Skocz do zawartości

Którym X dookoła świata? :)


KasiaKasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie kochani :)

Powoli planuję swoją wyprawe samochodową. Chcę na kołach przemierzyć całą Europe,Afryke potem Azje. Odwiedzić wszystkie kraje. Będę jeździć po różnych drogach, na różnej jakości paliwie. Stanęłam przed wyborem samochodu i jako wielka fanka marki BMW chciałabym aby i tym razem była to beemka ;) Napewno będzie to X tylko nie wiem którego wybrać. Przede wszystkim auto ma być bezawaryjne na ile to możliwe oraz dynamiczne. Z początku chciałam E83 3.0si z manualem,teraz patrze na F25 3.0 306 koni,a może lepszym rozwiązanie było by E70 z 3 litrowym dieslem? Kompletnie się na tym nie znam,doradźcie coś, proszę...

Lubię silniki benzynowe bez turbo,lecz nie wiem czy diesel nie byłbym lepszą opcją.Chciałabym manual i panoramiczny dach :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i są bezawaryjne :) ,ale X-om bym nie ufał-takie właśnie bulwarówki a nie samochody wyprawowe.Jeśli faktycznie chcesz wyruszyć w taką podróż to powinnaś postawić na bezawaryjność.Wiadomo,że są to tylko rzeczy i w każdej może się coś wydarzyć,ale jednak jak wcześniej pisaliśmy Land Rover,Land Cruiser,ewentualnie starsza G klasa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż, żeby nie podcinać skrzydeł, przejrzyj sobie mapę ASO BMW w krajach które zamierzasz zwiedzić, nanieś tam swoją trasę i w drogę.

aha, nie zapomnij zabrać interfejs i laptop z ISTĄ, cóż takie mamy czasy i samochody.

e61 530dA >> spacer.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybko nie mam jeszcze obranej trasy. Jestem na etapie zbierania informacji i rozpisywania miejsc. Napewno chcę wjechać z Jerozolimy na kołach jeśli się uda :) i tędy wyjechać,nastepnie dookoła półwyspu z dłuższym przystankiem w Katarze,Bahrajn,Kuwejt Irak, Iran jejku 8) już się nie moge doczekać :) Turkmenistan Afganistan Pakistan Indie i dalej..... :) Założenie jest by zobaczyć jak najwięcej , każdy kraj, każdy jego region.Narazie skupiam się nad autem bo sama jego przebudowa i przygotowanie zajmie sporo czasu. Jak już autko będzie się szykować to skocze samolotem do rodziny do RPA o razem rozplanujemy trase :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do autka to chyba wybiorę pierwsze x5 i zeswapuje 3.0 diesla z e60 z jakimś znikomym przebiegiem. W niektórych krajach dostęp do benzyny może być utrudniony a to chyba najlepszy diesel zaraz po vw tdi. Czesci eksploatacyjne typu zawieszenie hamulce i tak założe nowe z najwyzszej polki,wnetrze x3 moglo by byc przyciasne a pierwsza x5 spokojnie pomiesci łóżko kuchenke toaletke...... i mój bagaż ;) Noi w pierwszej będe się w dzikich krajach czóła bezpieczniej, niż w nowszej ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.