Skocz do zawartości

telefon w bmw e39


pilaros

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam probelm z telefonem w moim e39.auto bylo sprowadzone z wloch.telefon byl napewno czesto uzywany przez wlcha poniewaz guzik na kierownicy od odbierania rozmow jest wytarty.telefon odpala normalnie ale gdy wkladam karte no nie moze jej przeczytac.wyskakuje komunikat ;czytanie karty sim czy cos takiego.co moze byc przyczyna??

no i najwazniejsza rzecz

nie wiem CZEMU NIE DZIALA PODSWIETLANIE W TYM TELEFONIE(MOZE KTOS WIE JAK JE WLACZYC),czasami jak wlaczam telefon yo na chwile wlacza sie cale podswietlanie telefonu ale za chwile znika.moze trzeba miec aktywna karte sim i wtedy mozna wlasczyc podswietlanie w menu??

prosze o rade i z gory dziekuje

pozdrawiam :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

najbardziej chodzi mi o to zeby wklaczyc to podswietlanie poniewaz swietnie wyglada w nocy.czy w e39 jak nie ma karty wlozonej to podswietlanie powinno sie palic???

czytalem tez na forum ze karte mozna wlozyc do puszki sterujacej telefonem ktora znajduje sie w bagazniku,ale gdzie tam ta karte sie wklada?

pozdrawiam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Jak kupiłem swoje e38 to też myślałem że to kolejny gadżet który będzie tylko fajnie wyglądał bo jak wkładałem kartę w gniazdo pod słuchawką to wyświetlał " krte prufen" dopóki nie wyniuchałem że w centralce (u mnie w bagażniku z lewej strony) jest dziura na kartę zapodałem tam kartę i telefon śmiga jak ta lala :cool2: Co prawda jest to chyba Motorola z 97roku i dzwoni jak budka telefoniczna ale działa i pogadać się da :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem swoje e38 to też myślałem że to kolejny gadżet który będzie tylko fajnie wyglądał bo jak wkładałem kartę w gniazdo pod słuchawką to wyświetlał " krte prufen" dopóki nie wyniuchałem że w centralce (u mnie w bagażniku z lewej strony) jest dziura na kartę zapodałem tam kartę i telefon śmiga jak ta lala :cool2: Co prawda jest to chyba Motorola z 97roku i dzwoni jak budka telefoniczna ale działa i pogadać się da :cool2:

 

 

a powiedz mi czy musiales ten modol w bagazniku odkrecic ?? czy karta wchodzi bez odkrecania ?? sam patrzalem tam i jakos nie zauwazylem ?

Everyday I’m hustlin'

http://i53.tinypic.com/28tfl1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodzi od tyłu tej czarnej skrzyneczki nad zmieniarką. nie trzeba nic wykrecac. tylko pamietajcie tym złotkiem do dołu. ja osobiscie walczyłem z tym telefonem ponad miesiąc. zmiany kart itd itp. czytnik pod słuchawka działał tylko z simplusem.... ale problem rozwiązał się dzięki wam, bo nie wiedziałem że można wsadzić kartę bezpośrednio do centralki... problem się rozwiązał dzisiaj, wsadziłem kartę do centralki i śmiga.!:)

a co do podświetlania to u mnie w e39 świeci non stop a w e38 tylko jak wyciągnę słuchawkę z uchwytu.. nie wiem czemu tak ale dla mnie bez różnicy..

pozdrawiam.

Tylko dla serii 7 www.7er.pl!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w e39 jest tel bezprzewodowy w podlokietniku.

 

Karte sie wklada w podlokietnik ale tą duza karte wielkosci dowodu osobistego. Wszytsko dziala jak nalezy. Fon dziala z pozycji panelu radia oraz kierownicy ( wielofunkcyjna) i sluchawki ale bardzo maly zasieg od auta.

 

Swieci w momemcie gy jest wlaczony zaplon i swiatła minimum postojowe . W nocy super efekt.

 

Jakby ktos mial jakies pytania pytac. Chetnie odpowiem dokladniej.

Everyday I’m hustlin'

http://i53.tinypic.com/28tfl1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlozylem karte do centralki w bagazniku i wszystko jest ok.telefon dziala super ale nie swieci sie podswietlanie.nieraz jak wlaczam telefon to na chwile wlaczy sie podswietlanie ale zaraz znika nie wiem czemu.

moze ktos wie dlacego nie swieci sie caly czas??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlozylem karte do centralki w bagazniku i wszystko jest ok.telefon dziala super ale nie swieci sie podswietlanie.nieraz jak wlaczam telefon to na chwile wlaczy sie podswietlanie ale zaraz znika nie wiem czemu.

moze ktos wie dlacego nie swieci sie caly czas??

pozdrawiam

 

 

musi byc zaplon i swiatla min postojowe ! sprobuj tak

Everyday I’m hustlin'

http://i53.tinypic.com/28tfl1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Czytalem wasze wypowiedzi na temat centralki od telefonu. Mam e39 z97roku z wloch zadna karta mi niedziala po wlozeniu do czytnika w podlokietniku. ZAZNACZAM ze mam wersje TOURING i za cholere nieznalazlem zadnej centralki w bagazniku (wywalilem wykladziny , plastiki , zmieniarke itp I NIC) Moze ktos zrobilby fotke w ktorym to jest dokladnie miejscu . A propo podswietlenia u mnie dziala caly czas jak wlaczswiatla. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAZNACZAM ze mam wersje TOURING i za cholere nieznalazlem zadnej centralki w bagazniku (wywalilem wykladziny , plastiki , zmieniarke itp I NIC)

 

Witam !

Też mam e39 touring z 97 roku. Zzwierz, musisz otworzyc w bagażniku lewy boczek ( tam gdziejest najcześciej zmieniarka CD i patrząc trochę z dołu zobaczysz czarne pudełko siedzące na lewym tylnym nadkolu.

Miejsce na karte jest bardzo niepozorne, wygląda jak troche za duża szczelina w obudowie tego pudełka.

 

Ja mam natomiast pytanie do bardziej zaawansowanych , czy telefon pokładowy będzie mogł działać w samochodzie wyposażonym w MID czy też może radio (BUSINESS RDS) bez przycisku TEL ?

W kierownicy jest przycisk ze słuchawką , ale niestety nie działa.

Telefon się nie podswietla, kilka razy włączył sie na chwilę ale pokazał mi tylko info BAD HANDSET, po wizycie w servisie BMW zamilkł na amen.

Sama słuchawka jest 100% sprawna , sprawdzałem w innym aucie

pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

Witam.

Zaistniał problem z telefonem.

Telefon fabryczny,żadnych przeróbek. Działał bez zarzutów.od mniej więcej tygodnia zaprzestał logowania w sieci.(karta sprawna, aktywna,sprawdzona)

Zarówno automatycznie jak i ręcznie nie da się zarejestrować w sieci.

Około 3 minuty wyświetla komunikat "WYSZUKUJE" po czym widnieje tylko symbol antenki bez kresek sygnału.

Dodatkowo dodam, że telefon od razu włączał się po przekręceniu kluczyka(teraz nie włącza się-trzeba go włączyć paluchem) i po wyłączeniu samochodu wyłączał się automatycznie po ok 5 minutach.

Ostatnio udało mu się włączyć automatycznie po kluczyku ale już się nie wyłączył. Przez 8 godzin był "włączony"bez zasięgu i zeżarł mmi całą 110Ah baterię.

Może ktoś wie gdzie szukać problemu?


Dodam jeszcze bo może to będzie istotne. Wyjmowałem z bagażnika tuner(radio) do lutowania zimnych gdyż przestawało grać pod wpływem drgań. Nie wiążę specjalnie tych obu sytuacji ale także nie wykluczam powiązania.

Do tunera wchodzą dwie wtyczki-antenowa---radio i telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.