Skocz do zawartości

[E61] - problem z zestawem bluetooth


bodek_wr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Kilka tygodni temu po duzej nawalnicy (auto stalo zaparkowane pod glym niebem), zauwazylem dziwny objaw - usterke,

ktora do tej pory sie uwiacznia dosc czesto. Nastepujące objawy są wioczne:

1. telefon przestal wykrywać polaczenie bluetooth

2. Z poziomu i-drive nie jestem w stanie wylaczyc bluetooth w opcjach (jest na stale wlaczone)

3. Nie ma mozliwosci wejscia w opcje parowania telefonu w I-drive

4. Komuter pokladowy zawiesza sie na kilkanascie sekund

5. Podczas zawieszennia radio jest wyciszone (wycisza sie na ten moment)

7. Ekran wysweitlacza przewija sie automatem na glowny ekran

8. Nie dzialaja zadne przyciski z kierownicy ani sterowanie I-drive lub glosnoscia

 

Odlaczylem akumulator na godzine, ale nie przynioslo to poprawy. Wstepnie stawiam na uwalony moduł bluetooth,

ktory zawiesza caly system podczas proby komunikacji z nim, gdyz mniej wiecej po pol godziny jazdy, objawy znikaja,

(czyli system stwierdza ze modulk jest bad i przestaje sie z nim komunikowac - jesli dobrze domniemuje)

 

Oczywiscie zamierzam podjechac pod kompa w najblizszym czasie, ale moze ktos sie juz spotkal z podobnymi objawami.

 

Przy okazji, czy moge kupic modul bluetoot z allegro i po prostu go podpiac ( z demontazu)?

 

Rocznik auta 2005.

 

Pozdrawiam

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest wręcz odwrotnie. Bluetooth działał cały czas i pewnego dnia przestał... W idrive nie mogę zaznaczyć opcji bluetooth (nie da się postawić ptaszka). Parę razy ptaszek się sam "postawił" (sprawdziłem i był zaznaczony) ale nie szło wejść do menu parowania telefonu. Po czasie się odznaczył i znowu się nie da włączyć tej funkcji. Myślę że to jest poluzowany kabel, wtyczka lub coś podobnego.

 

Może ktoś ma pomysł co to może być ?

 

Pozdrawiam

silver111

http://img30.imageshack.us/img30/5268/minie61.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy to standard w samochodach z rocznika 2005, modele E60 i E90 moduły MULF

(produkcja modułu 2005) czyli bluetooth padają nie można tego naprawić należy wymienić moduł.

Masa ludzi ma z tym problem, jeśli zakupi się używany moduł należy go szybko zakodować do samochodu i uaktualnić soft w module

do wersji z 2008 roku wtedy zaczyna działać poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Na początku myślałem że może to mieć związek ze słabym akumulatorem ale po wymianie aku nic się nie zmieniło.

Ile kosztuje taki moduł używany i ile może kosztować jego wymiana i adaptacja oraz update softu?

Czy możesz kogoś polecić z mojej okolicy?

A może dam radę zrobić to samemu. Mam fejs od nerwusa oraz INPĘ.

 

Pozdrawiam i dzięki jeszcze raz za podpowiedź

silver111

http://img30.imageshack.us/img30/5268/minie61.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł na Allegro koszt od 300 do 500 zł.

Jak masz fejs od Nerwusa to sam zakodujesz ncs-em moduł i już zacznie działać w samochodzie.

Co do update softu to Aso lub ludzie którzy mają o tym pojęcie i sprzęt bo moduł MULF ma podpięcie po światłowodzie

i całość aktualizować trzeba głowicą OPS/OPPS która ma ten kabel i transmisje MOST.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Mam wlasnie od wczoraj w E60 problem z Bluetooth, nie moge go wlaczyc + dodatkowo zawiesza mi sie iDrive co chwila. Rocznik auta 2005 czyli pewnie modul skonczyl zywot. Czy znacie kogos z okolic Lodzi co by zaprogramowal sprawny modul? Tak poza tematem to troche lipa ze w aucie za tyle kasy pada taka pierdoła ehhhh :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, temat trochę leciwy, ale nawiążę do tematu. Już się naczytałem i wiem, że mam padnięty modył bo nie mogę zaznaczyć ptaszka. Mam e61 z marca 2006. Dobrałem się do modułu i zobaczyłem, że wiązka od niego i antena jest podłączona a światłowód oryginalnie odłączony bo naciśnięty jest na przewód orginalny plastik. Jak go podłączyłem to na chwilę zaczął działąć ale się znów zawiesił i nic zostawiłem jak jest. Na allegro załąłem szukać i nie mogę znaleść takiego modelu jak u mnie a jest to 84.21 9 - 116725-01. Nie wiem, czy mogę kupić inny, czy będzie dzaiałał? Może macie jakieś podpowiedzi gdzie mogę kupić?

Może ktoś zna jakiegoś magika w Warszawie lub w okolicach, który mółby pomóc. Sprawdzić stary. Wiem, że trzeba wykonać aktualizację może to by podniosło mój moduł?

Czekam z niecierpliwością na Wasze sugesje.

 

Pozdrawiam :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam, mam podobny problem w zasadzie dokładnie jak w pierwszym poście. Odłączenie od MULF wtyczki swiatłowodowej (tej z czerwonym światełkiem) powoduje że radio i system nie zawiesza się no ale oczywiście bluetooth nie działa. Zastanawiam się gdzie jest kabel dołączony od drugiej strony, jeśli dobrze zrozumiałem to chyba dochodzi gdzieś do puszki z bezpiecznikami, muszę popatrzeć czy od drugiej strony wszystko dobrze, ale skoro widzę czerwone światełko po wyjęciu wtyczki to chyba by znaczyło że musi być podłączone od drugiej strony i teoretycznie powinno być ok?, czy źle to sklejam? Hmm istnieje jakiś sposób żeby sprawdzić ten MULF. Aha i jeszcze przeczytałem na niemieckim forum że MULF2 też może być i może się udać plug&play (na Allegro do dostania już od 100 czasami - fakt że po 700 też są..., ciekawe od czego to zależy :roll: ) no ale nie musi i wtedy trzeba programować. Gdzieś w Poznaniu poza serwisem jest mi to ktoś w stanie zrobić, orientuje się ktoś może?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja już wszystko sprawdzałem i było ok a moduł nie działał, więc zacząłem szukać na allegro modułu i udało mi się znaleść o takich samych numerach i nawet z tego samego roku. Sam to przełożyłem i nic nie musiałem robić ani programować, śmiła jak ta lala.

Reasumując, daj sobie spokuj z szukaniem usterki na kablach tylko zacznij szukać nowego bo to na 100% padnięty moduł :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
No witam. Kupiłem moduł na allegro dokładnie o takich samych nr jak mój, moduł wygląda identycznie ale niestety nie działa. Po podłączeniu zachowuje się trochę inaczej niż ten oryginalny, radio zaczyna się zacinać jakby szybciej już zaraz po uruchomieniu zapłonu. W oryginalnym module zacinanie się radia występuje po kilku minutach pracy. Do wtyczki optycznej dochodzą dwa zielone przewody, jedna lampka świeci na czerwono. Czy jest możliwe że sygnał urywa się gdzieś dalej. Jakiego rodzaju jest ta sieć światłowodowa, czy jest to obwód zamknięty połączonych szeregowo urządzeń czy może są urządzenia początkowe i końcowe? Ma ktoś jeszcze ewentualnie pomysły gdzie może być problem, lub gdzie to zdiagnozować w wlkp?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 9 miesięcy temu...
Tak w znanych mi 3 przypadkach moduły padły po około 3 tygodniach użytkowania.

Wymiana banalnie prosta 3 wtyczki i 4 śrubki ;) kodowanie i update to już trochu więcej

Tak robię to, czas wykonania update całego samochodu około 2-3 godzin.

Powracając do tematu bluetooth, mam E61 z końca 2007 roku , w opcjach można zaznaczyć ptaszka, normalnie przychodzę do wkładki start parowania, ale dalej nic, żaden z telefonów nie znajduje zestaw bluetooth BMW, spróbowaliśmy na wszystkich telefonach i nic nie zadziałało. Czy to jest problem oprogramowanie i gdzie można było by to naprawić umówić w Krakowie? Czy jest moduł bluetooth do wymiana.

Bardzo dziękuje za szybka odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Mam ten sam problem. Blu dzialal i nagle przestal. Nie moge zaznaczyc ptaszka..... ale radio ladnie gra. Nie zawiesza sie ani nic.ma ktos jakis pomysl.? Czy w Inpie da sie cos zdzialac ?? Jezeli tak to prosze dokladnie napisac gdzie w jakie opjce trzeba wejsc bo ja nigdzie nie widze albo nie wiem gdzie wejsc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam ten sam problem. Blu dzialal i nagle przestal. Nie moge zaznaczyc ptaszka..... ale radio ladnie gra. Nie zawiesza sie ani nic.ma ktos jakis pomysl.? Czy w Inpie da sie cos zdzialac ?? Jezeli tak to prosze dokladnie napisac gdzie w jakie opjce trzeba wejsc bo ja nigdzie nie widze albo nie wiem gdzie wejsc.

 

Najprościej byłoby MULFa podmienić na sprawnego bo to prawdopodobnie z nim jest problem.

 

Pzdr

misiuto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy temat juz ogarniety. Dzieki za pomoc ale przyczyna to taka pierdola .... Laczac telefon z autem wpisywalem 0000lub 1234 i nic...ciagle ten blad no a nie wiedzialem ze trzeba idrive przejechac w dol by ustawic nowe haslo , jest to slabo wudoczne dla kogos kto robi to pierwszy raz, niby takie proste a tyle problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.