• Reklama

Montaż CB - macie jakieś rozwiazanie

Moderator: trzastek

Re: Montaż CB - macie jakieś rozwiazanie

Postprzez Peszko » 24 Sty 2011 16:37

klagosz napisał:Z racji że przed sprzedażą zrobiłem parę fotek to pokaże ci na przykladzie mojego byłego samochodu jak pomontowałem:
- modele CB radia i anteny widoczne na zdjęciu
- całośc bardzo fajnie odbierała
- CB radio faktycznie tez podkleiłem bo z tunelu zaczęła schodziś lakier
- kable pochowane a radio podłączone zlutowaniem kabla do zapalniczki
- antene bez niczego można bylo schować do bagażnika (nienawidze dwu-metrowych BAT-ów)
- antena raz mi tylko spadla powyżej 220km/h potem jak widać na fotce nakleiłem specyjalną podkładkę antypoślizgową która dodatkowo chroni lakier

Teraz mam problem w swojej e92 bo tam nie ma miejsca na wcisnięcie pomiędzy fotel a tunel i radio chyba zamontuje pod fotelem kierowcy.
Nienawidze jak mi coś sie pląta po aucie i musi być wszytko pochowane na TIP-TOP.

Wygląda to bardzo estetycznie:), zasilanie wprowadziłeś do środka podłokietnika? rozumiem że trzeba go zdemontować by wprowadzić kabel? a gdzie umieściłeś gruszkę jak przeprowadziłeś na druga stronę?
Jeszcze jedno czy umieszczone w ten sposób radio blokuje fotel przy przesuwaniu oraz czy nie pogarsza to odsłuchu, bo głośnik dotyka skóry/tapicerki, nie tłumi go?
Awatar użytkownika
Peszko

Dołączenie: 31 Maj 2010 21:40
Miejscowość: Śląskie
Moje BMW: E90 318d '07 160ps 360Nm - Było

Postprzez klagosz » 24 Sty 2011 17:09

Zasilanie podpiąłem pod zapalniczkę znajdującą się pod sterowniem klimatyzacją - zlutowanie kabli.
Żeby się tam dostać trzeba ściągnąć listwę ozdobną z tunelu środkowego i potem przeciągasz wtyczkę radia pod bocznym plastikiem tunelu. Reszte widocznego kabla/kabli chowałem też pod tunel albo obklejałem czarną taśmą izolacyjną żeby nie było widocznego czerwonego kabla od radia.
Gruszke wkładałem koło radia widać ją na drugiej fotce.
W trasie jak jechałem sam to kładłem ją na fotel pasażera.
Kabel od anteny pochowałem kolejno od CB-radia: pod tunel środkowy, kanapę i tapicerkę bagażnika.
Z głośnością nie było żadnego problemu więc nie montowałem żadnego dodatkowego głośnika.
Co do przesuwania fotelu w e90 nie było problemu ale minimalnie zawsze radio się przesuwało więc podkleiłem takimi mini gąbeczkami, które wykorzystuje się do wygłuszania drzwiczek mebli.
Awatar użytkownika
klagosz

Dołączenie: 07 Lip 2009 22:13
Miejscowość: Małopolska
Moje BMW: Były klekoty od 118d do 335d,
M3 E92, C63 AMG obecnie F10 E.X3,X5

Postprzez 2_B » 24 Sty 2011 19:01

w e90 mam troche inny patent niz koledzy, ale trzeba sie do niego przyzwyczaic.
Radio (odwrócone do "góry nogami" a tak naprawde do góry głośnikiem) instaluje na końcu tunelu środkowego. Tzn tam gdzie jest popielniczka i nawiewy dla pasażeów z tyłu. radio delikatnie zapieram o końcówke tunelu z jednej strony a o siedzisko tylnej kanapy z drugiej. pokrętłą kieruje w strone pasażera, by było łatwiej nimi maniupulować. kabel od zasilania wpinam w tylnie gniazdko od zapalniczki, a gruszke wrzucam na tunel środkowy. Kabel antenowy do bagarznika i antenka na klape. jak z radia nie korzystam to gruszka ląduje w siatce za fotelem pasażera. nic nie lata. jak ktoś wsiada na tył to nie przeszkadza tylko do samej obsługi radia trzeba się przyzwyczaic. instaluje tak już od kilku lat w kilku samochodach i się przyzwyczaiłem.
2_B

Dołączenie: 06 Lut 2009 22:21
Miejscowość: Warszawa
Moje BMW: Było E30, E34, E39, E46, E53, E90
Jest F85

Postprzez TURBEX » 25 Sty 2011 22:52

Z racji tego iz zawodowo zajmuje sie sprzedaza i montazem elektronicznych akcesoriow samochodowych w tym cb proponuje:
RADIO ALBRECHT AE6890 w ktorym oddzielnie jest panel z podswietleniem a odzielnie radio, radio montujemy pod fotelem kierowcy, panel (sterowanie) natomiast mozna umiescic w popielniczce jezeli ktos nie uzywa, co daje nam taki plus iz kiedy nie trzeba uzywac radia nie widac i nie kusi zlodziei, natomiast jezeli trzeba wystarczy otworzyc popieliczke,
drugie estetyczne rozwiazanie to jest radio:
ALAN 42 PLUS MULTI , cale radio mieszczace sie w gruszce, ktore mozna schowac w podlokietnik, ewentualnie schowek
trzecia propozycja łądnie komponujaca sie z podswietleniem BMW:
PRESIDENT np JOHNNY III ASC i wowczas na rzepu montażowe klejace albo do boku konsoli srodkowej, albo pod deske rozdzielcza, w przypadku rezygnacji lub sprzedazy nie pozostawia zadnych dziur i sladow
z antenek proponuje cos krotkiego:
PIRAT 62cm dunska antena helikalna z bardzo mocnym magnesem
PRESIDENT MISSOURI + wymiana magnesu na mocniejszy, standard potrafi zwiac juz powyzej 150km/h i mijaniu sie np z TIRem
SIRIO TURBO 800 + magnes
SIRIO OMEGA 27 MAG
, ewentualnie z przykrecanych na uchwyt:
SIRIO OMEGA 27
SIRIO TURBO 800
SIRIO T3-27
SIRIO SG-CB1000
+uchwyt na rant, trzeba tylko bardzo dokladnie i precyzyjnie zamontowac aby nie uszkodzic klapy, jedna z czasem i tak powstanie odbarwienie itp. Dłuższych antenek nie proponuje na uchwyt gdyz zawsze antenka delikatnie pracuje i moze stwarzac wieksze opory, nie mowiac juz o fakcie ewentualnego zaczepienia o cos co skutkuje wygieciem rantu klapy, ewentualnie zdarciem lakieru. Jezeli ktos potrzebuje porady, lub sprzetu w hurtowej cenie zapraszam na priv, urzytkownicy formy maja ceny hurtowe, przy zakupach detalicznych
TURBEX

Dołączenie: 07 Kwi 2010 15:08
Moje BMW: E91 2007r 318d by HAMANN (150KM => 330Nm)

Postprzez TURBEX » 25 Sty 2011 22:56

Aha montujac radio miedzy tunelem srodkowym a siedzeniem zaslania sie glosnik co ogranicza odbior i klejac radio na rzepy trzeba zwrocic uwage aby glosnik byl z zewnetrzej strony, a nie od strony przyklejenia. Nie sztuka jest cos zamontowac, sztuka jest zamontowac, aby sluzylo i bylo ergonomicznie umieszczone, nie rzucalo sie w oczy i spelnialo w 100% swoje zadanie, zwlaszcza w autach PREMIUM.
TURBEX

Postprzez eXiDe » 26 Sty 2011 12:06

TURBEX napisał:Aha montujac radio miedzy tunelem srodkowym a siedzeniem zaslania sie glosnik co ogranicza odbior i klejac radio na rzepy trzeba zwrocic uwage aby glosnik byl z zewnetrzej strony, a nie od strony przyklejenia. Nie sztuka jest cos zamontowac, sztuka jest zamontowac, aby sluzylo i bylo ergonomicznie umieszczone, nie rzucalo sie w oczy i spelnialo w 100% swoje zadanie, zwlaszcza w autach PREMIUM.

Ja mam głośnik skierowany do tunelu i jest ok. Między uchwytem (tym dostarczanym do radia) a tunelem jest jeszcze miejsce na to, aby dźwięk się wydostawał.

Jedna zasada jeśli ktoś podczas używania cb, słucha głośno radia to nic mu nie pomoże :mrgreen: nawet kolumna za plecami kierowcy :mrgreen:

Pzdr.
Awatar użytkownika
eXiDe

Dołączenie: 16 Lis 2006 18:13
Miejscowość: LU
Moje BMW: zmieniam stajnię ;)

Postprzez TURBEX » 26 Sty 2011 12:49

Tak jak wczesniej napisalem, nie polecam montazu na uchwyt dolaczony w komplecie a na rzep i wowczas trzeba zwrocic uwage aby nie przyczepic glosnikiem do tunelu.
TURBEX

Postprzez Peszko » 26 Sty 2011 19:44

Rzepy były by całkiem dobrym rozwiązaniem i przyklejenie do tunelu środkowego, ale potem np przy rezygnacji na pewno zostaną ślady po kleju na tunelu.
Awatar użytkownika
Peszko

Dołączenie: 31 Maj 2010 21:40
Miejscowość: Śląskie
Moje BMW: E90 318d '07 160ps 360Nm - Było

Postprzez TURBEX » 26 Sty 2011 21:56

Sa roznego rodzaju srodki to przetracia ewentualnych resztek kleju, a z dziurami juz jest wiekszy problem bo zawsze widac ze cos, ktos krecil
TURBEX

Postprzez eXiDe » 26 Sty 2011 23:30

Żadnego śladu po kleju nie ma :nienie:
Awatar użytkownika
eXiDe

Dołączenie: 16 Lis 2006 18:13
Miejscowość: LU
Moje BMW: zmieniam stajnię ;)

Postprzez arnold » 28 Sty 2011 10:24

Mam radio wsunięte pomiędzy fotel pasażera a tunel. Do radia mam przyklejone rzepy ale tylko po to aby radio nie rysowało tunelu. Radio jest wsunięte na ścisło z głośnikiem skierowanym w stronę tunelu i wszystko słychać bez problemu. Zasilanie mam z wtyczki która znajduje się w podłokietniku. A kabel antenowy wsunąłem pod plastiki i tylną kanapę. Anteną mam w bagażniku i wystawiam ją na klapę. pozdr.
Awatar użytkownika
arnold

Dołączenie: 12 Gru 2009 00:27
Miejscowość: Mazowieckie
Moje BMW: czarne, duże, jasne w środku ;p

Postprzez zimnygrzes » 28 Sty 2011 20:43

Witam

Ja też myślałem o montażu CB na stałe, na razie mam jak wszyscy między tunelem a siedzeniem pasażera. Ale gdy siada pasażer przeszkadza w zapięciu pasów no i kiepsko słychać, jak dotyka tunelu. Ja pomyślałem o środkowej konsoli na dole pod radiem. Tylko nie wiem jak zdjąć osłonę i czy jest tam wystarczająco dużo miejsca.
Awatar użytkownika
zimnygrzes

Dołączenie: 10 Paź 2009 18:12
Moje BMW: E91 TOURING 320D 2005

Postprzez filavandrel » 02 Mar 2011 14:29

o widzę że zadano link do topicu z moim autkiem :)
jedyne co się zmieniło to kabel przedłużający RS między radyjkiem a panelem jest teraz dużo krótszy (zniknął bałagan z kablami)
panel jak przykleiłem taśmą dwustronną (20kg/cm2) to trzyma i nie puszcza :)
reszta radia wciśnięta między fotel a tunel
Potrzebujesz coś do akwarium słodkowodnego lub morskiego ? pisz na pw :)
Serwis, zakładanie, projektowanie - akwarystyka słodko i słonowodna
Awatar użytkownika
filavandrel

Dołączenie: 03 Maj 2010 19:03
Miejscowość: zabrze
Moje BMW: e91 320d 2006
wirus 195KM / 406 Nm

Postprzez marmic » 17 Mar 2011 08:28

Ja w E46 rozwiązałem to w następujący sposób:

- CB Presidenta
- Wylutowałem panel z radia
- Sam panel poszedł do schowka nad popielniczką
- Reszta CB pod kierownica, schowana za obudowa nad pedałami
- Głośnik wyciągnięty pod podłokietnik (w małej kieszonce na jego tyle)
- Gruszka jest schowana w schowku tunelu środkowego (schowek z roletą)
Mariusz
Awatar użytkownika
marmic

Dołączenie: 11 Mar 2003 10:14
Miejscowość: Wrocław
Moje BMW: E46 318i / E39 530i

Postprzez kamyk_k1 » 24 Mar 2011 12:06

Koledzy kto podpowie jak w E90 przejść kablem antenowym z bagażnika do kabiny (kanapa nie rozkładana)?
Awatar użytkownika
kamyk_k1

Dołączenie: 28 Sty 2010 00:03
Miejscowość: SLP
Moje BMW: 2005 E90 320d 163KM

PoprzedniaNastępna

Powróć do Telefony, CB Radio i pokrewne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości