Skocz do zawartości

E46 telefon i Business CD audio


woj

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

zostałem szczęśliwym (mam nadzieję) posiadaczem E46 320CI, samochód jest w M-pakiecie, na kierownicy są również 2 przyciski do sterowania telefonem, ale telefonu nie ma, czy ktos może mi powiedzieć jak sprawdzić, czy jest możliwość podłączenia zestawu tel., tak żeby te przyciski działały? czy jest jakakolwiek instalacja związana z telefonem w samochodzie?

 

następne pytanie dotyczy audio, nie mam instrukcji do radia i nie mogę namierzyć w sieci, a chciałbym wiedzieć co oznaczają różne funkcje w menu, które pojawia się po przytrzymaniu przycisku "man".

 

Pozdrawiam

 

Woj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A masz antenę na dachu ? taki mały bacik :mrgreen: telefon ,miejsce na niego jest pod podłokietnikiem a 'puszka' pod tapicerką z boku po stronie kierowcy przy tylnym światełku , w bagażniku - jeżeli tych rzeczy nie masz to po prostu nie masz mozliwości i go nie było , może taka tylko kierownica ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja kupilem swoj samochod i mam telefon siemens nie orginaly podlaczony pod lokietnikiem w miejscu gdzie powinien byc orginalny i jest podpiety pod radio business cd jak dzwoni lub odwrotnie to radio sie wycisza i na wyswietlaczu jest napic PHONE. Niestety nie mam kierownicy z przyciskami.

 

wydaje mi sie ze jezeli nie masz kolego telefonu ani sladu po nim to kierownica bya zmieniona bo chyba nie zrobili by sobie kierownicy z przyciskami do telefonu od tak sobie, no chyba ze kierownica obsluguje jeszcze np. tempomat lub jeszcze cos innego

Tomik GD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownica raczej nie była zmieniona, bo cała reszta przycisków działa (regulacja głośności, przełączanie stacji, tempomat). ale w związku z tym mam kolejne pytanie, czy da się do radia "Business CD" podłączyć jakiś zewnętrzny zestaw telefoniczny? np. Nokii albo Parrot, tak, żeby wyciszał radio i przełączał dźwięk na głośniki? radio jest z przyciskiem CD, nie MAN.

 

Następne pytanie dotyczące radia: czy da się do niego podłączyć zewnętrzny wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Następne pytanie dotyczące radia: czy da się do niego podłączyć zewnętrzny wzmacniacz?

 

Da sie. :search:

 

zostałem szczęśliwym (mam nadzieję) posiadaczem E46 320CI, samochód jest w M-pakiecie, na kierownicy są również 2 przyciski do sterowania telefonem, ale telefonu nie ma, czy ktos może mi powiedzieć jak sprawdzić, czy jest możliwość podłączenia zestawu tel., tak żeby te przyciski działały? czy jest jakakolwiek instalacja związana z telefonem w samochodzie?

 

Sprawdz czy masz instalacje telefonu w samochodzie. Po otwarciu klapy bagaznika, na jej brzegu powinienes znalezc okrakle plastikowe kolka informujace o tym w jakiego rodzaju instalacje fabrycznie samochod jest wyposazony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz antenę na dachu ? taki mały bacik :mrgreen: telefon ,miejsce na niego jest pod podłokietnikiem a 'puszka' pod tapicerką z boku po stronie kierowcy przy tylnym światełku , w bagażniku - jeżeli tych rzeczy nie masz to po prostu nie masz mozliwości i go nie było , może taka tylko kierownica ?

 

Akurat nie zawsze swiadczy to o instalacji telefonu komorkowego.

W modelach powyzej roku 2000 anteny na dachu brak jednak instalacja telefonu istnieje. :) Antena telefonu moze rowniez znajdowac sie w tylniej szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie ze sie da. Szukaj na google i zagranicznych forach o BMW.

Tak na szybko http://www.bimmernav.com/BMW_E46_Bluetooth_Installation_Instructions.html

Dzięki za ten link. Tam jest instrukcja obsługi, przeczytałem i uruchomiłem wreszcie swój telefon - od dwóch tygodni próbowałem tego bezskutecznie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mam kolejne pytanie, czy da się do radia "Business CD" podłączyć jakiś zewnętrzny zestaw telefoniczny? np. Nokii albo Parrot, tak, żeby wyciszał radio i przełączał dźwięk na głośniki? radio jest z przyciskiem CD, nie MAN.

 

 

tak da sie poniewaz ja mam podlaczony zestaw siemens taki stary i wszystko dziala jak orginalny zestaw

Tomik GD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była dyskusja o tym na forum - poszukaj. Było w tym dziale, chyba jakoś na jesień ;)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Uruchomiełm (dzięki forum) bluetooth w e46, działał miesiąc i odmówił współpracy. Telefon widzi samochód, samochód normalnie melduje telefon, ale zadzwonić się już nie da. Wcześniej działało włączanie systemu z kierownicy i była książka tel. na wyświeltaczu radia. Teraz, tylko 5-10 s po włączeniu zapłonu, pojawia się jeden, ten sam, numer telefonu, ale też nie da się na niego zadzwonić. Diagnoza jest taka, że coś w elektronice zdechło, pytanie więc czy ktoś przypadkiem nie wie, gdzie to naprawić.

Pozdrawiam

GR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Panowie jesli mamy przycisk odbierania na kierownicy w zadnym wypadku nie moze to świadczyć ze kierownica była wymieniana(o ile działają inne przyciski np podgłaszania radia) gdyż bmw wprowadzało te kierownice bez wględu na to czy ma ktos md telefonu czy nie. Aby pokazalo się menu telefonu na wyświetlaczu musisz mieć odpowiedni mod telefoniczny. Ja posiadam jeszcze mod pod motorole V50 chyba + startyw wbudowywany obok hamluca ręcznego z tym ze nie mam juz instalacji do niego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie zkupiłem BMW znalazłem dziwną instalację do telefonu założona w Niemczech. Po nitce do kłębka i znalazłem centralkę system nazywa się Audio 2000. Dokupiłem moduł do Bluetooht do tego zestawu oczywiście w Niemczech bo u nas tego się nie uświadczy. I teraz tak: zestaw działa, ścisza radio, wyświetla na wyświetlaczu radia napis phone (radio Business CD) ale nie wiem jak połączyc go z przyciskami na kierownicy. Znalazłem również w ściance bagażnika moduł wiem że ma on coś wspólnego z telefonem (BMW AG 6906071-02) ale nie wiem co dokładnie.

Proszę o pomoc gdzie i jak znajdę przewody do sterowania telefonem z kierownicy i co to jest ten moduł oraz jak i czy to wszystko razem sę łączy.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Piotr :modlitwa: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Podłączę się do tematu. Mam BMW E46 320d 136km 1998r sedan przed liftem. Radio Buisness CD i przyciski telefonu na kierownicy.

 

Przejrzałem link podany na forum:

 

http://www.bimmernav.com/BMW_E46_Bluetooth_Installation_Instructions.html

 

Czy ktoś z was doszedł i wie jak podłączyć do tego jakiś moduł bluetooth żeby to działało jak należy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Założyłem kierownice z e39 miała ona przycisk ze strzałkami gdy to wcisnąłem okazało się że z kierownicy mogę włączyć i wyłączyć cyrkulację powietrza. Na tej z e46 nie mam takiej opcji na kierownicy. Idzie przerobić przycisk np od tel tak żeby załączał cyrkulację?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.