Skocz do zawartości

[E46] Bluetooth i nowszy telefon


gonek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam rozwiązania mojego problemu.

Mam E46 z Bluetooth z którego byłem bardzo zadowolony do czasu... zmiany telefonu.

Na początku miałem HTC Wilfire S który bezproblemowo sparowałem i działał bardzo fajnie z bluetooth w aucie.

Niestety zmieniłem telefon na Panasonica eluge z nowszym systemem bluetooth i mam problem.

Już samo sparowanie telefonu było problemem. A teraz bluetooth z telefonu widzi to z auta tylko przez kilka sekund i rozłącza sie, nie moge takze dzwonić ani odbierać telefonu :cry:

Czy jest mozliwość wgrania nowszego oprogramowania do centralki w aucie?? Wiecei może gdzie można to zrobić?

A może jest jakiś sposób na zmiane bluetooth na starsze w telefonie na androidzie??

Jestem bardzo zadowolony z tego telefonu, ale chciałbym także móc odbierać połączenia w aucie.

Czekam na jakieś sugestie, podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

gonek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam taki sam problem... Mój LG G2 łączy się z bluetooth auta, ściągnął książkę (prawie 300 kontaktów) i gdy chce zadzwonić to na telefonie łączy, ale tak jakby rozłącza bluetooth i można rozmawiać tylko przez LG, a gdy ktoś do mnie dzwoni to bluetooth w ogóle nie reaguje... :( Jak u kolegi mam wrażenie że bluetooth na chwilę łączy i rozłącza. I tak w kółko że jest bez użyteczny tak naprawdę... :( Mam navi mono.

 

wysłane z LG G2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Dwa tygodnie temu kupiłem nowy telefon (Lumia 925) i miałem dokładnie ten sam problem. Parowanie poszło bez przeszkód, książka adresów się załadowała, ale za pierwszym razem nie udało mi się połączyć. Komputer w samochodzie się zwiesił. Spróbowałem jeszcze raz i się udało. Ale tylko ten jeden raz. To mi dało do myślenia, że jednak działa, ale coś mu przeszkadza. Na początku myślałem, że to może być wina BT 4.0, ale po pogrzebaniu w googlach przypomniała mi się podstawowa zasada w informatyce: jak coś nie działa to wyłączyć i włączyć jeszcze raz. Na forach sugerowano, żeby zresetować moduł BT odłączając akumulator na jakiś czas (parę minut?), ale to dość drastyczne rozwiązanie. Zacząłem od wyczyszczenia listy sparowanych telefonów. Potem podłączyłem mój nowy telefon i voila. Teraz wszystko działa... Jest tylko jedno "ale": Żeby się prawidłowo podłączyć muszę najpierw włączyć BT w samochodzie a dopiero potem w telefonie. W przeciwnym razie dzieje się to co już wszyscy znacie. Nie jest to może zbyt komfortowa sytuacja, ale zawsze coś. Mam nadzieję, że to rozwiązanie sprawdzi się i u Was. Pozdrawiam.

 

Teraz jak się tak zastanowię to dochodzę do wniosku, że czyszczenie listy sparowanych telefonów nie jest niezbędne. Po prostu trzeba włączyć najpierw samochód, a potem BT w telefonie i tyle. To pierwsze połączenie u mnie mogło być przypadkowe. Wyłączyłem BT w telefonie, odwiesiłem komputer i włączyłem BT. Tylko nie zauważyłem zasady :-) Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja już wszystko co dało się to zrobiłem i nadal to samo jest ;/ telefon rozłącza się z systemem głośnomówiącym w samochodzie ;/ (Samsung Note 3)

Jest połączony i za chwilę go rozłącza, jak wezmę w opcjach w telefonie by połączył się znowu z systemem głośnomówiącym to kilka sek jest ok i znowu się rozłącza ;/

Czy wgranie nowego softu by pomogło do modułu bluetooth o ile taki jest i czy da się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
hej. chcialem zapytać czy problem parowania LG G2 z bt bmw e46 został w jakiś cudowny sposób rozwiązany bo i mnie to dopadlo :/ djacie znać proszę. własciwie nie ma co opisywać problemu bo już został opisany :) jedno jest pewne parowanie wyszło mi dwa raze i wszystko było ok do momentu wyłączenia samochodu. ponownie już się nie łączył co ciekawe cała książka obecna na wyświetlaczu auta. bt się łaczy i zaraz rozłącza i tak w kólko. coś ktos w tym temacie ??!! bo już mi ręce opadają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dołączam się do pytania. U mnie objaw jest podobny z tym, że dodatkowo rozłącza mi sieć GSM, tak, jakby gubił całkowicie zasięg.

Ktoś miał podobnie ?

Ewentualnie może to być problem mojego telefonu, nieszczęsne GoClever Insignia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Również dołączam się do wątku, otóż kupiłem nowy telefon samsung galaxy trend 2 wszystko się ładnie sparowało telefon jest widoczny na wyświetlaczu i tyle dobrego. Nie zaimportowała się książka adresowa telefonu oraz nie mogę wykonywać połączeń ani odbierać. Podobno w tych zestawach nie można uaktualnić softu. Tylko ewentualnie zakup nowszego modułu. Może coś koledzy zaradzą? Zastanwiam sie nad zakupem tego modułu, montował go ktoś?

http://car-tronic.pl/dension-gateway-pro-bt-bmw-40-pin-auxusbipodid3bt-p4288.html

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy, a mi z s3 mini i s5 działa bez żadnego problemu.

Bluetooth ULC oryginał w aucie z 2004 r.

 

Gdzieś czytałem, że sparowane mogą być 4 telefony, ale tylko 1 podłączony.

 

Instrukcje:

http://www.bmwsections.com/docs/coms/

 

PS. czy fon ma oryginalny firmware? w s2 miałem nieoryginalny (modyfikowany i rozłączało)!

Edytowane przez marcineddie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam, sorki za odgrzebanie, ale...

 

Mam w e46 zestaw bluetooth i połączonego z nim iphone 4s, w momencie nawiązywania przeze mnie połączenia aż do momentu usłyszenia głosu słyszę dźwięki podobne do dźwięków łączenia się z internetem przez TP telefon tak jak to kiedyś było, takie dziwne zakłócenia. Występuje to wtedy, gdy nie słucham akurat muzyki, podczas słuchania muzyki i wybierania numeru problem nie istnieje.

Czy ktoś miał podobne objawy?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Rozwiązałem problem :)

Po pół roku znów zacząłem myśleć o tym zestawie głośnomówiącym i pomyślałem, że tak stary system

może być upośledzony jeśli ma do obsługi więcej jak jeden telefonik.

Wykasujcie poprzednie telefony.

1. Przycisk w konsoli środkowej od telefoniku trzymasz

2. stacyjka w pozycję 1

3. trzymasz 3 sekundy, puszczasz, jest BT kupplung

4. znów środkowy przycisk na 10 sekund tym razem, aż zacznie pikać

5. gdy pika puszczasz i stacyjka na pozycję 0, wyjmujesz kluczyk. poprzednie urządzenia usunięte

6. parujesz telefon i cieszysz się ze swojego zestawu bluetooth

 

Mam nadzieję że pomogłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Rozwiązałem problem :)

Po pół roku znów zacząłem myśleć o tym zestawie głośnomówiącym i pomyślałem, że tak stary system

może być upośledzony jeśli ma do obsługi więcej jak jeden telefonik.

Wykasujcie poprzednie telefony.

1. Przycisk w konsoli środkowej od telefoniku trzymasz

2. stacyjka w pozycję 1

3. trzymasz 3 sekundy, puszczasz, jest BT kupplung

4. znów środkowy przycisk na 10 sekund tym razem, aż zacznie pikać

5. gdy pika puszczasz i stacyjka na pozycję 0, wyjmujesz kluczyk. poprzednie urządzenia usunięte

6. parujesz telefon i cieszysz się ze swojego zestawu bluetooth

 

Mam nadzieję że pomogłem ;)

 

Hej pomogło to komuś ? a co jeśli nie mam środkowego przycisku i modułu z telefonem ? Bluetooth jest i rozłącza się podczas połączenia :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie pomogło. Resetowałem nawet moduł Bluetooth odłączając go przy włączonym zapłonie.

Tak polecił mi zrobić gościu który naprawił mi nawigację.

Moim zdaniem bluetooth w naszych Bmkach nie łączy sie z smartfonami z nowszą wersją Bluetooth.

Ja testowałem kilka telefonów i do tej pory współpracuje u mnie tylko z HTC Wildfire S.

Pytałem w kilku firmach zajmujących sie programowaniem takich modułów, ale nikt nie robi upgarde tych modułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam powyższy problem łączy sie z telefonem, ale nie przerzuca książki, a jak z tel wybiore rozmówcę to on mnie nie słyszy. Pierwszy raz jak sie laczylem, wszystko pięknie działało po jakimś czasie stwierdził ze mu sie widocznie nie podoba mój tel i do widzenia. Znalazłem w ofercie firmy Car Connect aktualizacje modułu bluetooth.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób pytało mnie jaki mam moduł, że mi działa S3, S4, S5, pobiera książkę i sms'y oraz mam sterowanie głosem, dlatego wklejam info modułu (dodam, że był już w aucie):

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/93930aaebb39.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/9f22a6ffd738.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Rozwiązałem problem :)

Po pół roku znów zacząłem myśleć o tym zestawie głośnomówiącym i pomyślałem, że tak stary system

może być upośledzony jeśli ma do obsługi więcej jak jeden telefonik.

Wykasujcie poprzednie telefony.

1. Przycisk w konsoli środkowej od telefoniku trzymasz

2. stacyjka w pozycję 1

3. trzymasz 3 sekundy, puszczasz, jest BT kupplung

4. znów środkowy przycisk na 10 sekund tym razem, aż zacznie pikać

5. gdy pika puszczasz i stacyjka na pozycję 0, wyjmujesz kluczyk. poprzednie urządzenia usunięte

6. parujesz telefon i cieszysz się ze swojego zestawu bluetooth

 

Mam nadzieję że pomogłem ;)

Spróbuję to u siebie zrobić ale podejrzewam, że mi nie pomoże. U mnie problem ten pojawił się jak miałem parę lat temu Samsunga Galaxy S2 - chodził z tym BT w aucie pięknie. Wystarczyło, że miałem BT w fonie włączonego, wsiadałem do auta, odpalałem silnik i wszystko się łączyło i działało bez najmniejszego problemu. Problem pojawił się po aktualizacji ANDROIDA. Z tego co wyczytałem to od którejś tam wersji system ten nie wspiera tzw SIM Access Remote - czyli zdalnego dostępu do karty SIM. Potem miałem Galaxy S4 i też nie działało. Miesiąc temu zmieniłem fona na Galaxy S7 i dalej to samo - paruje się z autem bez wiekszych problemów, książka telefoniczna pojawia się na MIDzie, nawet mogę wybrać numer telefonu przez odpowiedni przycisk w MIDzie i naciśnięcie przycisku do wybierania połączenia - telefon zaczyna wybierać dany numer ale po kilku sekundach rozłącza się i nie reaguje na przyciski MIDa a dźwięk rozmowy słychać jedynie w telefonie (nie idzie ona na nagłośnienie w aucie).

Spróbuję jednak wyczyścić listę sparowanych telefonów - a nóż coś pomoże...

Pzdr.

 

EDIT:

Tu jeszcze ktoś wrzuca sposób, który ponoć pomaga ale trzeba wyedytować jakeis wpisy w rejestrach modułu BT w fonie - trzeba do tego zROOTować telefon.

 

https://forum.xda-developers.com/android/help/qa-lollipop-bmw-e46-carkit-bluetooth-t3045523

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Zależy jaki smartfon. Też czytam jak mam mój połączyć (htc one m9) i wymiana modułu ulf na przynajmniej 8-9 generację jest nieopłacalna i prawie nie do zdobycia, ceny ok. 300 funtów. Jest sposób taki że lepiej zrootować telefon i softem się pobawić. A dokładniej w katalogu bluetoth jest tzw. czarna lista na której jest zestaw głośnomówiący bmw. Link do wątku na xda jest wyżej i tutaj: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=154016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wszystko podłączyłem moduł ULF (chyba szóstej generacji) do E46. Po podłączeniu radio przestało dzialać a INPA nie widzi wogóle tego modułu. Co to znaczy? Nie ta generacja modułu? Czy może moduł ULF uszkodzony?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz opisze problem. Może ktoś się zlituje i odpowie na wątpliwości. Miałem w samochodzie telefon bezprzewodowy, w bagażniku za tapicerką był moduł bit II, radio navi widescreen 16/9. Wziąłem ten moduł i w te miejsce podłączyłem kupiony na allegro ulf VII-ej generacji. Po przekręceniu kluczyka radio się nie uruchomiło. Inpa w ogóle nie widzi tego bluetooth. NCS również przy czym mogłem się tylko połączyć że sterownikiem KMB (wcześniej jeszcze mogłem z EWS). Jak odłączyłem ulf to radio zaczęło działać. I moje pytania:

Czy zamontowany moduł może być uszkodzony, czy jest "zbyt" nowy do mojego auta?

Czy kabel od modułu bit 2 jest taki sam jak do modułu ulf?

Czy może radio nie pasuje do tego modułu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.