Skocz do zawartości

Bluetooth w E61


silver111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od jakiegoś czasu mam problem z bluetooth w E61. Z dnia na dzień bluetooth się dezaktywował i nie można go włączyć. Gdy wchodzę w ustawienie opcja aktywacji bluetooth jest widoczna ale nie można jej zaznaczyć (postawić V w kratce).

 

Czy ktoś może ma sugestie co może być winne lub jak problem rozwiązać?

 

Pozdrawiam

silver111

http://img30.imageshack.us/img30/5268/minie61.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podepnę się pod temat.

 

Bmw 2003-2004 e60,e61, z wbudowanym telefonem pod podłokietnikiem na karte sim, z "Telematic Control Unit TCU",

 

Przy próbie parowania telefonu komórkowego z autem, auto wykrywa telefon, również telefon wykrywa auto ale jako urządzenie a nie zestaw głośnomówiący. I nie da się sparować komórki.

 

 

W TIS-e znalazłem coś takiego:

 

"Aktualizacja systemu Bluetooth telefon

 

Opis sytuacji:

Z powodu rozbieżności we wdrażaniu standardu Bluetooth, korzystanie z nowych telefonów komórkowych, które w czasie produkcji samochód brakuje tabeli zalecanych pojazdów, mogą być problemy ze zgodnością z telefonu komórkowego w samochodzie.

 

Re:

E60, E61, E63, E64, E65, E66 E87, E90, E91, E92 i

E46, E53, E83, E85, E86, R50, R52, R53

 

Czas wydania:

od początku produkcji aż do końca produkcji.

 

Działania:

W przypadku skarg ze strony klienta istnieje możliwość aktualizacji systemu telefonicznego z samochodu w celu zapewnienia jego zgodności z telefonu komórkowego. Ta aktualizacja dotyczy udziału finansowego klienta w wysokości 99,00 euro w połączeniu z następujących czynności: odszkodowania.

 

Działania:

Warunki modernizacji

- Wiek samochodów £ 3 lat.

- Samochód był wyposażony w fabryce SA 644, SA 633 lub SA 639 (tylko w czasie wykonywania dla USA).

- Model telefonu komórkowego wersja oprogramowania zostały uwzględnione w obecnym dla tej serii samochodów Tabela zgodności.

 

Uwaga:

Klient musi przedstawić swój telefon komórkowy. Znaków z telefonu komórkowego (model i wersję oprogramowania) są sprawdzane pod kątem zgodności tabeli.

 

Sprawdzenie zgodności z telefonu komórkowego i samochodu

Sprawdzenie aktualnej tabeli zgodności jest kompatybilne z telefonem klienta jego samochodem.

 

A. Telefon komórkowy jest zgodny z samochodem

 

Ostrzeżenie

Jeśli sprawdzenie zgodności okazuje się, że urządzenie mobilne klienta jest zgodne z samochodu, opisane w środkach SI nie mają zastosowania w odniesieniu do samochodów.

 

Zamiast tego należy użyć test-block "Katalog obrazów nieprawidłowe działanie systemu telefonicznego" (testowanej jednostki otwiera okno "Wybór obrazów awarii"> "8400" lub "Wybierz funkcję"> .......> Phone "lub telekomunikacja).

 

B. Telefon komórkowy nie jest zgodny z samochodem

 

Jeśli skanowanie okazuje się, że telefon nie jest zgodny z samochodu klienta, w zależności od aktualnej tabeli sprawdzić kompatybilność czy może on zostać dostosowany do samochodu.

 

- Jeśli nie, możliwość łączenia telefonu z sieci pokładowej w samochodzie brakuje, i odszkodowań z tytułu gwarancji nie jest możliwe.

- Jeśli tak, to zwrócić się do klienta, czy zgadza się na prowadzenie działań określonych w niniejszej informacji usługi modernizacji dodatkowy koszt 99,00 Euro.

 

Modernizacji, zgodnie z powyższymi kryteriami

 

Serii: E60, E61, E63, E64, E65, E66 E87, E90, E91, E92:

 

- Wymiana telefonu centrali (MULF, TCU) jest zabronione.

- Programowanie i kodowanie sterownika powinny być wykonywane wyłącznie przy użyciu najnowszej wersji Progman."

 

 

Pytanie, czy można zaktualizować moduł bluetooth aby dało się sparować telefon komórkowy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zastanawiałem się czy to może mieć związek ze słabym akumulatorem. W E60 jest ponoć Power Managment System który odcina zbędne odbiorniki przy słabym akumulatorze.

 

Mi najprawdopodobniej w jednym czasie przestał działać bluetooth oraz działają tylko 4 stopnie dmuchawy. Myślałem że regulator dmuchawy się zespół lecz przy odmrażaniu szyby działa pełna płynna regulacja. Ponoć tak jest ponieważ zaparowanie szyby to element zagrażający bezpiecznej jeździe i komputer tego nie wyłącza. Co innego z klimą i bluetooth - te systemy już nie są niezbędne do jazdy.

Na dniach wymienię aku i dam znać czy pomogło. Dzięki za zainteresowanie tematem.

 

Pozdrawiam

Adrian

http://img30.imageshack.us/img30/5268/minie61.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam.

 

Od jakiegoś czasu mam problem z bluetooth w E61. Z dnia na dzień bluetooth się dezaktywował i nie można go włączyć. Gdy wchodzę w ustawienie opcja aktywacji bluetooth jest widoczna ale nie można jej zaznaczyć (postawić V w kratce).

 

Czy ktoś może ma sugestie co może być winne lub jak problem rozwiązać?

 

Pozdrawiam

silver111

 

I ja się podepnę pod temat - mam tak samo tylko że w e91 - nie mogę aktywować blututha....

 

O jakich wtyczkach optycznych mówisz? gdzie to jest? w e91 też takie coś mogło by być?

 

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poradziłem sobie z tematem - problemem była odłączona zmieniarka CD, podłączyłem ją i blutucz się sam już aktywował a nawet pojawiło się sterowanie głosem w aucie....

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W INPIE nie widziałem modułu MULF, dodatkowo wyskakiwał błąd połączenia SOS przypuszczałem że padł cały moduł. Objaw identyczny jak w pierwszy poście, nie mogłem zaznaczyć aktywować buletootha i stało się to z dnia na dzień.

 

Zdiagnozowałem co było winą niedziałającego bluetootha - słaba masa na kostce zasilającej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam,

Odgrzewam kotleta, ponieważ na dniach nabyłem E61, mam ten sam problem - nie mogę aktywować bluetootha, pomimo że mam wg VIN'u kod 644 to i tak nie chce się aktywować, nie można zaznaczyć tej funkcji i przejść dalej do parowania urządzenia.

Jakieś rozwiązanie komuś się nasuwa ?

Poniżej fotka dla potwierdzenia słów.

Co kolega miał na myśli pisząc odnośnie tej masy na kostce ? Gdzie tego szukać ?

http://images77.fotosik.pl/164/f2064f154cd4dcf3med.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Hej. Mam rozwiązanie na niedziałające Blutu.....wypisać akumulator na 30 min. Po resecie działa jak nowka. Ciekawe jak długo. Ale będę was informował. Miałem tak samo. Z dnia na dzień przestał mi łączyć się z telefonem. Podpięty czarny kabel od akumulatora i po krzyku. Polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.