Skocz do zawartości

telefon w X5 2002 (przedlift)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Odświeżam temat. Może tutaj ktoś w końcu się odezwie.

 

Szybkie pytanko. Może ktoś z Was zna odpowiedź. Czy jeśli w samochodzie jest telefon z słuchawką bezprzewodową - S630A AUTOTELEFON MIT SCHNURLOSEM HOERER Telefon samoch. z słuchawką bezprzewodową (dokładnie tak oznaczony) - to powinien być też bluetooth żeby można sparować auto z komórką? Po rozkodowaniu VIN-u nic o bluetooth w wyposażeniu nie piszą. Chodzi mi oczywiście o X5 E53.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balszoje spasiba pitong... ;) To teraz jeszcze bym prosił o podpowiedzenie jak sprawdzić BT. Jeśli nie ma przycisku do parowania w podłokietniku to można to zrobić jakoś inaczej?

Czy ten przycisk w różnych autach może znajdować się gdzieś indziej?

Czy można coś podziałać podpinając się kompem?

Czy ewentualnie zostaje tylko montaż nieoryginalnej instalacji BT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma przycisku do parowania w podłokietniku to...

to nie ma BT i tyle w tym temacie.

był albo telefon (siemens, nokia i inne) albo BT albo nie było wogóle tych rzeczy. Dwie na raz NIE dadzą rady współpracować.

ogarnięty monter bmw ogarnie ci temat, tzn wywali telefon i moduł (chyba ulf), zamontuje moduł BT (ważne by na module była naklejka z PINen modułu, potrzebnym do sparowania go z telefonem), zakoduje wszystko i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zmienic modul telefonu ja mialem bit2 ze sluchawka bezprzewodowa i wstawilem ulf. TRZEBA ZMIENIC KABLE W KOSTCE, NIE WYSTARCZY ZAMIENIC MODULOW. Potem sparowac przez inpe i dziala wszystko wlacznie z ksiazka. Mam sparowany Galaxy Note. Jak pozamieniac kable potrzebne jest tylko kilka 9 chyba reszte mozna poucinac jest na forum.

 

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bmwcarx.com/web/DocumentosBMW/BT_E46_de%20serie%20.gif

a tu jest calutki manual ale niestety po hiszpansku, schematy sa czytelne i na bazie tego zrobilem i dziala.

http://www.bmwcarx.com/web/DocumentosBMW/BT_39_DSP__raiden.pdf

najwazniejszy jest schemat na dole 4 tej strony, kolory kabli mialem inne ale dziala.

Niemam przycisku do parowania telefonu, sparowalem przez inpa, do odbierania i dzwonienia dzialaja buzka na kierownicy i telefon na nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Panowie,nie chcąc zakładać nowego wątku napiszę w tym.

W opcjach samochodu miałem Motorolę V50 (opcja S632) ,zmieniłem uchwyt telefonu na ten z buźką,dołożyłem moduł ULF z 2004r do bagażnika oraz antenę bluetooth.Podpiąłem to wszystko zgodnie z instrukcją z bimmernav oraz sprawdziłem zgodność z insrukcją montażu bluetooth dla E53 dostępną w PDF-ie.

Na monitorze wyświetliło mi "Telephone" i po wejściu pojawia się napis "activate phone" lub "active phone" (nie pamiętam dokładnie :oops: ) i nic się nie dzieje.Żadna dioda na monitorze się nie świeci.Próbowałem wielu sposobów:przytrzymywałem przycisk,włączałem stacyjkę na poz 1 itd.

Podpiąłem pod INPĘ-widzi bluetooth.Klikam w INPIE "BT Search" i na monitorze zaczynają migać trzy diody i wyświetla się informacja bletooth parring.Jednak po wyłączeniu zapłonu wszystko wraca do stanu początkowego i znów jest info "activate phone" a nie "bluetooth paring" i tak wkoło.

Co może być tego przyczyną? Możliwe,że coś zostało źle podpięte?

Cała wiązka instalacji była w samochodzie.Mikrofon,kostka 54 pin w bagazniku po stronie lewej też itd.

 

Czy wiecie od czego są te kostki?

abfebb8ea4007914med.jpg

 

58977d4275a42296med.jpg

 

2486dce92248deb1med.jpg

 

e648594ac1462e00med.jpg

 

Przewody "biegną " gdzieś pod drążek zmiany biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.