefon BMW i miejsce w podłokietniku na kartę SIM to w większości przypadków mimo udanej próby sparowania osobistej komórki nie można z niej korzystać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo..

Otóż zacząłem się zastanawiać nad jeszcze jednym faktem..w tym PDFie do którego wysłałeś mi linka znalazłem tylko jedną opcje wyposażenia przy której działa Bluetooth (SA644) - ale dotyczy to nawigacji i radia Business, a nam cały czas chodzi o Navi Pro.

 

Nie, na pierwszej stronie jest napisane, ze cala ta lista dotyczy obu nawigacji z przygotowanym zlaczem BT (Empfohlene Mobiltelefone für Handy Vorbereitung mit Bluetooth-Schnittstelle (SA 644) und Handy Vorbereitung Business mit Bluetooth-Schnittstelle1 (SA 633).

1 im Umfang Navigationssystem Professional mit integrierter Handyvorbereitung Bluetooth (SA 7SP) und Navigationssystem Business mit integrierter Handyvorbereitung Bluetooth (SA 7SN) enthalten)

 

W liscie mojego wyposazenia nie ma jakichs szczegolnych uwag dot. BT - po prostu przygotowanie pod tel. komorkowy przez zlacze BT.

 

Krzysztof, w takim razie może ja nie mam przygotowania pod Bluetooth?

Oto lista mojego wyposażenia:

Order options

No. Description

1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES

 

2CF LT/ALY WHL/STAR SPOKE 138 W RUNFLAT TYRE

 

205 AUTOMATIC TRANSMISSION

 

226 SPORTS SUSPENSION SETTINGS

 

248 STEERING WHEEL HEATING

 

255 SPORTS LEATHER STEERING WHEEL

 

320 MODEL DESIGNATION, DELETION

 

339 SATIN CHROME

 

354 GREEN STRIPE WINDSCREEN

 

386 ROOF RAIL

 

423 FLOOR MATS, VELOUR

 

428 WARNING TRIANGLE

 

430 INT/EXT RR VW MIRROR W AUT ANTI-DAZZLE

 

431 INTERIOR RR VW MIRROR W AUT ANTI-DAZZLE

 

438 WOOD TRIM

 

442 CUPHOLDER

 

453 ACTIVE SEAT VENTILATION, FRONT

 

456 COMFORT SEATS, ELECTRIC. ADJUSTABLE

 

502 HEADLIGHT WASHER SYSTEM

 

508 PARK DISTANCE CONTROL (PDC)

 

522 XENON LIGHT

 

534 AUTOMATIC AIR CONDITIONING

 

536 AUXILIARY HEATING

 

540 CRUISE CONTROL

 

607 TELESERVICE PREPARATION

 

638 CAR TELEPHONE PROFESSIONAL

 

663 RADIO BMW PROFESSIONAL

 

672 CD CHANGER BMW FOR 6 CDS

 

677 HIFI SYSTEM PROFESSIONAL

 

698 AREA-CODE 2

 

8SA COUNTRY SPEC. RELEASE OF NAVIGATION

 

8SB COUNTRY SPEC. RELEASE OF TELEMATIC

 

8SC COUNTRY SPEC. RELEASE OF TELESERVICE

 

8SP COP CONTROL

 

801 GERMANY VERSION

 

863 EUROPE/DEALER DIRECTORY

 

879 GERMAN/OWNERS HANDBOOK/SERVICE BOOKLET

 

 

Porównaj z Twoimi opcjami jeśli masz pod ręką..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8SP COP CONTROL

 

Nie wiem, co to jest, ale tez chce to miec :)

 

EDIT: to jest CO2 ...

 

Skad masz ta liste - z jakiegos VIN-Decodera?

 

BTW: U mnie na liscie jest tylko jedna wzmianka o telefonie: "638 Autotelefon Professional"

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
kufel99 czy udalo Ci sie rozwiazac problem z tym telefonem ?

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 5 lat później...

Cześć jestem tu nowy jakiś czas temu kupiłem e61 530d fajne e auto i super się prowadzi ale mam jak na razie dwa problemy czasem wyskakuje mi problem z poziomowamiem auta jak ktoś siedzi z tyłu (kompresor działa ponieważ go słyszę), a drugi problem jest taki iż z nie mogę połączyć telefonu przez bluetooth...

Na dole okna informacji mam bluetooth ale nie mogę go włączyć a w podłokietniku nie mam telefonu.

 

Dołączył bym zdjęcia ale nie wiem jak to zrobić z telefonu może ktoś mi podpowie?

Wielkie dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.